24 Ocak 2018 Çarşamba

Günaydın arkadaşlar 🙂

Sabah yine ani rüyalarla uyanmış olabilir ve yüksek motivasyonla (veya gerginlikle) yataktan çıkıp ani, yaratıcı, çılgın ve sıradışı şeyler yapmak isteyebiliriz 🙂 Ancak günümüzün çoğunu, sabah 7:41’den 16:41’e kadar olan kısmını Ay Boşlukta geçireceğiz. Geleceğe yönelik adımlar atmak yerine zamanımızı elimizdeki işleri tamamlamak, kendi içimize yönelmek, meditasyon ve ruhsal çalışmalar yapmak için değerlendirebiliriz. 16:41 itibariyle Ay Boğa burcuna geçecek. Ay boğada iken: duygusal olarak rahat, güvende, huzurlu ve dengede hissederiz. Maddi ve manevi olarak konfor alanında olmak, 5 duyumuza hitap eden şeylerle ilgilenmek isteyebiliriz. Aman haa yemekler de bu sürede daha bi lezzetli gelmeye başlayabilir, biraz yoldan çıkabiliriz. Tabi bir yandan da daha inatçı ve hareket etmek istemeyen, sabit kalmak isteyen halimiz de ortaya çıkacaktır.

Akşama doğru önemli kişilerden istediğimiz destekleri ve güveni alabiliyor olacağız. Bir yandan da oturduğumuz yerde rahatken, bişiyler yapma içgüdüsü biraz rahatımızı bozabilir.

Bugün ayrıca zihin ve iletişim gezegeni olarak bilinen Merkür zor bir kavuşum yaşayacak. Pozitif anlamda ciddi konsantrasyon ve zihinsel dönüşüm için (zihnimizin en derinliklerine inebilme ve farkındalık sağlama) potansiyeller taşırken, zorluk anlamında yıkıcı ve öldürücü cümleler sarf etmemize, iletişim kazaları yaşamamıza ya da karanlık düşüncelere dalmamıza sebebiyet verebilir. Konuşurken öldürecekseniz illa mizahla yapmanızı tavsiye ederim 🙂 zira bu açı kalıbı bir yandan da mizah yeteneği de verir ki insanları güldürürken öldürebilelim :))) Nasıl ama? bu açının en zarif ve en yaratıcı kullanım şekli.

Herkese bol mizahlı bir gün dileyerek, kendinize yakın bir gün geçirmenizi temenni ediyorum.