21 Haziran – 21 Temmuz 2018 Yengeç Dönemi

Bu yazı blog.dolap için hazırlanmıştır. 

Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Bu aralar zaman çok hızlı akıyor değil mi? Daha sanki İkizler dönemine yeni girmiştik. Yüksek hareket temposu, değişen hava ve düşünce şartları, bayram tatili derken koskoca 1 ayı daha geride bıraktık. 21 Haziran Perşembe günü İstanbul saatine göre 13:07 itibariyle Güneş artık Yengeç takımyıldızındaki seyahatine başlıyor ve Yengeç’lerin dönemi geliyor 🙂 Şimdiden tüm Yengeç burcu üyelerimizin doğum gününü kutlar, sevgi ve duygu dolu güzel bir yıl dilerim <3

Yengeç burcu anneliğin, doğurganlığın, beslemenin, büyütmenin, ailenin, koruyuculuğun, geçmişin, anıların, duyguların temsilcisidir. İkizlerin bu kadar hareketliliğine, sosyalliğine, düşünce ve fikir paylaşımına, bilgi alışverişine rağmen en bilmediği şeyi ¨duygusal bağ kurmayı¨ Yengeç burcundan, ya da yengeç döneminden öğreniyoruz. İkizler dönemi hareket halinde olan doğanın savurduğu tohumlarla tabiat bu dönem artık döllenme sürecine girecek. O yüzden etkileşimden biraz geri çekilip enerjimizi iç dünyamıza yönelttiğimiz, tohumların çiçek açması gibi doğumu, anneliği, beslenmeyi, duygusal güçlenmeyi, hissetmeyi deneyimlediğimiz bir dönemdeyiz. Artık konuşmanın ve bilgi aktarmanın yerini hissetmeye, duygularımızı fark etmeye, sevmeye, büyütmeye ve korumaya bırakıyoruz.

Yengeç su elementinde ve öncü niteliktedir. Su elementinde olduğu için duygular, sezgiler ve derinliklerle ilgili, öncü olduğu için de yeni bir şeyleri başlatma ve öncülük etmeyle ilgilidir. Mevsimlerden de yaz dönemini başlatır. Yöneticisi Ay’dır. Ay bizim duygusal ihtiyaçlarımızı ve bilinçaltı reaksiyonlarımızı ifade eder. Dolayısıyla Yengeç burcu olan kişilerin çoğunlukla duygularını paylaştıklarını, kişiler ve olaylara duygusal olarak yaklaştıklarını görebilirsiniz. O yüzden kimi zaman kendini korumak için etrafına güvenli bir kabuk örüp saklanırlar ya da sevdiklerinin ihtiyaçlarını bir anne edasıyla gidermeye çalışırlar. Karnın aç mı, üşüdün mü ceket vereyim mi, iyi misin, bir şeye ihtiyacın var mı gibi sorularla karşılaşıyorsanız bilin ki karşınızdaki bir Yengeç kadınıdır (Güneşi, ayı veya venüsü yengeçtedir). Ay’ın duygusallığı ile sıkça ve yüksek sesle duygularından bahsederler. Feminendir, hassastır, kırılgandır. Yine Ay’ın hızlı hareketi gibi ruh hali de değişkendir. Duygularını kontrol edebildiği zaman dünyanın en duyarlı, merhametli, anlayışlı ve sevgi dolu insanıdır. Karanlıkları aydınlatan ışıktır. Evinde iyi bir aşçı, iyi bir tasarımcı, iyi bir anne, ailesine ve geçmişine sahip çıkan iyi bir anı biriktiricisidir. Ancak duygusal olarak zorlandıkları dönem de melankolik, hüzünlü ve karamsar duygulara girebilir. Sevdiklerine karşı kıskanç ve fazla korumacı davranışlar sergileyebilir. Korunmaya ve beslenmeye muhtaç bir şekilde kendini kabuğuna saklayıp orda görülmeyi ve keşfedilmeyi bekleyen çocuk gibi bekleyişe girebilir. Kabuğunda saklandığı süreci kendi gölgeleriyle yüzleşmek ve önce kendine annelik yaparak, kendini duygusal açıdan besleyerek kendini büyüttüğünde dışarıya çıktığında da insanların ihtiyaçlarını ve yaralarını anlayabilen, onlara duygusal olarak destek veren, şefkat gösteren ve sevgisini paylaşan bir yetişkin haline dönüşür. Neticede Yengeç her ne kadar duygusal ve hassas olsa da yuvasını tehdit eden durumlar karşısında bir anne aslan gibi yırtıcıdır. Hedefine giden yolda adeta bir yengeç gibi yay yan yürüyerek, avını kıskacıyla güçlü bir şekilde yakalar. O yüzden hassas ve duygusal diyerek hafife almayın Yengeç burçlarını 🙂 Duygusal olarak sizi kendisine öyle bir bağımlı kılar ki bazen siz onu kafeslediniz zannederken siz onun kafesine girersiniz farkında olmadan..

Yengeç dönemi ile bizlerde artık iç dünyamıza ve duygularımıza yöneleceğiz bu ay. Kendimizi ve sevdiklerimizi besleyeceğimiz, büyüteceğimiz, ektiğimiz tohumların çiçek vermesi için onları destekleyeceğimiz bir dönem. Duygularımız ve sezgilerimizle daha çok iletişim içine olacağız. Duygularımızı ifade etmek, ailemiz ve sevdiklerimizle vakit geçirmek, büyük sofralar kurmak, evimizi çiçeklerle süslemek en büyük motivasyonlarımız olacak. İnsanlığı büyütmek, duygusal güvenliği çoğaltmak, sevmek, kabullenmek, şefkat göstermek, ev kurmak, yuva kurmak bu dönem hepimizi sarıp sarmalayacak. Yeter ki duygusal çalkantıya girip kıskançlık, alınganlık ve saklanma hallerinden uzak ve karşıt burcu Oğlak’ın gölgesi olan kariyer ve başarı hırslarından uzak durup, koşulsuz sevginin tadını çıkartabilelim. Yengeç bir anı biriktiricisidir. O yüzden eşyalarını atamaz. Bizler de bu dönem de biriktirme içgüdüsüne girebiliriz. Umarım geçtiğimiz aylarda dolaplarınızda iyice yer açmışsınızdır. Belli ki bu ay bol bol biriktirecek ve anıları olduğu için hiç bir eşyamızı, kıyafetimizi paylaşamayacağız 🙂 Ya da belki çook geçmişten gelen vintage elbiselerinizi artık paylaşma zamanınız geldi ve onların başkalarını mutlu etmesinden haz duyacaksınız. Kapalı sandıklar açılıyor desenize..

Yengeç vücutta göğüs ve mideyi temsil eder. Özellikle yükselen burcu Yengeçlerin en baskın özellikleri göğüs dekolteleridir. Fazla iddialı olmayan, sevgilerini ve sıcaklıklarını temsil eden küçük çiçek desenli elbiseleri tercih ederler. Pastel tonlu ya da parlak olmayan renklerde ama kumaşının yumuşaklığı ile kendimizi konfor alanında hissettiren ama feminen tarzını da ortaya koyan sade ve yumuşak elbiseler, dantel işlemeler, göğüs dekolteli elbiseler bu ay hepimizin vazgeçilmezleri olacak. Özellikle plajlarda mayo üstüne giyebileceğimiz dantel üstlüklerinizi ihmal etmeyin 🙂

Yengeç’in tüm canlılara olan sevgisi onu doğaya ve hayvanlara karşı en hassas kişilerden biri haline getirebilir. Üzerinde kedi – köpek resmi olan doğal bez çantalar, organik boyalı, doğal yöntemlerle üretilmiş sentetik olmayan, cildimize zarar vermeyen kumaşlar bu ay daha çok gündemimizde olabilir. Ama dönüp dolaşıp yine geçmişimizi, gelenekselliğimizi ve dişiliğimizi temsil eden dantel işlemeli kıyafetlere, iç çamaşırlarına geleceğiz ve üzerimizdeyken bunun keyfine varacağız.

Sevgiyi ve şefkati daha derinden deneyimleyeceğimiz bu dönemde gökyüzünde neler olacak diye bakacak olursak 21 Haziran en uzun günü deneyimleyeceğiz. Ve sonrasında günler artık yavaş yavaş kısalmaya ve bizler de yavaşça iç dünyamıza doğru ve dişil enerjimize doğru yaklaşmaya başlayacağız. 27 Haziran’da savaş ve hareket gezegeni olarak adlandırdığımız Mars gezegeni Retro hareketine başlayacak ve böylelikle gökyüzünde 5 gezegen birden geri harekette olmuş olacak. Gezegenler geri hareketindeyken enerji de dışarı doğru değil, içeri doğru hareket eder. O yüzden dışarıda veremediğimiz savaşımızı kendi içimize doğru yöneltebilir ve en çok kendimizle kavga halinde olabiliriz. Ya da içsel gücümüzü kuvvetlendirmek için kendi içsel zayıflıklarımızı tekrar değerlendirmek ve belki bu konuda destek almak için bu dönemi faydamıza kullanacağız. Neyse ki 10 Temmuz gecesi 6 aydır geri hareketinde olan Şans gezegeni Jupiter artık normal hareketine geçiyor. Geçtiğimiz Mart ayına kadar yüzünü göstermiş ama sonra birden durdu diye düşündüğümüz bolluk, büyüme ve genişleme hareketlerimizin kaldığı yerden devam edeceği anlamına geliyor 🙂 Aylık burç yorumları kısmında burcunuza göre okuyabilirsiniz. 28 Haziran’da Oğlak burcunda Dolunay, 13 Temmuz’da ise Yengeç burcunda Yeniay yaşayacağız. Bu yeniay’da özellikle toprak ve su grubunda büyük üçgen açıların olduğunu, duygusallık ve sezgiselliğimizin yükselirken, ilhamların aktığını, ayaklarımızın da yere bastığını ve özellikle ilişkilerimizle ilgili sıradışı ve somut adımları atabileceğimizden bahsedebiliriz. Duygusal olarak sadeleşmeye gitmek için birebir. Sadece bu dönemde otorite figürleriyle inatlaşmamaya ve karşımıza çıkan engellerin aslında bizim dönüşümümüz için büyük fırsatlar olduğunu fark etmekte fayda var. Çünkü tam Yeniay sırasında Güneşin karşısında Plüto olacak ve bu durum özellikle ego savaşlarına girersek bizi epey zorlayacak bir durum yaratabilir. Yengeçin sevgi, merhamet ve şefkatine sığınmakta, gölgeleri olan sahiplenmek, kıskaçlarıyla tutmak ve bırakmamak huylarından uzak durmakta fayda var.

Ne diyelim hepimize güzel bir dönem olsun. Sevdiğimiz ve sevildiğimizi hissettiğimiz güzel günlere,

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach

 

Koç ve Yükselen Koçlar:

Otorite figürleriyle sınavlarınız var. Büyük bir dönüşüm içerisindesiniz…

Bu dönem isteklerinizi elde etmek için çok çabalıyorsunuz. Hayatınızdaki otorite figürleri biraz sizi zorluyor. Kendinizi yaptığınız işle ilgili, hayatınızla ya da hedeflerinizle ilgili eleştiriliyor ya da testten geçiriliyor hissedebilirsiniz. Olayları biraz akışına bırakıp kendinizi fazla hırpalamamakta fayda var. Yönetici gezegeniniz Mars Retrosu özellikle sosyal ilişkileriniz, arkadaş çevreniz ve bağlı olduğunuz dernek, kurum ve toplumsal çalışmalarınızı hedefine alacak. Belki yapmak istediklerinizi biraz geciktirecek. Sabırsız ve aceleci yapınızla adım atmadan ya da bir tepki vermeden önce en az 3 kere düşünün derim. 28 Haziran’daki Dolunay, kariyer konularınızı daha bir ciddiye almanıza ve belki de bu konuda yaşadığınız hayal kırıklığını, tıkanmışlığı tetikleyebilir. Haklısınız bu sene her şey çok üst üste geldi sizin için. Neyse ki Temmuz ayı itibariyle daha dengeli düşünmeye ve daha somut adımlar atmaya başlıyorsunuz. Yeni projeler, yeni başlangıçlar keyfinizi yerine getirecektir. 13 Temmuz’daki Yeniay da artık iyice iç dünyanıza yönelmenize ve kendiniz başarı ve mutluluktan alıkoyan dönüşümleri yapmanızın zamanı geldiğine işaret ediyor. Risk alabilme ve bilinmeyeni keşfetme dürtünüz bu konuda size yardımcı olacak.

 

Boğa ve Yükselen Boğalar:

9 Temmuz itibariyle aşıklar evleniyor, bekarlar aşkını buluyor…

Enerjinizin ve yaratıcılığınızın arttığı bir dönemdesiniz. Attığınız adımlar sizi hedeflerinize daha da yaklaştırıyor. Kardeşlerinizle, sevdiklerinizle, ailenizle geçirdiğiniz keyifli zamanlar, küçük hafta sonu kaçamakları keyfinizi iyice yerine getiriyor. Kariyeriniz ve sosyal statünüz ile ilgili önemli adımlar atıyorsunuz ancak agresif ve sert tavırlarınıza biraz dikkat etmekte fayda var. Özellikle fazla ısrarcı olursanız ilişkilerinle ilgili gerginlikler gündeme gelebilir. 27 Haziran’da başlayacak Mars Retrosuyla birlikte daha da sakin kalmaya çalışmanızı tavsiye ederim. Öfkelenmeden, mümkün olduğunca sakin kalmak avantajınıza olacaktır. 28 Haziran’daki Dolunay her ne kadar sizi desteklese de özellikle uluslar arası projeler, inançlarınız ve/veya yüksek eğitiminle ilgili konularda ciddiyetinizi arttırarak daha bir girişimcilik, beceriklilik ve sizi geri tutanlardan özgürleşme ihtiyacı verecek. 29 Haziran – 1 Temmuz arasında aldığınız kararlar, attığınız imzalar ya da yaptığınız başlangıçlarla ilgili beklenmedik gerginlikler hissedebilirsiniz. Günlük rutininiz ya da planlarınız değişebilir. Uçak biletleriniz, tatil planlarınız konusunda en az 3 kere kontrol edin hatta birilerinden yardım isteyin. 9 Temmuzdan sonra ilişkinizi derinleştirmek ya da uzun dönemli yeni bir aşka yelken açmak için şans çanları sizin için çalıyor olacak. Keyfini çıkartın.

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

Bu ay harcamalara biraz dikkat…

Eğlence ve keyfinizin yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Bol bol alışveriş yapıyor, sosyal çevrenizde kendinizi iyi hissediyorsunuz. Ay sonu itibariyle daha da yoğunlaşacak ve üretken zamanlar geçireceksiniz. Bu dönem biraz maddi konulara dikkat etmenizde fayda var. Fazla alışveriş ve harcamalarınız sizi borca sokabilir. 28 Haziran’daki Dolunayla birlikte bu konuyu ciddiye alıp bir alacak-verecek hesabı yapmanızı tavsiye ederim. Beklenmedik borçlar, sigorta ya da vergi ödemeleri planlarınızı alt üst etmesin. Özellikle hareketlenen uluslar arası projeleriniz, medya ve yüksek öğretim planlarınız Mars retrosuyla biraz sekteye uğrayabilir. Öfkelenmeden, gerginlik hissetmeden olayları biraz akışına bırakmakta fayda var. Neyse ki enerjiniz yüksek ve sabırla hareket ederek hedeflerinizde ilerleyeceksiniz. 10 Temmuz’da Jupiterin düz hareketine geçmesiyle ve sonrasında gerçekleşecek Yeniay’la birlikte işleriniz hareketlenmeye başlayacak ve maddi anlamda sizi geri tutan engellerinizi dönüştürmek için fırsatlarınız olacak.

 

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Özgür, sıra dışı ve kendinize yakın bir dönemdesiniz. Nice yaşlara…

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili Yengeçler. Yeni yaşınızla beraber yepyeni bir enerjiye giriyorsunuz. Her ne kadar bu ara üzerinizdeki sorumluluklar enerjinizi emse ve sizi daraltsa da Uranüs’ün desteği ile kendinizi çok daha özgür, sıradışı ve şahsınıza münhasır hissediyorsunuz. 28 Haziran’daki Dolunay bu engellenmişlik hissinizi daha da körükleyip hüzünlendirebilir. Ancak bu dönemi engellerinizi fark edip, bunları dönüştürmek için değerlendirirseniz hayatınızla ilgili çok büyük bir adım atmış olursunuz. 10 Temmuz’da Jupiterin de düz hareketine geçmesiyle beraber yaratıcılığınızın yükseldiği ve hayatınızın neşesinin tekrar yerine geldiğini, hayat tarafından desteklendiğinizi hissedeceksiniz. Maddi anlamda da rahatlıyor, hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendinizi iyi hissettiğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yalnızsanız hayatınıza biri girebilir, evliyseniz çocuk sahibi olabilirsiniz. Hem de bu hiç beklemediğiniz bir anda gerçekleşebilir. Eşiniz veya ortağınız tarafından da destekleneceksiniz. 13 Temmuz’daki Dolunayla birlikte de hayatınızda yepyeni başlangıçlar olabilir. Ne diyelim, iyi ki doğmuşsunuz 🙂

 

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Kontrol etmeye çalışmayın, sadece nefes alın, esneyin ve gülümseyin…

Bu aralar sizde hareket bitmiyor. Sanki bütün işler üst üste gelmiş, planlar alt üst olmuş gibi. Halbuki siz yazın tadını çıkartmak, gezmek, tozmak isterken koşturmacaların çoğalması sizi sınırlandırınca kendinizi biraz agresif ve gergin hissetmenize sebep olabilir. Sinirinizi eşinizden, ortağınızdan ya da kendinizden çıkartmayın. 26 Haziran’da Mars’ın geri hareketiyle birlikte özellikle aile ilişkilerinizde ya da evinizle ilgili konularda daha da esnek olmaya özen göstermenizi tavsiye ederim. Zihinsel kapasitenizin ve iletişiminizin arttığı bir döneme giriyorsunuz. Özellikle sosyal çevreniz ve maddi konularla ilgili projelere başlamak için ideal bir zaman. Sadece Temmuz’un ilk haftası ani kararlar vermemeye, yanlış anlaşılmalara ya da agresif tepkiler vermemeye dikkat edin. 28 Haziran’daki Dolunayla birlikte günlük çalışma şekliniz ya da günlük rutinlerinizle ilgili sizi mutlu etmeyen ya da faydası olmayan alışkanlıklarınızı fark edip, onları dönüştürmek için fırsatınız olacak. 10 Temmuz’da Jupiter’in düz hareketine geçmesiyle yaratıcılığınız ve kaynaklarınız artıyor. Eviniz ya da ailenizle ilgili yarım kalmış işleri tamamlıyorsunuz.

 

Başak ve Yükselen Başaklar:

Pozitif tutumunuz ve özgüveniniz ile çevrenize ışık saçacaksınız…

Yaratıcılık, enerji ve tutku dolu bir dönemdesiniz. Sosyal çevrenizle geçireceğiniz keyifli ve eğlence dolu anlar size iyi gelecek. 28 Haziran’daki Dolunay her ne kadar sizi bu alanda kısıtlanmış hissettirse de kendinizi özgürleştirmek için yapmanız gereken değişimleri fark etmek ve sorumluluk alıp adım atmak için büyük farkındalıklar yaşayacaksınız. Kendinizi ve kaynaklarınızı geliştirmek için çaba sarf etmenizin ve nasıl çalışmanızın gerektiğini fark ediyorsunuz. Ancak Mars’ın geri hareketiyle birlikte çalışma arkadaşlarınıza ya da altınızda çalışan kişilerin egosal davranışlarına öfkelenmek yerine daha farklı hareket yöntemleri üzerine düşünmenizde fayda var. 10 Temmuz itibariyle kendinizi daha sevgi dolu, keyifli ve eğlenceli hissetmeye başlayacaksınız. Popüleriteniz artacak ve eğer bekarsanız uzun soluklu bir ilişkiye başlamak için şans kapınızı çalacak. Jupiterin de düzelmesiyle aileniz, ilişkiniz ve kardeşlerinizle ilgili gelişmeler sizi bekliyor, bereketiniz artıyor.

 

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Herşey size karşı gibi gözükse de pozitif yaklaşımınız size kazandıracak…

Özgüveninizin, cesaretinizin ve yeni projelere başlama enerjinizin yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Ancak Mars’ın geri hareketiyle birlikte aşk hayatınızda beklentilerinizin karşılanmamasının öfkesini ilişkinize yansıtmak yerine kendinize dönüp daha yaratıcı aksiyon planları belirleyebilirsiniz. Ayrıca öfkenizi de para harcayarak bastırmayın. Bu dönem özellikle sosyal statünüz için çok çalışıyorsunuz. Kariyer ortamındaki otorite kişilerin üzerinizdeki baskısı ile kendinizi daha da ispatlama çabasına girebilirsiniz. 28 Haziran’daki Dolunayla birlikte özellikle bu konu daha da tetiklenecek olup, kendinizi bu duygudan özgürleştirmek için neleri değiştirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Desteklenmiyormuş gibi hissedip üzülmek yerine bu gözle bakarsanız önemli adımlar atabilirsiniz. 10 Temmuz’da Jupiterin de düzelmesiyle birlikte maddi anlamda, kardeşleriniz ve çalışma arkadaşlarınızla ilgili güzel gelişmeler sizi bekliyor olacak.

 

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Enerjinizi yaratıcı çözümlere odaklayın…

Günlük rutin işlerinizin çoğaldığı ve sizi gerginleştirdiği bir dönemdesiniz. Özellikle aile içindeki gerginlikler öfkeli davranmanıza sebep olabilir. Mars’ın da geri hareketiyle birlikte gerginliğinizi ailenizden, kendinizden ya da günlük çalışma ortamınızdan çıkartmak yerine bu yüksek enerjiyi spor, evde değişim, yenilik gibi aktiviteler ile rahatlatmakta fayda var. Neyse ki üretken ve içsel enerjinizi dengede hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Yurt dışı projeleri, medya, yüksek eğitim gibi konularla ilgilenmek, üretimlerinizi dünyaya yaymanın yollarını düşünmek ve harekete geçmek için iyi bir dönem. 28 Haziran’daki Dolunayla birlikte kendinizi bu alanda kısıtlanmış hissetseniz de zihninizde ki engelleri görmek ve bu engellerden özgürleşmek için farkındalıklar yaşayacaksınız. Belki de büyük adımlar atmak yerine küçük adımlarla ilerlemek kendinizi daha güvende hissettirecektir. Özellikle 9 Temmuz’dan sonra sosyal çevrenizin desteği sizi rahatlatacak, hayallerinizi gerçekleştirmek için fırsatlarınız olacak.

 

Yay ve Yükselen Yaylar:

Para konuları gündeminizde olacak…

Zihinsel algınızın yüksek olduğu ve kendinizi iyi ifade ettiğiniz bir döneme giriyorsunuz. İş anlaşmaları yapmak ya da yeni başlangıçlar için çok ideal. Arkadaşlarınızın bencil olduğunu düşündüğünüz tavırları, belki sizden beklentileri fazla reaksiyon vermenize sebep olabilir. Özellikle Mars’ın geri hareketiyle birlikte sevgilinize, çocuğunuza ya da arkadaşlarınıza göstereceğiniz sabırsız davranışlar ilişkileri biraz gerebilir. O yüzden mümkün olduğunca esnek olup, bu enerjiyi daha yaratıcı faaliyetlere dönüştürmenizi tavsiye ederim. Özellikle inanç kalıplarınızı tekrardan değerlendirmek için ideal bir dönem. 28 Haziran’da Dolunayla birlikte özellikle maddi kaynaklarınız ve kendi değerinizle ilgili yetersizlik duygunuz tetiklense de 13 Temmuz’daki Yeniay ile birlikte hayatın sınırsız bereketini fark edecek yeni başlangıçlarınız olacak. 10 Temmuz’da yönetici gezegeniniz Jupiter’in de düz hareketine başlamasıyla beraber hayata ve ailenize olan pozitif yaklaşımınız artacak.

 

 

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Aşk ve Finansal durumunda ciddi gelişmeler olabilir…

Özellikle eşinizle ilgili konuların gündemde olacağı bir dönemdesiniz. Belki eşiniz, belki babanız, belki de hayatınızdaki bir eril enerji tarafından zorlandığınız, kısıtlandığınızı düşündüğünüz bu dönemi ego savaşına döndürmek yerine, böyle bir enerjiyi hayatınıza neden çektiğinizi düşünürseniz kişisel gelişim anlamında büyük bir sıçrayış yaparsınız. 28 Haziran’daki Dolunay ve 13 Temmuz’daki Yeniay da bu farkındalık açısından bu konuları tetikliyor olacak. Kariyer, aile ve sosyal ilişkilerinizi mercek altına alacağınız bu dönemde özellikle 10 Temmuz’dan sonra hem Jupiter’in düzelmesi hem de Venüs transitiniz ile rahatlayacak, iyi hissetmeye ve hayatın keyfini çıkartmaya başlayacaksınız. Mars’ın geri hareketi para konularınızı tetiklerken, iyi niyetinizi ve vericiliğinizi suistimal eden arkadaşlarınıza belki de kibarca dur demenin zamanı gelmiştir.

 

Kova ve Yükselen Kovalar:

Günlük rutininiz ve yaşam alanınız değişiyor…

Enerjinizin ve gücünüzün yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Kendinizi bir hedefe doğru çok motive de hissediyor olabilirsiniz, ya da gergin ve agresif de olabilirsiniz. Mars’ın da geri hareketiyle beraber evinizin ya da aile hayatınızla ilgili gelişecek değişimler sizi yurtdışına taşınmaya ya da evinizi değiştirmenize de sebebiyet verebilir. Özellikle günlük rutininizin değişeceği, daha hassaslaşacağınız, bir yandan da bilinçaltı korku ve kaygılarınızın sizi yetersizmiş gibi hissettireceği bu dönemde sakin kalıp belki uzman bir kişiden destek almakta fayda var. Neticede olan hervşey sizi bir adım daha özgürleştirmek için var. 28 Haziran’daki Dolunay bu korkularınızı tetiklerken, 13 Temmuz’daki Yeniay’la birlikte tüm bunları dönüştürecek adımı atarsanız hayatınızla ilgili büyük bir sıçrayış olur. Biraz resmin dışına çıkıp, kendinizi rahatlatın. Sizin gibi güçlü bir insan her şeyin üstesinden gelecektir.

 

Balık ve Yükselen Balıklar:

Aşk hayatınız ve finansal durumunuz hareketleniyor…

Hayatın tadını çıkarttığınız, bolca eğlendiğiniz, yaratıcılığınızın arttığı bir dönemdesiniz. İçsel dengeniz çevrenizle sevgi dolu etkileşim kurmanızı sağlıyor. 28 Haziran’da Dolunay’la birlikte sosyal çevreniz ve arkadaş gruplarınızdaki otorite figürü birisiyle yaşayacağınız engellenmişlik duygusu sizi biraz ürkütse de bu farkındalık sizin kendinizi geri tuttuğunuz engellerinizi aşmanız için yardımcı olacak. Bu farkındalık ile 13 Temmuz’da ki Yeniay’ın desteğini alıp yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz başlangıçlar yapabilirsiniz. Çocuk sahibi olabilir, ya da aşık olacağınız biri ile tanışabilirsiniz. 9 Temmuz’dan itibaren aşk hayatınız ve finansal durumlarınız da yaşayacağınız hareketlilik işe gitmek yerine oturup sevgilinizle keyif yapmak istettirecek. Mars’ın geri hareketi özellikle yurt dışı projeleri, tatiller, eğitimler ve günlük rutinlerle ilgili hedeflerinizi biraz sekteye uğratsa da bu gerginlikleri özellikle evlilik hayatınıza ya da ortağınıza yansıtmamanızı tavsiye ederim