21 Mayıs – 21 Haziran 2018 İkizler Dönemi

Bu yazı blog.dolap için hazırlanmıştır

Merhaba sevgili Dolap.com üyeleri, nasılsınız?

21 Mayıs İstanbul saatiyle sabah 5:42 itibariyle düşüncenin, zihnin, iletişimin, bilgi aktarmanın, merakın, entelektüel bilginin temsilcisi olan İkizler burcu dönemine girmiş bulunuyoruz. Şimdiden tüm İkizler burcu üyelerimizin doğum gününü kutlar bol bol sosyalleştikleri, bilgilerini paylaştıkları, merak ettiklerini öğrendikleri, ilgi alanlarının tadına vardıkları şahane bir yaş olmasını dilerim 🙂 Unutmayın ki her doğum günümüzle beraber yepyeni enerjilere giriş yapıyoruz. O yüzden dileklerinizi yeniden yapılandırmayı, güzel niyetlerde bulunmayı ve hatta belki bir kağıda yazarak tohumlarını güçlendirmeyi unutmayın.

Koç burcu ile uyanan, canlanan doğa, Boğa zamanında dinginleşti ve sağlamlaştı. Şimdi İkizler zamanında ise değişen mevsim koşulları karşısında ‘’esnemeyi’’ öğrenecek. Bu dönemde doğa hareket halindedir. Rüzgar çiçeklerin polenlerini farklı yerlere taşır, tohumlar farklı noktalara ulaşırlar. Bu öngörülemez hareketlilik kişide merak yaratır. İşte bu yüzden İkizler döneminde doğanlar hayata karşı büyük bir merakla yaklaşırlar. Öğrenmek, bilgi toplamak, bilgiyi dağıtmak, iletişim kurmak, haberleşmek İkizler burcunun en baskın özellikleridir. Hava grubunda olduğu için iletişim ve zihinle ilgili, değişken niteliğinde olduğu içinde esnek, kolay değişebilen yapıdadırlar. Zaten yöneticisi de Merkür’dür. Merkür aklın, ifadenin, düşüncenin gezegenidir. Mitolojide Tanrıların habercisidir. Işık hızında hareket eder ve kıvrak zekalıdır. Kimse onun önünü kesemez ve durduramaz.

 

İşte aynen bu şekilde İkizler burcu da insanlar arasında iletişimi ve haberleşmeyi yürüten, grubun sözcüsü, ortamların habercisi, olaylar arasındaki bağlantıları anlayan, formülleyen, rasyonel aklın temsilcisi, en hızlı zihinsel faaliyette olan burçtur. Merakı onu hareket etmeye, araştırmaya, öğrenmeye tetikler. Beyninin içine sanki hep 2 kişi konuşuyor gibi olayların, fikirlerin her iki tarafını da merak eder. Araştırır, öğrenir ve her 2 tarafı da kabul edebilir. O yüzden dışarıdan ‘kararsız’ olarak algılanabilir. Halbuki içeride hep meraklı bir çocuk vardır. Çok çabuk yön değiştirir. Siz daha ne olup bittiğini anlayamadan farklı düzeylerde yol almaya başlamıştır. Aynı anda birden fazla işle uğraşabilir, bir yandan da zekası ve çenesiyle her yere yetişiyor olabilir 🙂 Monotonluktan çabuk sıkılır ve çok çabuk yön değiştirir. İkizler enerjisi verimli kullanıldığında becerikliliği ve keskin zekası sayesinde edebiyatta, müzikte, habercilikte, politikada büyük katkılar sağlar. O yüzden doğru merak, soru sorma, iyi dinleme ve öğrendiğini sentezleme becerilerini geliştirmek çok önemlidir. Ve tabi ki gölgeleri olan çok konuşma, dedikodu, yanlış bilgi, yüzeysel bilgi, bilgiçlik, ukalalık, alaycılık gibi hallerden uzak durmak…

 

İkizler dönemi her birimizi aynı enerji içine alacağı için bu dönemde hepimiz değişen koşullar karşısında esnemeyi, yön değiştirmeyi, hızlı değişimleri tecrübe edeceğiz. Zihnimiz hareketli, hızlı ve kıvrak olacak. Dolayısıyla modumuz çok çabuk değişebilir. Kıyafetlerimizi seçerken bu dönem tüm bunları dikkate almayı unutmayalım. Sabah evden çıkarken akşam eve dönmeyi planlayıp, öğlen tiyatro programı, akşamüstü konser programı yapıp, akşam spora gitmeye karar verebiliriz 🙂 Ve hepsini aynı anda da yapabiliriz. O yüzden bu ay kıyafetlerinizi seçerken en az 3 kere düşünün. Değişebilecek fikirleriniz karşısında rahatlıkla adapte olabileceğiniz, her ortama uyum sağlayan kıyafetlerinizi iyi planlayın. Unutmayın bu ay hareketli, hızlı ve her yere yetişme içgüdüsünde olacağız. O yüzden içinde rahat ettiğiniz, esnek kumaşlı pantolon ya da bol jeanler, üzerinizde her an değişebilecek sürpriz hava koşullarına uygun t-shirt üzeri oversized gömlekler, akşamları belki omzunuza atacağınız ince bir sweatshirt hayat kurtaracaktır. İkizler burcu vücutta omuzlar, eller, kollar, akciğer gibi çift organların temsilcisidir. Omzu açık bluzler ya da elbiseler bu ay herkese daha çekici gelecektir. O yüzden spor yaparken omuzlarınızı ve kollarınızı çalıştırmayı ihmal etmeyin 🙂 İkizlerin meraklı, cesur ve özgür tavırları tabi ki stillerine de yansımıştır ve hiç kimsenin birleştiremeyeceği kombinler ve renkler bu dönem karşımıza çıkabilir. Biz de bu içgüdü ile değişik renkleri birleştirmeyi, abiye ile spor tarzlarını kombinlemeyi deneyebilir ve çok eğlenebiliriz. Yine takı ve çantalar ikizlerin vazgeçemediği aksesuarlarıdır. Sportif ve rahat kıyafetler üzerine büyük ve gösterişli takılar ve çantalar bu ay içimizin en çok arzu ettiği tarz olacaktır.

 

Bir taraftan da mezuniyet balolarının hazırlıklarının yapıldığı bu dönemde kendinize en uygun kıyafeti bulmak için bir uçtan bir uca savrulup, kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Malum değişken, meraklı ve her iki tarafı da değerlendirdiğimiz bir dönem. Neticede ikizler döneminde kendinizi özgür hissetmeniz en önemlisi. Eğer balonuz bu tarihler arasında ise elbisenizi yedeklemenizi tavsiye ederim 🙂 Ya da kendi özgün tarafınızla farklı parçaları kombinleyerek en sıra dışı tarzı siz yaratabilirsiniz.

 

İkizler dönemine Uranüs’ün Boğa burcuna girmesinin etkisi ile başlıyoruz (15 Mayıs’ta girdi ve 7 yıl boyunca Boğa burcunda seyredecek, Kasım’18 Mart’19 arasında Koç’ta gerilemesi harici). Her birimizin kişisel haritasında düştüğü yere ve dokunduğu gezegenlere göre ani ve beklenmedik gelişmeler getireceği zaten her yerde yazıldı çizildi. Ama aslında en baskın etkileri Retro hareketinden sonra Mart’19’da tekrar Boğa’ya girdiği zaman hayatımızda değişimler yaratmaya başlayacak diyebiliriz. Değişime direnmemenin, esnekliğin ve değişen koşullara uyum sağlayabilmenin ne büyük bir kolaylık olduğunu hepimiz biliyoruz. İkizler döneminde belki bu anlamda biraz daha rahat edebiliriz. Ayrıca bu dönemin ilk 15 günü boyunca savaş ve hareket gezegeni Mars, Güneş’i destekliyor olacak. Harekete geçmek, atılım yapmak, isteklerimiz için hareket etmek için destekleniyor olacağız. Yine ilişkiler en çok gündem maddemiz arasında olacak. Öncesinde ilişkilerle ilgili sorumluluklar, kısıtlar, engeller gündemde olsa da 28 Mayıs – 6 Haziran arası kendimizi çok büyük bir aşkta, akışta, huzurda, şükür halinde hissedebiliriz. Ancak sonrası biraz hayal kırıklıklarına açık. Yüksekten uçarken ne olur ne olmaz yine de kendimizi sağlama almakta, sırtımızda bir paraşüt taşımakta fayda var 🙂 Ayın 30’u itibariyle iletişim ve zihin gezegeni Merkür’ün de İkizlere geçmesiyle beraber kendimizi iyi ifade ettiğimiz, bol bol sosyalleştiğimiz, bilgi alışverişinde bulunduğumuz bir dönem olacak. Ama bilgi kirliliğine, yanlış bilgilere ve fazla konuşup yersiz çene çalmamaya dikkat edelim 🙂 Hepinize güzel bir dönem dilerim…

 

Koç ve Yükselen Koçlar:

Çekiciliğiniz zirvede ancak fevri davranışlara dikkat edin…

Bu döneme yüksek enerjilerle giriyorsunuz. Kiron’un da Koç burcuna girmesiyle beraber adeta herkese yardımcı olan ama kendiyle ilgili yaralı duygular içerisinde olan ve tüm enerjisini başkaları için harcayan enerjinizi daha rahat hissediyorsunuzdur. Sosyal çevreniz ve kendi amaçlarınızla ilgilenmek için motivasyonunuz yüksek. Hem enerjinizin yüksekliği hem de herkese yaptığınız iyilikler tüm gözleri üzerinize çeviriyor. İlişkinizle ilgili beklediğiniz romantizm ve parasal anlamda biraz gecikmeler yaşıyor olabilirsiniz. Evinizle ilgili yapmak istediğiniz değişikliklerin ya da ailenizin beklediği finansal kaynakların gecikmiş olması her ne kadar canınızı sıksa da ay sonuna doğru hayatın hediyelerini almaya başlayacaksınız. Haziran’ın 6’sı gibi özellikle ilişkinizde güç savaşlarına girme, baskıyla isteklerini yaptırma psikolojisinde olabilirsiniz. Aman dikkat diyeyim. Zorla güzellik olmaz. Olayları biraz akışına bırakın. Hemen olsun, şimdi olsun tavırlarınızın sizi üzmekten başka hiç bir şeye faydası olmuyor. Kardeşlerinizin yanınızda olduğu, beraber keyifli vakitler geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. 7 Haziran civarı yaşayabileceğiniz bir hayal kırıklığı, aldanma kendinizi güçsüz hissettirebilir. Hırçınlığınızı bırakıp, olaylara biraz daha yüksekten bakmanızı tavsiye ederim. Zira fevri davranışlarınızın ceremesini sonra yine siz çekiyorsunuz. Haziran’ın 20’si gibi aşk hayatınızda sizi canlandıracak, yaratıcılığınızı arttıracak kişiler hayatınıza girecek.

 

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Sevdiklerinizle kısa hafta sonu kaçamakları iyi gelecek…

Bu dönem tüm ilgi ve motivasyonunuz kariyerinizde gibi görünüyor. Maddi imkanlarınızı arttırmak için yapacağınız koşturmalar kariyerinizle ilgili girişken tutumlar sergilemenize sebep olurken yöneticilerinizin ya da aile bireylerinizin tavırları sinirlerinizi bozabilir ve sizin soğuk ve mesafeli davranmanıza sebebiyet verebilir. Yine de yıkıcı davranmamaya, enerjinizi topluma faydalı şeyler güzel şeyler üretmek için kullanmaya özen gösterin. 30 Mayıs’a kadar Merkür de burcunuzda olduğu için iletişimin ve etkileşimin yüksek olduğu, kendinizi rahatlıkla ifade edebildiğiniz bir dönemdesiniz. Bir yandan sezgisel algınızın ve hayallerinizin çoğaldığı bu dönemde, hareketli dönemin keyfini çıkartırken, özellikle sevgilinizle olan iletişiminizde ifadelerinize biraz daha özen gösterin. İlişkisel ve finansal anlamda biliyorsunuz muhteşem bir yıl geçiriyorsunuz. Her taraftan aldığınız destekler kendinizi şanslı hissetmenize sebep oluyor. Hele ki 28 Mayıs-6 Haziran arası keyfinize, aşkınıza diyecek yok. Valla tahtalara vurun, nazarlar değmesin. Ama sonrasında da fazla şımarıp haddinizi aşmayın. Bir anda ciddi bir dirençle karşılaşabilirsiniz. Özellike 7 Haziran civarı parasal anlamda harcamalarınıza dikkat edin, arkadaş çevrenizden borç, vs isteyen olursa gözden çıkarabileceğiniz miktarlarda verin. 13 Haziran’da Venüs’ün de Aslan’a geçmesiyle beraber özellikle aile, ev veya içsel dünyanızla ilgili ilişkilerinizde ani olaylar etkisini gösterebilir.

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

Doğum gününüz kutlu olsun Sevgili İkizler.. Bu ay’ın size hediyesi vereceği maceralar olacak…

Doğum gününüzle beraber gireceğiniz yepyeni enerjileriniz size merak ettiğiniz tüm bilgileri öğrenebileceğiniz, paylaşabileceğiniz ortamlar getirsin inşallah. Geçen ay Venüs burcunuzdayken keyfiniz de epey yerinde olmuş olmalı. Belki kendinizi çok iyi hissettiniz, arzularınızı gerçekleştirdiniz, belki de tanıştığınız birileri kalbinizi kıpırdattı. Bu ay da finansal durumunuzu toparlama, para kazanma dönemi sizin için. Nisan sonuna kadar biraz zorlanıyorsunuz ancak 28 Mayıs-6 Haziran arasında özellikle bu zamana kadar yapmış olduğunuz çalışmaların meyvesini aldığınızı görecek ve her şeyin akışta olduğunu fark edeceksiniz. Yine de vergi borcu, sigorta, mahkeme ya da borçlanma gibi konularda temkinli ve dikkatli olmanızda fayda var. Bu ay tüm enerjinizi yurtdışı projeleriniz, belki seyahat planlarınız ya da aranızda öğrenciler varsa sınavlarınız, tezleriniz için harcıyorsunuz. Şu aralar zihninizde biraz huzursuzluklar olsa da konsantrasyon gücünüzün farkındasınız ve özellikle 30 Mayıs itibariyle Merkür’ün de burcunuza gelmesiyle beraber rahatlayacaksınız. Ancak yine de Satürn karşısından geçecek olması Haziran ortasından itibaren finansal kaynaklarınız açısından vesvese ve endişe hallerine sokacaktır. Dönem sonuna doğru artık kendi sahnenize çıkma, bilgi ve araştırmalarınızı paylaşma zamanı geliyor 🙂

 

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Hassasiyetiniz yüksek, bu ay biraz kendinizle ilgilenin, enerjiyi içe çekin…

Uranüs’ün Boğa’ya girmesi özellikle Yengeç’in ilk döneminde doğanların hayatına bol heyecanlı değişimler getirecek. Kendinizi daha eğlenceli, keyifli ve kendiniz gibi ifade etmeye başlayacak, karşınıza yeni insanlar, yeni fırsatlar, yeni amaçlar çıkacak. Kendinizi çok farklı grupların, ortamların da içinde bulmaya başlayabilirsiniz. Satürn ve Plüton’un ilişki evinizde olması biliyorsunuz uzun zamandır ilişkileriniz, ortaklarınız üzerinden sizi sınıyor. Bu ay biraz daha içinize döneceğiniz bir ay olacak. Enerjiniz yüksek ancak bu enerjinizi daha çok içsel dünyanızda farklı noktalarınızı, beklentilerinizi dengeye getirmek için kullanacaksınız. Venüs’ün sizin burcunuzdaki seyahati fiziksel olarak cazibenizi, çekiciliğinizi arttıracak, hayatınıza romantizm ve barış, huzur getirecektir. Özellikle 28 Mayıs itibariyle aşk hayatınızda çok güzel gelişmeler olabilir. Sevgilisi olmayanlar yurtdışından birileriyle aşk yaşayabilir. Ama sonrasında dikkat edin kıskançlık gibi sebepler yüzünden güç savaşlarına girmeyin. Gönlünüzü çabuk kaptırıyorsunuz sonra da sahiplenme duygunuz sizi zorlayabiliyor. Bir yandan da finansal kaynaklarınızla ilgili gelişmeler yaşayacaksınız, bu anlamda kendiniz için yeni adımlar atabilirsiniz. Yine de doğum gününüzden önceki son dönemde olduğunuz için hassasiyetiniz yüksektir, enerjinizi dışarıdan çok içinize yönlendirmekte ve kendinizle ilgilenmekte fayda var.

 

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Pozitif ve yaratıcı yaklaşımınızla ilişkilerinizdeki gerginliği azaltabilirsiniz…

Enerjinizin, hareketliliğinizin, yaratıcılığınızın arttığı, hedeflerinize ulaşmak ve sosyal çevreniz ve ailenizle keyifli zamanlar geçirmek için motivasyonunuzun yükseldiği bir dönemdesiniz. Yeni projeler başlatmak için ideal zaman. Özellikle fiziksel olarak hareket halinde olmanız, evle ilgili tadilat, tamirat konuları size iyi gelecektir, yoksa bu yüksek enerjiyi yakın ilişkilerinizde gerginlik ya da kavga olarak yaşayabilirsiniz. O yüzden ne zaman gerginlik hissederseniz kendinizi spora, doğaya, fiziksel hareket halinde olmaya verin 🙂 Ama bir yandan da bedeninizi fazla zorlamamaya dikkat edin. Malum havalar da biraz değişik, üşütüp ateşlenme ihtimallerine karşı dikkatli olun. 30 Mayıs itibariyle iletişimsel anlamda daha da rahatlayacaksınız. Şimdi bu aralar biraz kaygılar, elinizde tuttuklarınızı bırakamama, aile, kariyer gibi konular zihninizde büyüse de sakin kalmakta ve olayları akışına bırakmakta fayda var. Haziran başı itibariyle daha çok sosyal ortamlar içinde bulunacaksınız, kendinizi daha rahat ifade edecek ve hayalleriniz için hareket etmek kendinizi iyi hissettirecek. Arkadaşlarına vereceğiniz borçlara ya da kredi vs gibi borçlanmalara dikkat edin. Kayıplarınız olabilir. Gözünüze baka baka sizi kazıklayanlar olabilir. 13 Haziran’da Venüs’ün de burcunuza geçmesiyle bir kraliçe edası ile ortaya çıkıyorsunuz. İlişkilerinizde biten ya da başlayan ani gelişmeler ile tam bir Aslan edası ile dikkatleri çekeceksiniz.

 

Başak ve Yükselen Başaklar:

Kariyerinizde rekabet kızışıyor, koşturmalarınız artıyor…

Bu ara sosyal çevrenizde keyfiniz yerinde. Neşeniz, şefkatiniz, arkadaşlarınıza gösterdiğiniz sevginiz ile adeta parlıyorsunuz. Bir yandan da kariyerinizde sizi engellemek isteyen, belki kıskanan, belki zorluklar karşısında dirayetinizi ölçen kişilerle mücadeleniz çok çalışmanıza sebebiyet veriyor ve bu da fiziksel bedeninizi zorluyor. Biraz dinlenmek, ara vermek, belki bir tatile gitmek iyi gelecektir. 29 Mayıs’taki Dolunay da rekabet ortamını daha da kızıştıracak. Süreci ne kadar sakin yönetirseniz o kadar faydasını görürsünüz. Neyse ki ilişkiniz, dostlarınızdan ve kardeşlerinizden aldığınız destek sizi çok rahatlatıyor. Ancak bu rekabet sürecine kendinizi fazla kaptırıp sevdiklerinizin size olan ihtiyacını ihmal etmeyin. Toplantılar, kararlar, anlaşmalar derken şu ana kadar süreci çok güzel götürdünüz. Bu süreç sizi fazla gaza getirmesin. Haziranın ilk 2 haftası karar vermeniz ya da imza atmanız gerekirse en az iki kere düşünün.

 

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Bu ara hayatı ittiriyormuş gibi hissediyorsunuz…

Bazen hayatı ittirmek gerekir. Siz de bu ara kendinizi hayatı ilerletmek için ittiriyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ailenizle ya da evinizle ilgili almanız gereken sorumluluklar karşısında kendinizi yetersiz, eksik ve değersiz hissediyorsunuz. Para kaynaklarınız ve neşeniz eksilmiş gibi. Ama 15 Hazirandan sonra rahatlıyorsunuz. Neyse ki yapacağınız bir tatil, belki yurtdışı kaçamağı sizi yükseltecek ve içsel dengenizi kurmaya yardımcı olacak. İnançlarınızı ve ideallerinizi gözden geçirmek için ideal bir zaman. Aranızda öğrenciler varsa bu dönem tezler, sınavlar, mezuniyet hazırlıkları, tatil programları derken keyfiniz ve enerjiniz yerinde. Aşk hayatınızla ilgili gelişen ani süreçler, sevgiliniz yüzünden biraz para kaybetmenize sebep olabilir. Bu dönem cinsel enerjiniz yükseliyor, beklenmedik durumlara karşı önlem almayı unutmayın 🙂 Haziranın ilk 2 haftası özellikle yurtdışı projelerinizi hayata geçirmek için hareket halinde olacaksınız, aman dikkat küçük sağlık problemleri yüzünden (alerji, geceden kalma, zehirlenme, vs) planlarınız ertelenmesin.

 

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Yeni flörtler yaşam enerjinizi yükseltirken, agresif reaksiyonlarınıza dikkat edin…

Tam Güneş karşınızdan geçti, yanlış anlaşılmalar, ilişkiler arası dengeleri yönetmek gibi süreçlerden sonra rahatlayın derken bu ay da Mars özellikle Akrep’in ilk haftası doğanları biraz zorlayacak. Evinizle ya da ailenizle ilgili yapmamız gereken koşturmalar sizi gergin hallere sokabilir. Zaten yapı olarak ara tonları pek sevmediğiniz için her şeyin en iyisi olsun gayretiniz en çok sizi zorluyor. O yüzden sinirli ve agresif reaksiyonlarınıza dikkat edin. Fiziksel egzersizlerle biraz kendinizi rahatlatmanız yardımcı olacaktır. Neyse ki zihinsel anlamda dirayetiniz ve sabrınız yüksek. Fiziksel çekiciliğiniz artmış durumda. Aileniz, arkadaşlarınız ve özellikle kardeşlerinizin desteği iyi geliyor. Her ne olursa olsun hayatın tadını çıkartmayı ve keyif almayı iyi biliyorsunuz. İlişkilerinizle ilgili yepyeni gelişmeler, yeni başlangıçlar olabilir. 30 Mayıs’tan sonra vergi, sigorta, finansal kaynaklar gibi konularla ilgili evrak ve kağıt işleriniz çok olacak. Özellikle bu konulara odaklanmak ve yapılandırmak için şansınız yerinde.

 

Yay ve Yükselen Yaylar:

Bakış açınıza ters olan kişilerle tartışmak yerine denge kurmaya çalışmak iyi gelecektir…

Özellikle ilişkiler ve ortaklar konusunda cesaretiniz ve özgüveniniz artıyor. Yeni başlangıçlar yapmak için içiniz kıpraşıyor. Zaten içinizdeki keşfetme heyecanınızın da yükseldiğini fark ediyorsunuzdur. Hoşlandığınız biri varsa artık beklemeye tahammülünüz yok ve ilk adımı atmak için kendinizi hazır hissediyorsunuz. Yine de karşılıklı inatlaşmamaya, kendinizi doğru ifade etmeye, biraz kendinizi karşınızdakinin yerine koyup empati yapabilmeye gayret edin. Çünkü bazen fikir ayrılıkları sadece fikir ayrılıklarıdır. Sakince konuşarak çözülebilir. Kişisel olarak algılamayıp o perspektiften de bakabilmek sizi bir adım öteye götürecektir. Aklınızdaki projeleri finansal kaynak yetersizliğinden dolayı yerine getiremediğiniz için kendinizi kısıtlanmış gibi hissetseniz de günlük yaşam şeklinizin ya da çalışma ortamınızın değişikliği size çok yaratıcı fikirler getirecek. Haziran ortası gibi fiziksel olarak ışıldamaya başlıyorsunuz. Pozitif yaklaşımınız ve kendinize olan inancınız, amaçlarınız için sizi harekete geçirmeye ve sahneye çıkartmaya başlıyor.

 

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

İlişkilerinizdeki alma-verme dengesini gözden geçirmekte fayda var…

Mayıs sonuna kadar kendinizi çok iyi ifade ettiğiniz, konsantrasyon ve derin düşünme seviyenizin çok yüksek olduğu, yeni kararlar almak ve başlangıçlar yapmak için çok şanslı döneminizdesiniz. Bir yandan da günlük koşturmacalarınız çok artıyor. Özellikle maddi olanaklarınızı arttırmak için kendinizi öyle motive hissediyorsunuz ki bu enerji ile aynı anda birden fazla işle ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Sosyal trendleri takip ettiğiniz, ilişkinizde özellikle uyumlu ve hoşgörülü olduğunuz bir dönem. Uyum, ahenk ve vermenin tadını çıkartırken önce karşınızdakini düşünüp kendinizi ihmal etmemeye, beklentilerinizi düşürmemeye ve bazı kabul edilmeyecek davranışlara müsamaha göstermemeye dikkat edin. Alma- verme dengesini ara sıra gözden geçirmek gerekiyor. Özellikle kadın arkadaşlarınızla ilgili zorluk ve hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Yaptığınız şeyler görmezden gelinebilir. Fikir ve görüşlerinizin önemsenmediğini, dikkate alınmadığını düşünebilirsiniz. Siz yine de gayretle çalışmaya, kendi dengenizi oluşturmaya ve motive etmeye, kendinizi yapılandırmaya devam edin. Bazen bazı olaylar bizim iç dünyamızdaki sevilmeme korkumuzu göstermek için karşımıza geliyor. Kendimize olan inancımızı test etmek için. Eminim ki bu testlerden büyük bir sakinlikle geçeceksiniz.

 

Kova ve Yükselen Kovalar:

Yeni başlangıçlar için hazırsınız. Bu dönemin en keyifli burcu sizsiniz…

Hayatınızın keyfini çıkartıyorsunuz. İçinizdeki denge ve huzur üretkenliğinizi arttırmış durumda. Yeni başlangıçlar için heyecanlı ve motivesiniz. Harekete geçmek için içiniz kıpır kıpır, bekleyecek haliniz yok. Evinizdeki işlerle ilgili biraz gecikmeler yaşadınız belki ama Mayıs sonu itibariyle onlar da seyrine giriyor. Sanki hiç bilmediğiniz bir ortama doğru hareket ediyorsunuz ama keyfiniz, heyecanınız yerinde. Belki çocuk sahibi oluyorsunuz, belki evinizi değiştiriyorsunuz, belki yepyeni bir yere taşınıyorsunuz. Yeni bir şeyler öğrenmek, yeni bir çalışmaya başlamak için de çok ideal zamanlar. Valla keyfiniz yerinde sevgili Kovalar. Mayıs sonuna kadar biraz fazla fanatik ve abartılı düşünceler içinde olabilirsiniz ama sonrası zihniniz de rahatlıyor. Aşk bekleyenler için de yakında kapınız çalmak üzere. Valla ne diyeyim, Allah nazarlardan korusun 🙂

 

Balık ve Yükselen Balıklar:

İlişki şeklinizi dönüştürmek ve kendi sınırlarınızı güzellikle koymak için ideal zamandasınız…

Hala aşk kapınızı çalmadıysa şansınız devam ediyor. Bazen kendinizi kısıtlanmış hissediyorsunuz ama kendi sorumluluğunuzu aldığınızda hedeflerinize doğru adım adım ilerlediğinizin farkındasınız. Ailenizden biri, özellikle kardeşleriniz, ya da hayatınızdaki otorite figürlerinden biri sizi biraz zorluyor olabilir. Bu da sizde pasif agresyon yaratıyor. Savaşmasını bilmediğiniz için de yüzleşmekten kaçıyorsunuz. Gizli de olsa güç savaşlarına girmeyip sadece sınırlarınızı güzellikle netleştirmekte fayda var. Biliyorum sınır koymakta, sınırlarınızı çizmekte zorlanıyorsunuz. Herkesi affeden yapınız hemen olayları unutturuyor size. Ama belki de artık adım adım bunu yapılandırmanın zamanı gelmiştir. Kaçmakla, saklanmakla, mesafe koymakla ya da görmezden gelmekle problemler çözülmüyor. Hazır tüm baba gezegenler de sizi destekliyorken bence ilişki şeklinizi dönüştürmek ve kendinizi yaratıcı bir şekilde ortaya koymak için tam ideal zamandasınız. Mayıs sonuna kadar zihinsel olarak konsantre ve odaklanmış bir süreçtesiniz. Yeni başlangıçlar yapmak, ortaklıklar kurmak, yeni projelere imza atmak için güzel zamanlar.

 

Herkese sevgilerimle

Astro-Coach Özge Özek

@nutanozgeozek