25 Ocak 2018 Perşembe

Günaydın 🙂

Bugün yine Ay boğa’da devam ederken duygusal ihtiyacımız da huzur, keyif, dinginlik, maddi ve manevi güven altında olma, dünyevi keyiflerden haz alma olacak.

Ay bu sabah 1:22 am itibariyle ilkdördün fazına geçiyor. Ay büyümeye devam ediyor, bizim de yeniayla birlikte başlattığımız enerjiler büyümeye devam ediyor ancak bu fazda biraz vites büyütmek gerekiyor. Yani sürece birazcık gücümüzü ve zorluklara karşı dirayetimizi vermemiz gerekiyor.

Sabahın erken saatlerinde ilişkilerimizde hafif gerginlik hissedebiliriz. Yani kendi isteklerimiz ve karşımızdakilerin istekleri arasında hafif direnişler olabilir. İnatçılığımızı ve sabitliğimizi görmek için güzel fırsat. Sonrasında zaten kendimizi evrensel sevginin içinde ve akışta bulacağız. Saat 14:30’a kadar İlham gücümüzün, sezgilerimizin ve merhametimizin arttığını fark edebilir, kendimizi sanatın, müziğin, duanın, meditasyonun içine bırakabiliriz.

Akşama doğru haleti ruhiyemiz biraz gerginleşebilir. Bizi ileri gitmekten alıkoyan, geçmişten getirdiğimiz kalıplar, alışkanlıklar, korkular ile yüzleşebiliriz. Kendi engellerimizle yüzleşmek zordur ama bir yandan da ileriye gitmek için görmemiz ve fark etmemiz gereken kapılardır. Bu farkındalıkla bakarsanız:

  1. Devamlı süregelen, sizin kendinizi ortaya koymanızı engelleyen döngüleriniz var mı? Düşüncesel, davranışsal, vs…
  2. Bu döngünün dışına sıçramak için nasıl farklı bir adım atabilirsiniz?
  3. Bu farklı yolun (bilinmeyen yönün) sizi korkutması değil de heyecanladırması için kendinizi nasıl motive edebilirsiniz?

Gürün ikinci yarısını bu farkındalıkla geçirirken bir yandan da zihnimizin açık olmasına yardımcı olacak enerjiler olacak. Daha geniş ve daha pozitif düşünebiliyor olacağız. Fikirlerimize destekler gelecek. Faydasını görün 🙂