Günlük Astroloji Yorumları

Gökyüzünden Günlük Mesajlar

2018
February 19

19 Şubat 2018 Pazartesi

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (37)

Merhaba, iyi haftalar 🙂

Dün itibariyle Güneş, Balık burcunun dönemine girdi 19 Şubat – 20 Mart 🙂 Bu dönem kıştan kalan kar ve buzların erimeye başladığı, toprağın bu suları emerek verimli hale gelmeye başladığı dönemdir. Doğa baharda yeniden  canlanabilmek için tüm suyu ve tohumları içine çeker. Hava bazen soğuk bazen bahar gibi değişkendir. Dolayısıyla Balık zamanı dediğimizde aklımızda döngüyü kapatma, içe çekilme, verimlilik ve ruh halindeki değişkenlik gelir.

Su elementinde olduğu için duygularla, sezgilerle, derinlikle ilgilidir. Ancak suyun değişken niteliğinde olduğu için de duyguların paylaşılması, yayılması, şekil değiştirmesi ve hatta feda edilmesi anlamına gelir. Yöneticisi Jupiter olduğu için ruhsal anlamda büyümek, gelişmek, ilerlemek ister. Balık zodyakın son burcudur. Artık bir döngü kapanmak üzeredir. Dolayısıyla bünyesinde bilgeliği, hoşgörüyü, esnekliği, tevekkülü, sonlandırmayı ve fedakarlığı barındırır. Güneş bu 1 ay boyunca her birimizin haritasının Balık bölümünden geçeceği için bizim de bu alanlarımıza ışık tutacak.

Şu an gökyüzünde tam 4 gezegen Balık burcunda toplanmış durumda: Güneş, Merkür, Venüs, Neptün (ve bir astreoid olan Kiron). Sanki büyük bir kapanış, tamamlama, eskiyi sonlandırma dönemindeymişiz gibi. İlişkilerimizde, zihnimizde, benliğimizde fazlalıkları atıyor, bizi geri çekenleri bırakıyor, ağırlıklarımızdan kurtuluyoruz. Bu yüzden de tüm ağırlıklar, çamurlar yüz üstüne çıkmış durumda. Kolay bir dönem değil, hayal kırıklıkları yaşayabilir, aldanabilir, aldatılabilir, objektif olmakta zorlanabilir, kurban psikolojisine girebilir, hayal dünyamıza kapılıp gidebiliriz. Ama yine de Balık’ın bilgeliğine ve yukarısı ile olan açık iletişime güvenip kendimizi bu sürece teslim edelim. Son günlerde bizi en çok tetikleyen tecavüz olayları da kurban/ kurtarıcı olma, çaresizlik/ sorumluluk alma, duygusal buhrana girme/ ya da duyguları kapatma gibi tam Balık burcunun temsil ettiği ikilemleri yaşatıyor ve bizi hallerden hallere sokuyor. Bu bir ay bu konuları çok konuşacak gibiyiz. Bu olaylar daha çok arttığı için değil, daha çok görünür olduğu için. Güneş tüm bu karanlıkları ortaya çıkartıyor. Dolayısıyla bizim de bu süreçte kendi içimizdeki

 1. kurban ve katil tarafımıza,
 2. aldatan ve aldatılan tarafımıza
 3. hayal kuran ve hayal kırıklığı yaşayan tarafımıza
 4. kendimizi feda ettiğimiz ya da teslim olamadığımız taraflarımıza bakmakta fayda var. Umarım tüm bunların içinden büyük bir arınma ile çıkarız.

Bugün Ay Koç burcunda ilerliyor. Atik, fevri, canlı, dürtüsel ve hareketli olacağız. Kapalı mekanlardan daha çok kendimizi dışarı atmak, fiziksel hareket halinde olmak isteyebiliriz. Gün boyunca geleceğimize doğru hareket etmek, adım atmak, kendi sahnemize doğru ilerlemek için karşımıza güzel fırsatlar çıkabilir. Bugün karşınıza çıkan fırsatları, kişileri ve içinizden gelen cesareti iyi değerlendirin 🙂 Beklediğimiz destek geliyor sanki :))

February 15

15 Şubat 2018 Perşembe

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (36)

Bugün Ay yine Kova burcunda ve iyice kapanıyor. Ayla birlikte biz de iyice içimize dönüyor ve bir döngüyü kapatıyoruz. Gece yarısını geçtikten sonra yani 00:04:33’te Yeni ay ve GÜNEŞ TUTULMASI olacak..

Bu gece yarısının ilk dakikalarına denk gelecek olan Güneş Tutulması 27 derece Kova burcunda olacak ve daha çok sabit burçların son çeyreğinde doğanları etkileyecek (Aslan, Boğa ve Akrep). Tabi hepimizin hayatında bulunduğu yere göre bir yerlerde bir başlangıçlar, bir sıfırlayıp yeniden açma etkisi yapacak 🙂 Tutulmaya zihin gezegenimiz Merkür de yakından dahil oluyor.

Kova burcu sabit ve hava elementidir. İletişimi, bilgiyi ve sıradışı olmayı önemser. Otoriteleri kabul etmez, onlarla savaşır, anarşist yönünü ortaya çıkartmaktan çekinmez. Toplumcudur, yenilikçidir, ekip ve dernek çalışmalarında toplum faydasına görevler almak ister. Kalıp dışı düşünür ve duygularına bile mantık çerçevesinden bakar. İstediğini elde etmek için gerekirse her türlü deliliği yapabilir. Fikirlerinde sabit ve ısrarcıdır.

Bu tutulma da bize bu yönümüzü hatırlatıyor: Ne kendindesin, ne toplumun içinde. Araftasın uzun zamandır. Yeter artık iki tarafı da kabul et ve ortaya çık. Kendi özgünlüğünü ortaya koy ve toplumsal projelerde yerini al. Her ne olursan ol toplumun bir parçasısın, bir grubun üyesisin. Bu gücü arkanda hisset. Kendi özgünlüğünü ortaya çıkartmaktan korma. Aidiyetini hisset. Bunun için herkesle aynı olmak zorunda değilsin. Seni baskılayan otoriteleri fark et ve onlara karşı olabilecek gücünü hatırla. Etrafındaki herkesin farklılığını ama dünyayı bu kadar güzel yapan şeyin bu farklılık olduğunu kabul et. Sıradışı düşünce gücüne, zihnine ve yaratıcı zekana güven. Bu zamana kadar her zaman seni desteklediler, bundan sonra da hep yanında olacaklar korkma! Fikirlerini yaymaktan, ısrarcı olmaktan çekinme. Öğrenmekten, öğrendiklerini paylaşmaktan, anlatmaktan çekinme. Elbet seni dinleyenler ve anlayanlar çıkacaktır. İstediğini elde etmek için her türlü deliliği yapmaya hak gör kendine, eğlen en çok kendinle. Özgün yönünü ortaya çıkartmaktan korkma, farklı olmaktan, dışlanmaktan, yalnız kalmaktan korkma. Sen bu toplumun bir parçasısın hatırla. Kendi desenini ortaya çıkartmaktan ve çevrendekileri de teşvik etmekten çekinme. Ancak bu şekilde toplumsal desen ortaya çıkabilir unutma.

Ve biz anca bu yönlerimizi hatırlayıp ortaya çıkarttıkça kendimize (Kuzey Ay Düğümü, Aslan) doğru gideceğiz. Kendi sahnemizi almaya ve kendi oyunumuzu oynamaya başlayacağız. Böylelikle kalbimizi hatırlayacağız, içimizdeki çocuğu yani çoşkuyu, masumiyeti, özgürlüğü hatırlayacağız. Bugün bir video izledim. Yeni Zellanda aksanı ile konuşan bir kadın, kabile kadını, denizdeki bebek balinalar için endişeleniyor ve onlar için bir şey yapmak istiyordu. Onlara şarkı söylemek, onlarla iletişim kurmak istiyordu. Ve bu içgüdüsü ve toplumsal fayda yaratma isteği kadının kendi kalbini dinlemesine vesile olmuş ve vücudunun bildiği ama kendinin o ana kadar bilemediği bir dansı yapmaya başlamıştı. Ayaklarını yere vuruyor, kollarını sallıyor, meditatif bir halde dansın kendisini yönetmesine izin veriyordu. Ve balinalar geldi 🙂 Denizin içinde onlar da kollarıyla dansa eşlik etti. İşte dedim Kova Tutulması… Toplumsal bir amaç için kadın kendini hatırlamaya ve kendi sahnesini almaya başlamıştı. Ortaya çıkmaktan ya da birileri onunla dalga geçer mi diye korkmuyordu. Kendini toplumunun bir parçası gibi görüyor, ait hissediyor ve içini rahatsız eden problemlerle ilgili sorumluluk alıyor, yaratıcılığını ortaya koyuyordu. Bu onun kendisi ile temas etmesine vesile oldu, kendini hatırladı ve ortaya çıktı.

İşte bu tutulma bunu anlatıyor bence 🙂 Özellikle zihnimiz, bilgimiz, temel eğitimimiz, ticari becerilerimiz bu tutulmaya eşlik ediyor. Ani uyanışlar, farkındalıklar ve gelişmeler yaşayabiliriz. Karşımıza bu yönümüzü hatırlamamıza fırsat yaratacak fırsatlar, olaylar, kişiler çıkacaktır. Yeni girişimler, yeni projeler ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda finansal anlamda büyümek istiyoruz. Ancak bu konuda kendimizi teslim edemememiz, çaba içinde olmamız para kaybı yaşamamıza ya da elimizdekinin değerinin gitmesine vesile olabilir.

Kendimizi sevgiye teslim etme, koşullarından arındırılmış sevgiyi hatırlama, olanı olduğu gibi sevme konularında ihtiyacımız olan desteği hissediyor ve bu anlamda ilerleme katediyoruz son zamanlarda. Ne diyelim, hepimize güzellikler gelsin. Kendimizi hatırlamamıza sebep olacak başlangıçlar olsun. Sevgiler

February 14

14 Şubat 2018 Çarşamba

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (35)

Günaydın arkadaşlar 🙂

Sevgililer gününe özel romantik bir şeyler yazmak istedim ve kendimce romantik bir kaç tavsiyem olacak 🙂

Ay Kova burcunda iyice kapanmak üzere. Duygularımız ve duygusal ihtiyaçlarımız özgürlükçü, sıradışı ve mantıklı ilişkiler. Toplumsal baskıların altında ezilmeyip rahatlıkla hayır diyebildiğimiz bir gündeyiz. Bireyselliğimizi ve özgünlüğümüzü ifade etmek ve geleneksel değerlere karşı gelmek istiyoruz. Toplumsal konularla ilgilenmek, kendi yaratıcılığımızı ortaya çıkartmak bizi mutlu edecek. Eh bu enerjiler altında belki de bugün sevdikleriniz adına sokak köpekleri, evsizler veya yardıma ihtiyacı olanlar için bağış yapabilir, sevginizi tüm dünyaya yayabilirsiniz. Şahsen ben sevgilime bugün hediye olarak Çorum’da çöplükte yaşayan köpeklere göndereceğim mama desteğinin dekontunu hediye edeceğim. Size de eğer isterseniz böyle bir bağışı yapabileceğiniz linkleri gönderebilirim… Unutmayın önemli olan sevgilinin olması değil, sevmeyi bilmek <3

Patavatsız ve abartılı ifadeler bugün de devam edecek. Zihinsel kalabalıklar, vesveseler basabilir, olayları fazlaca abartabilir, altından kalkamayacağımız sözler verebiliriz. Fazla idealist veya fanatik davranabiliriz. Düşüncelerin derinliğinde kaybolabiliriz. Bugün özellikle ağzımızdan çıkacak kelimelere özen gösterelim 🙂 Ani gelişen olayların desteği ile uyanış halleri yaşayabiliriz. Toplumsal projelerde ya da grup çalışmalarında kendimizi rahat bir şekilde ortaya koyabilir, özgün tarafımızın rahatlıkla ortaya çıktığını görebiliriz. Toplumsal ani gelişmelerin ve yenilikçi yaklaşımların da yaşanabileceği bir gün. Akşam üstüne doğru enerjimiz artacak ve hareketli zamanlar geçireceğiz. Motivasyonumuz ve ilerleme güdümüz yüksek olacak. Geceye doğru geçmişimizdeki olaylarla veya geçmişimizden kişiler ile karşılaşabilir, geçmişimizle yüzleşebiliriz. Hazır ay da kapanırken bizi geride ve geçmişte tutan enerjilerinizi serbest bırakabilmeniz dileği ile..

Sevgiler

February 13

13 Şubat 2018 Salı

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (34)

Arkadaşlar Selam,

Bugün sabah 8:44’den akşam 18:13’e kadar Ay boşlukta olacak. Ay’ın bir açısı olmayacağı için duygularımızın da ne yöne gideceğinin de bir yorumu olamıyor. Yine de hatırlatmak fayda var: geleceğe yönelik adımlar atmak, yeni projeler başlatmak ya da hedef belirleyip adım atmak yerine bugünü

 • içe yönelerek,
 • yarım kalmış işleri tamamlayarak,
 • projelerimizde ya da işimizde eksik kaldığını düşündüğümüz yerlerin üzerinden geçerek
 • geçirmekte fayda var.

Ay da iyice küçülürken içimize kapanmak ve Ay Oğlak’ın düzenliliği ve kuralcılığı ile güzel bir iç temizlik yapmak iyi olacaktır.

Akşam 18:13 itibari ile Ay Kova burcuna geçecek. Daha özgürlükçü, sıradışı, toplumsal konulara duyarlı, otoriteleri zorlayacak bir ruh haline gireceğiz.

Baktığımız zaman günün çoğunu ay boşlukta geçireceğimiz için pek de anlatılacak bir şey yok aslında. Sadece bu gecenin ilerleyene saatlerinde (yani sabahın ilk saatlerinde) gerçekleşecek enerjilerin etkilerini belki önceden hissetmeye başlayabiliriz. Gece biraz zihinsel kalabalıklar, vesveseler yaşayabiliriz. İfadelerimizde abartılı ve patavatsız olabiliriz. Büyük büyük konuşup, altından kalkamayacağımız sözler verebiliriz. Ya da bazı konular kafamızda büyüdükçe büyüyebilir. Şöyle sakin bir meditasyon yaparak uyumakta fayda var 🙂 Günün ilk ışıkları itibariyle de farkındalığımızı arttıracak ve uyanmamızı sağlayacak ani olaylar gerçekleşebilir. Bu aralar bu büyük açılar hep gece uyku saatlerine denk geliyor. Sanıyorum rüyalar vasıtasıyla bişiyler yaşıyoruz. Bakalım bu sıradışı ve ani farkındalık kazandıran, uyandıran enerji de rüyalarımızda neler yaratacak :)) Sonrasında defterinize yazmayı unutmayın.

February 12

12 Şubat 2018 Pazartesi

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (33)

Herkese iyi haftalar 🙂 Bu hafta önemli bir hafta biliyorsunuz. Cuma günü Yeniay’la birlikte Güneş Tutulması olacak 🙂 Arkasından da Pazar günü hem Güneş, hem de zihin gezegeni Merkür Balık burcuna geçecek. Günü geldiğinde hepsini konuşuruz :))

Bugün Ay yine Oğlak burcunda devam ediyor. Sorumluluklar, ciddiyet, somut projelerle ilgilenme ihtiyacı devam. Sabah saatlerinde gayet akışta ve ilham gücü altındaydık. Sonrasında tüm gün boyunca duygusal dönüşüm ve arınma gerektiren enerjiler içinde olacağız. Duyguların derinine inme ihtiyacı duyabilir, indikçe gördüklerinizi doğru bir şekilde değerlendirebilirsiniz:

 1. İçimizdeki takıntılı duyguları fark etmek
 2. Güç ve acizlik duygularımıza bakmak
 3. Kin, nefret, kıskançlık, intikam gibi duygularla yüzleşmek ve
 4. Kontrolcülüğümüzü ve manipülasyon özelliğimizi fark ederek

bize ait olmayan duygulardan arınmak, serbest bırakılması gerekenleri bırakmak, bırakamadıklarımızın farkında olmak ve kabullenmek için potansiyel bir gün. Duygusal olarak zorlanabiliriz ama meditatif bir halde izleyici konumuna geçebilirsek çok faydasını görürüz. Ay da iyice küçüldü ve son faz olan Balsamic’e geçti. Yeni enerjilere yer açmak için derinlere inip güzel bir temizlik yapma zamanı. Enerjinizin azaldığını fark etmişsinizdir. Bu kalan enerjinizi de içinize harcamanızı tavsiye ederim 🙂 Hadi bakalım, kolaylıkla olsun…

February 11

11 Şubat 2018 Pazar

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (32)

Herkese iyi pazarlar,

Bu 2,5 gun boyunca Ay Oğlak burcunda. Daha önce de yazdığım gibi Ay, Oğlak’ın kuru ve sert doğasında rahat edemiyor zarar görüyor. Hayatı ciddiye aldığımız, sorumluluklarımızı düşündüğümüz, duygularımızı ifade etmekte zorlandığımız, mutlu olmak için somut projelere, işlere ihtiyaç duyduğumuz biz r enerji. Davranışlarımızda buyurgan, içimizde melankolik ve almaya kapalı olabiliriz. Ancak sorumluluk gerektiren işleri halletmek, sorumluluk almak, işleri sonuca götürmek ve harekete geçmek için de çok verimlidir.

Sabah güne keyifli, uyumlu ve sevgili dolu başlamıştık ancak şu saatlerde biraz enerji biraz üzerimize doğru gelmeye başlamış olabilir 🙂 Tüm gün boyunca kendimizi daralmış, sıkışmış hissedebiliriz. Sorumluluklarımız ön planda olacağı için ailemize, çocuklarımıza ya da etrafımızdaki kişilere ciddi ve kuralcı davranabilir, görev duygusuyla hareket edebilir, kurallar koyabiliriz. Tabi sadece dışarıya değil, kendimize de bu davranışı gösterebilir, kuralcı ve katı annelik yapabiliriz. Dolayısıyla kendimizi suçlu, karamsar ya da suçlayıcı, hakkı yenmiş gibi hissedebiliriz. Eğer kendinizi bu haller içinde bulursanız şu soruları sorup duygusal olgunluğa geçmekte fayda var:

 1. İçimdeki konuşan kim? Ben miyim? Yoksa bu zamana kadar koşullandığım çevrenin, toplumun, kuralcı annenin ya da babanın sesi mi?
 2. Bu sesi duyduğum zaman nasıl davranıyorum?
 3. Sorumluluk ve görev duygusu benim hangi tarafımı besliyor?
 4. Boyle olduğum zamanlar duygum ne? bedenimin neresinde hissediyorum?

Ayrıca bu iki gündür biraz abartılara kaçma, aşırı harcama, tüketme, büyütme eğiliminde olabiliriz. Özellikle finansal anlamda, ilişkilerde uç noktalara gitmek anlamında (kıskançlık, şüphecilik, sahip olma, vs…), kibirli ve egolu tavırlarımız anlamında dikkat etmekte fayda var.

Bugün itibariyle aşkın ve sevginin gezegeni Venüs, Kova burcundan çıkarak Balık burcuna girdi. Venüs Balık’ta yücelir: 7 Mart’a kadar İlişkilerimizde daha kabullenici, şefkatli, anlayışlı, hoşgörülü ve sınırsız olacağız 🙂 Aşkı ve sevgiyi fazla idealize edebilir, yüksek beklentilere girebiliriz. Gerçek üstü aşklar, platonik aşklar daha çok gündemimizde olabilir 🙂 İlişkileri kurtarıcı ve kurban rolleri üzerinden deneyimleyebiliriz. Yaradılışın tümünü sevme ve bu sevgiyi akıtabilme kapasitesine sahip olurken bir yandan da kendimizi kandırma, hayal dünyasında yaşama ya da ilişkiye kurban etme halleri yaşayabiliriz 🙂 Bakalım, bol maceralı olacak.

February 9

9 Şubat 2018 Cuma

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (31)

Herkese iyi Cuma’lar 🙂

Bugün Ay Yay burcunda, sondördün fazında. Ay Yay’da iken bizim de duygusal ihtiyacımız özgürleşmek, yeni yerleri, kültürleri keşfetmek, yeni deneyimler elde etmek, varsa yurtdışı planlarımızı yapmak/ yurtdışı projeleriyle ilgilenmek olur. Son 3 güne nazaran daha iyimser, enerjik, pozitif ve hafif hissetmeye başladığınızı fark etmişsinizdir. Ancak Yay değişken bir burç olduğu için, duygularımızın da her esen rüzgara göre değişeceğini bilmekte fayda var 🙂

Ay artık iyice küçülüyor, biz de yeniay ile başlattığımız enerjiyi yavaş yavaş tamamlama ve kapatma aşamasına geçiyoruz. Yeniay ile bir temel atmıştık, zamanla onu büyüttük, düzenledik, paylaştık, yaydık şimdi örgütleme ve sonuca götürme aşamasındayız. O yüzden bu fazda gerginlik vardır. Sonucu başarıya götürmek istediğimiz bir dönem ve karşımıza çıkan engellere, otoritelere karşı daha ciddi reaksiyonlar verebiliriz. Duygularımızdan öte egomuz devreye girmiştir.

Sabah yüksek bir enerji ve hedefimize doğru ilerleme motivasyonu ile uyanacağız. Ancak bu enerjiyi büyümek ve ilerlemek için kullanmazsak yerine öfke ve agresyon gibi enerjisi yüksek duygulara dönüşebilir. Bu enerjiyi yıkıcı değil yapıcı olarak kullanmaya gayret edelim 🙂 Hızlı ve fevri hareketlerden kaçınalım.  Spor yapmak veya doğada yürüyüş yapmak iyi gelecektir. Akşam 19:00’a kadar fazla hayalperestlik yapabilir, ulaşılamayacak hayallerin peşinden koşabiliriz. Belirsizlikler ve karasızlıklar odaklanmamızı zorlaştırabilir. Sonrasında ise karşımıza çıkacak olaylar bize ilerlememiz için yardımcı olacak ve aklımız ile duygularımızın dengelendiğini fark edeceğiz. Akşam saatlerinde kendimizi iyi ifade edebilir, ve iletişimin güçlü olduğu ortamlarda bulunabiliriz. Okumak, tiyatroya gitmek, bir şeyler öğrenmek ya da sosyalleşmek için değerlendirebiliriz. Keyfini çıkartın 🙌🏻☺

February 7

7 Şubat 2018 Çarşamba

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (30)

Günaydın 🙂

Bugün güne güzel bir enerji ile uyanıyoruz. İlişkilerimizle ilgili ani gelişen süpriz gelişmeler olabilir. Rahatlıkla kendi özgünlüğümüzü ve bireyliğimizi ifade edebileceğimiz bu enerjide; sıradışı sanatsal tarafımızı ortaya çıkartabilir, sahiplenmeyen, özgürlükçü ve eşitlikçi ilişkiler kurabiliriz. Karşımıza çıkacak birine aniden aşık da olabiliriz 🙂 Aşk bekleyenlere özellikle duyurulur..

Sabah kendimizi çok keyifli, akışta ve huzurda hissedeceğiz. 11:30 gibi karşılaşacağımız olaylar bizi geride tutmak ve ilerlememizi engellemek isteyebilir. Duygusal olarak yapamayacağımızı düşünüp kendimizi olduğumuz yere sabitleyebilir, gelişimimizi sabote edebiliriz. Ay da Akrep’te olduğu için o en derinlerdeki korku ve engellerimizi görmek için iyi fırsat. Sonrasında da içsel gerginlik hissedebilir, duygularımız ile düşüncelerimizin tartışmasına şahitlik edebiliriz. Tabi ki içsel bu durumu yaratmak için dışardaki kişler elinden geleni yapacaktır 🙂 Duygusal ihtiyaçlarımızın tam zıddı davranan, gitmek istediğimiz yönde bizi engelleyen kişiler çıkabilir. Neyse ki gecenin ilerleyen saatlerinde ihtiyacımız olan desteği alabilecek, ya da içsel gücümüzü fark ederek kendimizi iyi hissedeceğiz. Hatta fazlaca güçlü hissedip, duygularımızı abartabiliriz. Fazla da abartmadan sakince yatağa gidip uyumakta fayda var :))

February 6

6 Şubat 2018 Salı

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (29)

Günaydın 🙂

Sabah 06:58’e kadar Ay boşlukta idi. Sanıyorum uzun zamandır ilk defa rahat bir uyku çekmiş olabiliriz 🙂 Sonrasında Ay Akrep burcuna giriyor. Akrep her ne kadar su burcu olsa da Ay, burda pek rahat edemez. Duygusal ihtiyaçlar derinleşir ve huzursuzluk verir. Gel-gitler yaşarız, sadece siyahlar ve beyazlar olur. Tutkuyla duyguların derinine inmek isteriz. Duygularda sabitlik, inatçılık, şüphecilik ve sevdiğine karşı sahiplenicilik ortaya çıkar.

Neyseki bugün duygusal ihtiyaçlarımıza uygun yapılandırma kapasitemizin yüksek olduğu, sorumluluk alabildiğimiz bir gündeyiz. Etrafımızda kişilerden destek alabilir, üst yönetimin desteğini hissedebiliriz. Danışmanlık ve koçluk almak için ideal bir gün. Hem duygularımızın en derinlerine inebilme hem de yapılandırma kapasitesine sahip olacağız.

February 5

5 Şubat 2018 Pazartesi

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (28)

Herkese iyi haftalar dilerim

Bugün saat 21:47’ye kadar Ay Terazi burcunda, Küçülen Ay fazında küçülmeye devam ediyor. Küçülen ay fazında genel olarak fikirlerimizi, tecrübelerimizi, fark edişlerimizi paylaşmak ve yaymak içgüdüsünde oluruz. Terazinin de sosyalleşme, dengeli ve huzurlu ilişkiler kurma, güzellik ve ahenk yaratma ihtiyacıyla birleşince bugün yine sosyalleşeceğimiz ve bol bol paylaşımlar yaşayacağımız belli oldu.

Sabah erkenciler gayet iyi, dengede ve ne yapmak istediğini bilen bir motivasyonla güne başlayacaklar. Ancak öğle saatlerine doğru duygusal hallerimizde değişecek, karamsarlaşacak. Derinlerdeki duygularımızı tetikleyecek olaylar yaşayabilir, otorite figürleri altında ezilebiliriz. Şüphecilik, kıskançlık, hasetlik, vs gibi duygularla kendimizi değersiz/yetersiz/eksik hissedebilir, bu duygulardan nasıl çıkabileceğimizi bilemediğimizden çeşitli manipülasyonlarla süreçleri ile yönetmeye çalışabiliriz. Ancak ne kadar çabuk kendi içimize dönüp şu soruları sorarsak faydasını görürüz. Bu sorular çok değerli koçluk sorularıdır, özellikle inançlarımızı gözden geçirmek ve gerekli değişiklik yapmak için fayda sağlar:

 1. Kendimle ilgili hissettiğim bu duygu/düşünce/inanç doğru mu? (Ben gerçekten değersiz miyim, aciz miyiz, eksik miyim, vs…)
 2. Doğru olduğunu kesin bir şekilde biliyor muyum? %100 emin miyim?
 3. Bu duyguya/düşünceye inandığımda nasıl tepki veriyorum?
 4. Bu düşüncem/duygum yokken ben aslında kimim?

Akşam üzerine doğru kendimizi rahatlamış hissedeceğiz. Duygusal olarak ihtiyacını duyduğumuz tatmini yaşayacak, desteği alacağız.

Ancak akşam saatlerinde ani olaylar karşısında sakin kalmaya, fevri tepkiler vermemeye özen gösterelim. Özellikle ilişkiler konusunda

 • uyumlu olma ile kendi isteklerini ortaya koyma,
 • özgürleşmek ile bağlılığı yürütmek arasında
 • ani gel-gitler yaşayabiliriz. Neyse ki 21:47 itibariyle Ay boşluğa giriyor. Geleceğe yönelik kararlar vermeye çalışmayıp, meditasyon, müzik, sanat gibi ruhumuza iyi gelecek şeylerle ilgilenmekte fayda var.
February 4

4 Şubat 2018 Pazar

🌖🌛 Gökyüzünden Günlük Mesajlar (27)

Günaydın arkadaşlar

Günün ilk saatlerinden itibaren Ay Terazi burcuna geçti. Ay terazide iken duygusal ihtiyacımız özellikle ikili ilişkilerde huzur, denge, adalet ve estetiktir. Arkadaşlarımızla birlikte uyumlu, sanatsal, tatlı tatlı ve bir arada zaman geçirmek isteyebiliriz. Ayrıca Estetiksel olarak güzelleşmek ihtiyacında olup, günümüzü güzellik merkezinde de geçirmek isteyebiliriz 🙂 Ancak bugün bu anlamda aşırıya kaçma ve ne yaptırırsak yaptıralım beğenmeme, mutlu olmama ihtimalimiz çok yüksek. Benden söylemesi 🙂 Kaş yapalım derken göz çıkartmayalım. Ayrıca terazinin tatlışlığı ile bugün bir çok kişiye randevu vermiş olabilir ve keyif yapalım derken ilişki anlamında fazlaca limit üstü olmuş olabiliriz :)))

Sabah saatlerinde duygusal olarak daralabiliriz. Sorumluluklar ya da otorite figürleri tarafından kısıtlanmış ve engellenmişlik duygusu üstümüze basabilir. Neyseki hemen akabinde enerjik ve motive hissedeceğiz. Sosyalleşmek, bilgi alışverişinde bulunmak isteyeceğiz. Kendimizi rahatlıkla ifade edebileceğimiz bir gün. İlişkilerimizde ilgili gerginlikler ya da tatminsizlikler olabilir. Bu psikoloji ile kendimizi yemekle ve harcama ile tatmin etmek isteyebilir, aşırıya kaçabiliriz. Dikkat!

Unutmayın ki terazinin ana temalarından biri dengedir. Biz de bugün:

 1. sorumluluklar ve keyifler,
 2. fiziksel, bedensel ve ruhsal olarak tatminsizlik ve aşırıya kaçma
 3. herkesle bir araya gelmeyi isteme ama fazlaca yorulma
 4. duygusal iniş-çıkışlar

arasında kendimizi uçlarda buldukça dengeye gelmeye ve tüm sürece bu farkındalıkla bakmaya çalışalım. İyi pazarlar 💫

February 3

3 Şubat 2018 Cumartesi

Herkese iyi haftasonları 🙂

Bugün Ay Başak burcunda ilerliyor. Başak burcunda iken temel duygusal ihtiyaçlarımız düzen, tertip, hijyen, güvenlik, bedensel sağlığımız ve mükemmel hizmettir. Biraz fazlaca mükemmelliyetçi, eleştirel ve mantıkla hareket edebiliriz. Kendimizi değerli hissedebilmek için ‘yararlı’ olduğumuzu bilmeye ihtiyaç duyduğumuzdan dolayı hizmet ve gayretimizi de arttırma içgüdüsünde olabiliriz 🙂 Etraftaki herşeyi ve hatta hoşumuza gitmeyen duygularımızı bile ‘düzeltmeye’ çalışabilir, ilişkilerimizde soğuk ve mesafeli olabiliriz.

Sabah saatlerinde kendimizi gayet formda, iyimser ve gayretli hissetmiş olabiliriz. Hatta aranızda benim gibi sabah kalkar kalkmaz evde düzenleme, temizlik ve iş yapmaya başlamış olanlar olabilir 🙂

Bugün öğleden sonra karşımıza çok kadersel olaylar çıkabilir, geçmiş hesaplar ve yaralar açılabilir. Önce gerginlik sonra da kırgınlık yaratan olaylar olabilir . Yine de olayları net bir şekilde görüp, geçmişte bırakmamız gereken şeyleri objektif bir şekilde görebilmek ve bırakabilmek için güzel fırsatlar var.

Bugün zihnimiz de epey hareketli ve hızlı çalışıyor olacak. Kolaylıkla problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Ancak bir yandan da yine potansiyel olan saldırgan ifadelere dikkat edin.

Neticede tüm bunlar olurken (sabah 10:06’dan itibaren tüm gün boyunca) Ay boşlukta olacak. Belki de olaylar olurken siz hiç bir duyguya girmeden, sadece gözlemci olarak kalabilir, gözlemleyebilirsiniz. Aslında hep gelmeye çalıştığımız nokta da bu değil mi zaten. Bol farkındalıklı bir gün olması dileğiyle 🙂

February 1

1 Şubat 2018 Perşembe

Herkese merhaba 🙂

Bugün saat 14:00’e kadar Ay Aslan burcunda. Duygusal ihtiyacımız kendimizi ortaya koymak, sahneye çıkmak, alkış almak, pohpohlanmak, içimizdeki çocukla iletişime geçmek, kendimizi ve hayatı sevmek. Bu enerjilerle aranız iyise tadını çıkartın. Yok sizde gerginlik yaratıyorsa engellerinizi fark ederek kendinize şefkatle sarılın. Unutmayın ki hepimizin gönlünde bir aslan yatar, yeter ki kendinize ve varoluşunuza inanın.

Sabah saatlerinde fazlaca abartılı duygularda, davranışlarda bulunabiliriz 🙂 Kendimizi sevelim derken böbürlenmeye de girmeyelim. Aşırı yeme içme, küçük görme, kibirli ve savurgan davranışlara dikkat edelim. Zira sabah bu potansiyellere sahip olacağız.

Sonrasında kendimizi özgür ve yaratıcı hissedeceğiz. Özellikle arkadaş ortamımızda ya da takım çalışmalarında spontan bir şekilde yaratıcı yönümüzü ve sıradışı fikirlerimizi ortaya koymak iyi hissetmemize sebep olacak. Ani gelişen yeni fikirlere de açık olun.

Saat 15:00’e doğru geçmişte yaşanmış yaralarımızla ilgili biraz hassaslaşabiliriz. Netice de 14:00’le 22:14 arası Ay boşlukta olacağı için ileriye dönük adımlar atmayıp, yarım kalmış işleri tamamlayabilir ve içimize yönelebiliriz.

Dün itibariyle zihin ve iletişim gezegeni Merkür Kova burcuna geçti. 18 Şubat’a kadar:

 1. daha özgün, yaratıcı ve mantıklı düşünce yapısına,
 2. toplumsal meselelere duyarlı,
 3. insancıl ama bir o kadar da ukala
 4. fikirlerde sabitliğe ve inatçılığa
 5. ve herşeye karşı çıkan düşünce ve iletişim şekline bürüneceğimiz bu dönemde zihninizin buluşçu ve icatçı yönüne açık olun 🙂
January 31

31 Ocak 2018 Çarşamba

Bugün 16:26’de 11 derece Aslan burcunda Dolunay ve Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu ay tutulmasına Süper Kanlı Mavi ay dendiğini duymuşsunuzdur 🙂 İsmi biraz korkunç gelebilir ama öyle tahmin ettiğiniz gibi birşey değil. Süper deniyor çünkü  Ay Dünya’ya en yakın konumunda olacak ki biz onu daha büyük göreceğiz. Mavi deniyor çünkü aynı ayın içinde eğer 2.kez dolunay oluyorsa ikincisi Mavi olarak adlandırılıyor. Kanlı deniyor çünkü tam tutulma olacak; yani dünya güneş ile ay’ın tam ortasına girecek.

Ay tutulması, ay’ın belli süre ortadan yok olması anlamına geliyor. Yani duygularımızın düğmesine basılacak ve kapatılıp açılacak gibi düşünün. Hani bazen bizim de elektronik aletlere yaptığımız gibi bizim de duygularımızla olan bağımızın bağlantısı kopacak. O kapanma anında gerekli ayarlanmalar yapılacak ve tekrar bağlantı kurulduğunda yeni bir sürüm yüklenmiş olacak. Elektronik aletler de kapanıp açılınca kendine geliyor ya, ben de kendimiz adına öyle olacağını düşünüyorum 🙂 Ay tutulmaları zaten daha duygusal bazda gelişir. Güneş tutulmaları gibi pek dışsal olaylar yaratmaz. Tutulma anları enerjinin en yükseldiği anlardır. Yoksa etkisi önceden başlamış (6 ay önce), tutulmadan sonra da bir süre devam edecektir.

Önce dolunaya bakalım: 17 Ocak’ta başlattığınız yeni enerjinin yüzleşmesini yaşamak için büyük fırsattır. Güneş Kova’da Ay da Aslan’da 11 derecelerde karşı karşıya gelecek. Başlattığımız ve büyüttüğümüz şeyin karşısına geçip şöyle bir bakacağız. Aslan-Kova aksı şu ikilemleri ifade eder:

 1. Kendi sahnemizi mi oynuyoruz yoksa başkalarının performanslarını mı izliyoruz?
 2. Kendi kişiselliğimizi, özgün yönümüzü rahatlıkla ortaya koyabiliyor muyuz yoksa grup içinden çıkmamak için herkesle uyum içinde mi olmaya çalışıyoruz?
 3. İçimizdeki çocukla iletişim kurabiliyor muyuz? Hayatı oyun gibi görebiliyor ve eğlenmeye zaman ayırıyor muyuz? Yoksa gayet ciddiyet içinde miyiz?
 4. Kendi otoritemizi cesurca ortaya koyabiliyor muyuz?
 5. Kalbimizin sesini mi dinliyoruz yoksa akıl ve mantığımız ile mi hareket ediyoruz?

Bu arada bunların hiç biri iyi ya da kötü değildir. Herbiri içimizde vardır. Sadece şu dönem gerek Ay düğümleri olsun, gerek yaşayacağımız tutulmalar olsun bize yön olarak Aslan’a gitmeyi işaret ediyor. Yeter artık yeteri kadar izleyici oldun, şimdi sahneye çık diyor.

Bu dolunay ve ay tutulmasında da bunun gerilimini yaşıyor olacağız. Ne olursa olsun korkularımız, düşünce kalıplarımız ve endişelerimiz var. Atamadığımız adımlar, alamadığımız riskler var. Belki de bu tutulmada içimizde duygusal olarak bir şeyler değişecek ve yavaş yavaş daha cesur, daha eğlenceli, daha neşeli hissedebilmeye başlayacağız. Neticede kendinizi gergin hissediyorsanız, atamadığınız adımlar canınızı yakıyorsa kendinize kızmayın. Yine Aslan’ın sevgisine ve oyunbazlığına sığının.

Tutulma anında tam Yengeç yükseliyor olacak. Yani hayata bakışımız sevgi dolu, yumuşak ve besleyici/koruyucu. Ancak besle kargayı oysun gözünü misali, aldığı açılar sebebiyle güç savaşları altında ezilebilir, incinebilir, kendimizi saklamak isteyebiliriz. Beslediklerimiz tarafından darbe aldığımızı düşünebiliriz. Kariyer noktasından gelen ani gelişmeler sonucu kendimizi hayatımızı sorgularken bulabiliriz: kendimiz, eşimiz, işimiz, ailemiz. Bu dinamikler arasında ne kadar kendimizi ortaya koyabiliyoruz, ne kadar kendi hayallerimizin peşinden koşabiliyoruz? Sıra ne zaman bize gelecek? Para konusunda yeteri kadar kendimizi ortaya koyduk mu bunları irdeliyor olacağız. Başkalarının kaynakları ya da belki aldığımız maaşlar sebebiyle kendimize doğru yaklaşamıyoruz. Güvenlik ihtiyacı ve korkusu mu engelliyor bizi.

Konular böyle 🙂 Engellerimizi görmek ve içimizdeki yaratıcı yönümüzü ortaya çıkartmak için bütün gökyüzü bizi destekliyor olacak. 6 aydır zaten kendinizde bişeylerin büyümeye başladığını fark etmişsinizdir. Şimdi güzelce bir nefes alalım. Farkındalık ve sevgi ile yürüdüğümüz bu yolda kendi sahnelerimizi alabilmek için adımlarımızı atalım 🙂 Kendinize ve ışığınıza inanın.

January 29

29 Ocak 2018 Pazartesi

Yeni bir haftaya merhaba 🙂

Bugün ay Yengeç burcunda ve ‘büyüyen ay’ fazında. Ay yengeçte iken en rahat ettiği konumdadır. Duygular yoğun hissedilir. Aile, anılar, dostluklar, geleneksel değerler ön planda olur. Sevdiklerimize karşı koruyucu, şefkatli ve fedakar oluruz. Sezgilerimiz ve duygularımızla davranır, günümüze yön veririz.

Güne biraz sıkışık başlayabiliriz. Evde ve kabuğumuzda vakit geçirme ihtiyacıyla yatağımızdan kalkmak ve işe gitmek zor gelecektir. Öğlene kadar kendimize gelmekte, dışarıya uyum sağlamakta biraz zorlanabiliriz. Günün ikinci yarısı kendimizi daha rahat ve ilahi akışta hissedeceğiz. Analitik konulara odaklanmakta zorlanabiliriz ancak yaratıcı ilhamlar alabiliriz. Daha çok müzik dinlemek, sanatla uğraşmak, meditasyon yapmak isteyebiliriz. Akşam saatlerinden itibaren bu 2 gün boyunca geçmiş ilişkilerimizle ilgili ilginç rastlantılar veya enerjiler ortaya çıkabilir. Bu vesileyle kapanmamış hesapları kapatabilir, bırakmamız gerekenleri bırakabilir ve geleceğe doğru adım atabiliriz. Tabi bu süreç her ne kadar bizim hayrımıza olsa da bırakmak ya da alışkın olduğumuz döngülerden çıkmak duygusal olarak zorlayacaktır. Yeniyi ve iyiyi hepimiz isteriz ama alışık olduğumuzu bırakmakta zorlanırız. Bu gece bu cesur adımı atmak için güzel bir fırsat. Hazır yengeçin şefkati ve sevgisi desteklerken,

 1. İlişki şeklinizi, ilişkilerden beklentinizi gözden geçirmek
 2. size hizmet etmeyen düşünce, davranış kalıplarını veya kişileri fark etmek
 3. ve bunları bırakıp ileriye doğru adım atmakta fayda var. Unutmayın ki bu sene herşey bizi daha kendimiz olmamız için, kendi sahnemizi almamız ve kalbimizin sesini dinleyip içimizdeki çocuğu ortaya çıkartmamız için teşvik ediyor.

Yavaş yavaş dolunaya ve ay tutulmasına yaklaşıyoruz 🙂 Birşeyler daha çok görünmeye başlar oldu. Çarşamba sabahına görüşmek üzere 🙂

January 27

27 Ocak 2018 Cumartesi

Merhaba 🙂

Tüm gün boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor: zihinsel aktivitelerin içinde bulunmak istediğimiz bir gün olacak. Okumak, öğrenmek, iletişim kurmak, bol bol konuşmak için çok ideal 🙂 İkizler değişken bir burç olduğu için duygusal hallerimiz de hızlıca değişebilir, halden hale geçebiliriz, problem yok 🙂

Sabah güne uyumlu enerjilerle başlıyoruz. Akşam üzerine kadar keyifli, sosyal, sanatsal faaliyetlerle ilgileneceğimiz bir gün geçirebiliriz. Öğle saatlerinde sebebini bilemediğimiz ani çıkışlar ya da heyecanlar yaşayabiliriz. 17:00 sularında da kendimizi fazlaca hassas hissedip, belirsizlikler, karmaşa ve hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Böyle zamanlarda kontrol etmeye çalışmak hiç fayda göstermediği gibi sizin gerginliğinizi de arttıracaktır. Kendimizi ilahi plana teslim etmek iyi gelecektir 🙂 Akşam saatlerinde kendi içimizdeki çocuğu ve özgüveni keşfetmek ve kendimizi keyifle ortaya koymak ve sahnedeki yerimizi almak için güzel destekler olacak. Keyfini çıkartın 🙂

January 26

26 Ocak 2018 Cuma

Güzel Cumalar dostlar, bugün biraz uzun bir yazı oldu umarım sabırla okuyabilirsiniz ☺️

Güne yine Boğa’nın huzuru, keyfi ve maddi manevi konfor alanında olma ihtiyacı ile başlıyoruz. Sabah biraz hassasiyetimiz ve empatimiz yüksek olacak. İhtiyacı olanlara yardım etme isteğimizle güne başlayacağız. Ancak sonrasında gerginlik ve karmaşanın artacağı, sinsi sinsi hareketlerin bizi çileden çıkartacağı olaylar olabilir. Sakin kalmakta ve mümkün olabildiğince esnek olabilmekte fayda var. Zira Boğa’nın sabitliği ve inadıyla biz de kendimizi zorlamayalım, fiziksel olarak boynumuzda, omuzlarımızda gerginlik yaratmayalım.

Bugün 15:56 itibariyle savaş gezegeni Mars Akrep’ten Yay burcuna geçecek. 17 Mart’a kadar devam edecek bu yeni konumunda bizim de hareket odağımız seyahatler, eğitimler, özgürlüğümüz, sportif faaliyetler, inançlar olacak. Mars Yay’dayken inançlarda fanatikliğe gitme, özgürlük konularında sınırları zorlama ve mücadele etme durumları söz konusudur. Ülkemiz haritasında bu yeni konum işçiler, memurlar, sendikalar, polis ve silahlı kuvvetlerimizi temsil eden yerlerde olacağı için ve son günlerinde ay’ın yani halkın karşısından geçeceği için yine korku dolu senaryolar üretiliyor. Benim bu tür enerjilerle ilgili yorumum şöyle: bazen bir şeyleri ‘fark etmek’ ve değiştirmek için büyük olaylar olabiliyor. Aslında evrenin amacı kimseye kötülük yapmak değil. Bizler kendi içimizdeki savaşı görüp de barışa ve sevgiye yönlenemediğimiz sürece, içimizde görmeyi red ettiğimiz olayları dışımızda görmeye mecbur kalıyoruz. O yüzden özellikle bizlerin kendi içindeki bölünmüşlüğü, savaşı, kargaşayı, fanatizmi görüp, kendi temizliğini yapması kollektif enerjinin de bir gıdım temizlenmesine yarar sağlayacaktır. Madem Mars Yay’da, bizler de kendi sorumluluğumuzu alalım ve kendi içimizdeki:

 1. Özgürlüğümüzle ilgili korkuları, farkındalıkları
 2. Özgürlük mücadelesi vermek için neleri göze alabileceğimizi / alamayacağımızı
 3. Farkında olmasak da varsa aldığımız özgürlükleri (belki çocuğunuzun, kardeşinizin, eşinizin, çalışanınızın, nefret ettiğiniz düşmanınızın, kafanızı şişiren komşunuzun) – özgürlük almak için illa gaddar davranmaya gerek yok, bazen yumuşak davranışlarla da mesela duygu sömürüsü ile de bir çok kişinin özgürlüğünü alabiliyoruz.
 4. Kendi inançlarımıza duyduğumuz fanatizmi (haklı olduğumuzu düşünsek bile ordaki fanatizmi)

fark edelim ve kendi içimizde barış ilan ederek, farklı parçalarımızı bir araya getirelim. Bizim de içimizde bir sürü farklı parçamız var öyle değil mi? Kendi içimizde bile savaş halindeyken, dışardaki tüm insanların sulh içinde olmasını bekliyoruz. Biz kendi parçalarımız arasında barış ilan edip bir denge kurdukça, kendimiz dengeye geldikçe dışımızda gördüğümüz senaryolar da uyuma kavuşacak ve dengeye gelecektir. Tabi çok çalışmamız lazım. Ama zaten astrolojiden, ruhsal çalışmalardan, yogadan, meditasyondan faydalanarak devamlı farkındalık kazanmaya çalışmamızın sebebi de bu değil mi? Her bir açıya göre bir şekilde farkındalık kazanmaya, kör noktalarımızı görmeye çalışıyoruz.

O yüzden duyduğunuz, duyacağınız senaryolar gözünüzü korkutmasın. Siz kendinize bakın ve kendinizle ilgili sorumluluğunuzu alın. İçinize o kadar çok ışık tutun ki, en dip karanlıkları görmek için dışarda olayların olmasına ihtiyaç kalmasın.

Bugün biraz uzun oldu ama çok soru vardı 🙂 18:18 ile 20:41 arası Ay boşlukta olacak. Sonrasında da Ay ikizlere geçiyor.

Herkese şimdiden iyi haftasonları.

January 25

25 Ocak 2018 Perşembe

Günaydın 🙂

Bugün yine Ay boğa’da devam ederken duygusal ihtiyacımız da huzur, keyif, dinginlik, maddi ve manevi güven altında olma, dünyevi keyiflerden haz alma olacak.

Ay bu sabah 1:22 am itibariyle ilkdördün fazına geçiyor. Ay büyümeye devam ediyor, bizim de yeniayla birlikte başlattığımız enerjiler büyümeye devam ediyor ancak bu fazda biraz vites büyütmek gerekiyor. Yani sürece birazcık gücümüzü ve zorluklara karşı dirayetimizi vermemiz gerekiyor.

Sabahın erken saatlerinde ilişkilerimizde hafif gerginlik hissedebiliriz. Yani kendi isteklerimiz ve karşımızdakilerin istekleri arasında hafif direnişler olabilir. İnatçılığımızı ve sabitliğimizi görmek için güzel fırsat. Sonrasında zaten kendimizi evrensel sevginin içinde ve akışta bulacağız. Saat 14:30’a kadar İlham gücümüzün, sezgilerimizin ve merhametimizin arttığını fark edebilir, kendimizi sanatın, müziğin, duanın, meditasyonun içine bırakabiliriz.

Akşama doğru haleti ruhiyemiz biraz gerginleşebilir. Bizi ileri gitmekten alıkoyan, geçmişten getirdiğimiz kalıplar, alışkanlıklar, korkular ile yüzleşebiliriz. Kendi engellerimizle yüzleşmek zordur ama bir yandan da ileriye gitmek için görmemiz ve fark etmemiz gereken kapılardır. Bu farkındalıkla bakarsanız:

 1. Devamlı süregelen, sizin kendinizi ortaya koymanızı engelleyen döngüleriniz var mı? Düşüncesel, davranışsal, vs…
 2. Bu döngünün dışına sıçramak için nasıl farklı bir adım atabilirsiniz?
 3. Bu farklı yolun (bilinmeyen yönün) sizi korkutması değil de heyecanladırması için kendinizi nasıl motive edebilirsiniz?

Gürün ikinci yarısını bu farkındalıkla geçirirken bir yandan da zihnimizin açık olmasına yardımcı olacak enerjiler olacak. Daha geniş ve daha pozitif düşünebiliyor olacağız. Fikirlerimize destekler gelecek. Faydasını görün 🙂

January 24

24 Ocak 2018 Çarşamba

Günaydın arkadaşlar 🙂

Sabah yine ani rüyalarla uyanmış olabilir ve yüksek motivasyonla (veya gerginlikle) yataktan çıkıp ani, yaratıcı, çılgın ve sıradışı şeyler yapmak isteyebiliriz 🙂 Ancak günümüzün çoğunu, sabah 7:41’den 16:41’e kadar olan kısmını Ay Boşlukta geçireceğiz. Geleceğe yönelik adımlar atmak yerine zamanımızı elimizdeki işleri tamamlamak, kendi içimize yönelmek, meditasyon ve ruhsal çalışmalar yapmak için değerlendirebiliriz. 16:41 itibariyle Ay Boğa burcuna geçecek. Ay boğada iken: duygusal olarak rahat, güvende, huzurlu ve dengede hissederiz. Maddi ve manevi olarak konfor alanında olmak, 5 duyumuza hitap eden şeylerle ilgilenmek isteyebiliriz. Aman haa yemekler de bu sürede daha bi lezzetli gelmeye başlayabilir, biraz yoldan çıkabiliriz. Tabi bir yandan da daha inatçı ve hareket etmek istemeyen, sabit kalmak isteyen halimiz de ortaya çıkacaktır.

Akşama doğru önemli kişilerden istediğimiz destekleri ve güveni alabiliyor olacağız. Bir yandan da oturduğumuz yerde rahatken, bişiyler yapma içgüdüsü biraz rahatımızı bozabilir.

Bugün ayrıca zihin ve iletişim gezegeni olarak bilinen Merkür zor bir kavuşum yaşayacak. Pozitif anlamda ciddi konsantrasyon ve zihinsel dönüşüm için (zihnimizin en derinliklerine inebilme ve farkındalık sağlama) potansiyeller taşırken, zorluk anlamında yıkıcı ve öldürücü cümleler sarf etmemize, iletişim kazaları yaşamamıza ya da karanlık düşüncelere dalmamıza sebebiyet verebilir. Konuşurken öldürecekseniz illa mizahla yapmanızı tavsiye ederim 🙂 zira bu açı kalıbı bir yandan da mizah yeteneği de verir ki insanları güldürürken öldürebilelim :))) Nasıl ama? bu açının en zarif ve en yaratıcı kullanım şekli.

Herkese bol mizahlı bir gün dileyerek, kendinize yakın bir gün geçirmenizi temenni ediyorum.

January 23

23 Ocak 2018 Salı

Bugün de yine Ay Koç’ta devam ederken, aktif, neşeli, hareketli, dürtüsel ve tez canlı olmaya devam edeceğiz. Ay’ın Balık’tan sonra Koç’a geçmesi haleti ruhiyemizde ciddi farklılık yaratıyor. İçimizde kıpırtılar yükselmeye başlıyor ve daha 2 gün önce kendimizde adım atacak hal bulamazken, enerjimizin yükseldiğini ve herşeyi yapacak gücün içimizden aktığını fark ediyoruz. Dün de bahsettiğim gibi hazır ay da hilal fazındayken (yani büyümeye başlamışken) bu enerjiyi yeni başlangıçlar için kullanmakta fayda var. Ancak Koç biraz dürtüsel olduğu için kendimizi o daldan bu dala sıçrarken ve enerjiyi dağıtırken bulabiliriz. Ne kadar odaklanır ve irademizle sabitlenebilirsek o kadar faydasını görürüz.

Sabah saatlerinde ani hareketlerde bulunabiliriz. Fevri ve amacımıza hizmet etmeyen ani dürtüsel hareketlerden uzak durun. Boşu boşuna enerji kaçakları yaşamayalım. Ya da gereksiz bir özgüvenle hareket dozajımızı arttırmayalım. Eğer spor yapıyorsak kendimizi zorlamak isteyebiliriz. Ama bu sabaha özel zorlamamakta fayda var, durduk yerde bir yerlerimizi incitmeyelim :))

Öğleden sonra kendimizi ifade etmek ya da sağlıklı bir iletişim kurmak zorlaşabilir. Yine ani ve fevri bir şekilde kastetmediğimiz şeyleri söylerken kendimizi bulabiliriz 🙂 Ya da karşımızdakileri yanlış anlayabiliriz. Akşam saatlerinde de bizi zorlayan olaylarla karşılaşabiliriz. Her ne olursa olsun kendimizi güçlü ve cesur hissedeceğimiz bir gün. Tek çekincemiz dürtüsel ani davranışlarımız olsun 🙂

Gece yine rüyalar aleminde coşuyor olacağız. Sabah erkenciler hazır olsun 🙂