??3 Ocak 2018

Gökyüzünden Günlük Mesajlar (2)
Bugün sabaha karşı 1:47am ile 10:24am arası Ay Boşlukta olacak.

‘’Ay’’ astrolojide bizim duygularımızı ve duygusal ihtiyaçlarımızı temsil eder. Tepkilerimiz, duygularımız, güdülerimiz, ruh halimiz hep Ay’la ilgilidir. Ayın hareketleri nasıl ki büyük okyanusların hareketlerini etkiliyorsa, yüzde 70’i su olan bizleri de ciddi şekilde etkilemektedir. Dün dolunay fazından ve hayatımızda yarattığı etkisinden bahsettim. Bugün de Ay boşlukta olunca ne oluyor ondan bahsedeceğim.

Ayın yaptığı her açı, bulunduğu her burç bizim günlük hayatımızı etkiler. Yaklaşık her 2,5-3 günde bir burç değiştirir ve bizim de modumuz ona göre değişir. Ay bir burçtan çıkıp diğerine girerken bazen belli saatler açı’sız kalır. Yani diğer hiç bir gezegen ile açı yapmaz. Biz buna astrolojik olarak ‘’Ay Boşlukta’’ deriz. Bağlantısız ve açısız kalmıştır. Dolayısıyla üzerinde taşıdığı etkiyi aktaramaz.

Sevdiğim bir astroloğun bu konudaki yorumunu paylaşmam gerekirse: ‘’Ay boşlukta olduğu zaman dünyevi anlamda yapılan işlerde bi sonuca ulaşamama, boşa gitme durumu söz konusudur. Motive olmakta zorlanabilir, bir an kendinizi boşlukta hissedebilirsiniz. Aklınız yaptığınız işe ‘devam’ dese de ruhunuz ‘tamam’ demiştir. Bu zamanlarda yeni bir işe başlamak, bağlantı kurmak, anlaşma yapmak, kontak kurmak için pekiyi zamanlar DEĞİLDİR. Atılımlar karşılıksız kalabilir.’’

Ay boşluktayken dünyevi olarak yapılacak çabalar, emekler bir sonuç vermeyeceği için (ya da ne yöne gideceğinin bir garantisi olmadığı için) bu dönemleri içimize dönmek, ruhumuza yaklaşmak, meditasyon yapmak, güzel müzikler dinlemek, hayal kurmak üzere yani ayın ışığını dışarıya değil içeriye doğru yansıtmak üzere değerlendirmek çok verimlidir. Siz de bu sabah 10:24’e kadar beklediğiniz sonuçlar, işler, çalışmalar varsa biraz rafa kaldırıp, kendi ruhunuzu besleyecek şeyler yapabilirsiniz 🙂 10:24’ten sonra da Ay Aslan burcuna girecek ve 2 gün boyunca orada devam edecek. Yani bir gün önceki kırılgan, duygusal, romantik haliniz gidip şakacı, güçlü, kendine güvenen, karizmatik, kendini göstermek isteyen tarafınız ortaya çıkabilir. Ay Aslanda iken kendi sahnemizin baş rolünde olmak hem daha kolay hem de daha çekicidir. Tabi haritanızın açılarına göre bu duygular size kendinizi nasıl hissettiriyor fark etmenizi tavsiye ederim. Alkış alma, beğenilme, takdir edilme ve sahneye çıkma ihtiyacı sizi harekete geçiriyor ve eğlendiriyor mu yoksa korkup saklanmanıza mı sebep oluyor? Bunu fark etmek için güzel bir gün.

Gün boyunca romantizm ve aşk kokuları var, keyfini çıkartmanızı dilerim.

Güzel bir gün olsun 🙂
Cuma sabahı görüşmek üzere