11 Şubat 2018 Pazar

?? Gökyüzünden Günlük Mesajlar (32)

Herkese iyi pazarlar,

Bu 2,5 gun boyunca Ay Oğlak burcunda. Daha önce de yazdığım gibi Ay, Oğlak’ın kuru ve sert doğasında rahat edemiyor zarar görüyor. Hayatı ciddiye aldığımız, sorumluluklarımızı düşündüğümüz, duygularımızı ifade etmekte zorlandığımız, mutlu olmak için somut projelere, işlere ihtiyaç duyduğumuz biz r enerji. Davranışlarımızda buyurgan, içimizde melankolik ve almaya kapalı olabiliriz. Ancak sorumluluk gerektiren işleri halletmek, sorumluluk almak, işleri sonuca götürmek ve harekete geçmek için de çok verimlidir.

Sabah güne keyifli, uyumlu ve sevgili dolu başlamıştık ancak şu saatlerde biraz enerji biraz üzerimize doğru gelmeye başlamış olabilir 🙂 Tüm gün boyunca kendimizi daralmış, sıkışmış hissedebiliriz. Sorumluluklarımız ön planda olacağı için ailemize, çocuklarımıza ya da etrafımızdaki kişilere ciddi ve kuralcı davranabilir, görev duygusuyla hareket edebilir, kurallar koyabiliriz. Tabi sadece dışarıya değil, kendimize de bu davranışı gösterebilir, kuralcı ve katı annelik yapabiliriz. Dolayısıyla kendimizi suçlu, karamsar ya da suçlayıcı, hakkı yenmiş gibi hissedebiliriz. Eğer kendinizi bu haller içinde bulursanız şu soruları sorup duygusal olgunluğa geçmekte fayda var:

  1. İçimdeki konuşan kim? Ben miyim? Yoksa bu zamana kadar koşullandığım çevrenin, toplumun, kuralcı annenin ya da babanın sesi mi?
  2. Bu sesi duyduğum zaman nasıl davranıyorum?
  3. Sorumluluk ve görev duygusu benim hangi tarafımı besliyor?
  4. Boyle olduğum zamanlar duygum ne? bedenimin neresinde hissediyorum?

Ayrıca bu iki gündür biraz abartılara kaçma, aşırı harcama, tüketme, büyütme eğiliminde olabiliriz. Özellikle finansal anlamda, ilişkilerde uç noktalara gitmek anlamında (kıskançlık, şüphecilik, sahip olma, vs…), kibirli ve egolu tavırlarımız anlamında dikkat etmekte fayda var.

Bugün itibariyle aşkın ve sevginin gezegeni Venüs, Kova burcundan çıkarak Balık burcuna girdi. Venüs Balık’ta yücelir: 7 Mart’a kadar İlişkilerimizde daha kabullenici, şefkatli, anlayışlı, hoşgörülü ve sınırsız olacağız 🙂 Aşkı ve sevgiyi fazla idealize edebilir, yüksek beklentilere girebiliriz. Gerçek üstü aşklar, platonik aşklar daha çok gündemimizde olabilir 🙂 İlişkileri kurtarıcı ve kurban rolleri üzerinden deneyimleyebiliriz. Yaradılışın tümünü sevme ve bu sevgiyi akıtabilme kapasitesine sahip olurken bir yandan da kendimizi kandırma, hayal dünyasında yaşama ya da ilişkiye kurban etme halleri yaşayabiliriz 🙂 Bakalım, bol maceralı olacak.