9 Ocak 2018 Salı

Günaydın 🙂

Bu sabah 1:26 am itibariyle Ay’ın (terazide) #Sondördün fazına giriyoruz. Artık ay yavaş yavaş küçülüyor. Her Sondördün fazında güneş ve ay arasında gergin açı olur: Bugüne kadar #yeniay ile başlattığımız enerjiyi/ konuyu/ adımı büyütmüş, olgunlaştırmış ve paylaşmışızdır. Artık onu nihai sonuca ulaştırma, başarıya ve zirveye çıkartma ve topluma kanıtlama içgüdüsüyle son gerginliklerimizi yaşarız.

Bugün ayrıca öncü burçlarda t-kare dediğimiz bir açı kalıbı olacak: Bir taraftan uyumlu olup herkese eşit ve adil davranmak isterken, bir yandan da karşımıza çıkacak otorite figürlerinin altında ezilmek istemeyişimiz ve kendi gücümüzü ortaya koyma arzumuz ve gün içinde gelişecek ani olayların yarattığı gerginlik arasında biraz dengemiz bozulabilir. Kendinizi bu ikilemler arasında zorda hissederseniz, sevdiğiniz ve şefkat hissettiğiniz ortamlardan ya da dostlarınızdan destek isteyebilirsiniz. Kendimize göstereceğimiz şefkat, çocuklarla veya hayvanlarla geçireceğiniz zaman, dostlarınızla beraber olmak, ya da evinizde kendi kabuğunuzda vakit geçirmek ilaç gibi gelecektir.

Bugün kendi içinizdeki o güçlü tarafı fark edip, ihtiyacınız olan dönüşümleri yapabilmek için ne büyük bir kudretinizin olduğunu fark edebilir veya dışarıdaki otoritenin baskısını iyice üzerinizde hissedebilirsiniz. Aslında bildiğiniz gibi dışarda gördüğünüz herşey içinizin bir yansımasıdır. Hazır bütün enerjiler bir araya gelmişken kendinize şu soruları sorabilirsiniz:

  1. Otorite karşısında ne hissediyor, nasıl davranıyorsunuz?
  2. Otorite gördüğünüz kişiler sizden ne istiyor?
  3. Onların isteklerini yapmak ya da yapmamak sizi nasıl etkiler?
  4. Onların onayını almazsanız bu sizde ne hissettirir?
  5. Kendinizin de bir şekilde farkında olarak ya da olmayarak baskı kurduğunuz kişiler olabilir mi?

Zor bir günün ardında saat 19:14 ‘de Ay boşluğa giriyor.  23:06 ‘ya kadar kendi içinize yönelip, gecenizi sakin ve içsel yolculuğunuzda biraz daha derinleşerek geçirebilirsiniz. Böyle günlerin ardından ayın açısız kalması hepimize ilaç gibi gelecek 🙂 koca koca dalgalar sükunete kavuşacak.