3 Şubat 2018 Cumartesi

Herkese iyi haftasonları 🙂

Bugün Ay Başak burcunda ilerliyor. Başak burcunda iken temel duygusal ihtiyaçlarımız düzen, tertip, hijyen, güvenlik, bedensel sağlığımız ve mükemmel hizmettir. Biraz fazlaca mükemmelliyetçi, eleştirel ve mantıkla hareket edebiliriz. Kendimizi değerli hissedebilmek için ‘yararlı’ olduğumuzu bilmeye ihtiyaç duyduğumuzdan dolayı hizmet ve gayretimizi de arttırma içgüdüsünde olabiliriz 🙂 Etraftaki herşeyi ve hatta hoşumuza gitmeyen duygularımızı bile ‘düzeltmeye’ çalışabilir, ilişkilerimizde soğuk ve mesafeli olabiliriz.

Sabah saatlerinde kendimizi gayet formda, iyimser ve gayretli hissetmiş olabiliriz. Hatta aranızda benim gibi sabah kalkar kalkmaz evde düzenleme, temizlik ve iş yapmaya başlamış olanlar olabilir 🙂

Bugün öğleden sonra karşımıza çok kadersel olaylar çıkabilir, geçmiş hesaplar ve yaralar açılabilir. Önce gerginlik sonra da kırgınlık yaratan olaylar olabilir . Yine de olayları net bir şekilde görüp, geçmişte bırakmamız gereken şeyleri objektif bir şekilde görebilmek ve bırakabilmek için güzel fırsatlar var.

Bugün zihnimiz de epey hareketli ve hızlı çalışıyor olacak. Kolaylıkla problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Ancak bir yandan da yine potansiyel olan saldırgan ifadelere dikkat edin.

Neticede tüm bunlar olurken (sabah 10:06’dan itibaren tüm gün boyunca) Ay boşlukta olacak. Belki de olaylar olurken siz hiç bir duyguya girmeden, sadece gözlemci olarak kalabilir, gözlemleyebilirsiniz. Aslında hep gelmeye çalıştığımız nokta da bu değil mi zaten. Bol farkındalıklı bir gün olması dileğiyle 🙂