26 Ocak 2018 Cuma

Güzel Cumalar dostlar, bugün biraz uzun bir yazı oldu umarım sabırla okuyabilirsiniz ☺️

Güne yine Boğa’nın huzuru, keyfi ve maddi manevi konfor alanında olma ihtiyacı ile başlıyoruz. Sabah biraz hassasiyetimiz ve empatimiz yüksek olacak. İhtiyacı olanlara yardım etme isteğimizle güne başlayacağız. Ancak sonrasında gerginlik ve karmaşanın artacağı, sinsi sinsi hareketlerin bizi çileden çıkartacağı olaylar olabilir. Sakin kalmakta ve mümkün olabildiğince esnek olabilmekte fayda var. Zira Boğa’nın sabitliği ve inadıyla biz de kendimizi zorlamayalım, fiziksel olarak boynumuzda, omuzlarımızda gerginlik yaratmayalım.

Bugün 15:56 itibariyle savaş gezegeni Mars Akrep’ten Yay burcuna geçecek. 17 Mart’a kadar devam edecek bu yeni konumunda bizim de hareket odağımız seyahatler, eğitimler, özgürlüğümüz, sportif faaliyetler, inançlar olacak. Mars Yay’dayken inançlarda fanatikliğe gitme, özgürlük konularında sınırları zorlama ve mücadele etme durumları söz konusudur. Ülkemiz haritasında bu yeni konum işçiler, memurlar, sendikalar, polis ve silahlı kuvvetlerimizi temsil eden yerlerde olacağı için ve son günlerinde ay’ın yani halkın karşısından geçeceği için yine korku dolu senaryolar üretiliyor. Benim bu tür enerjilerle ilgili yorumum şöyle: bazen bir şeyleri ‘fark etmek’ ve değiştirmek için büyük olaylar olabiliyor. Aslında evrenin amacı kimseye kötülük yapmak değil. Bizler kendi içimizdeki savaşı görüp de barışa ve sevgiye yönlenemediğimiz sürece, içimizde görmeyi red ettiğimiz olayları dışımızda görmeye mecbur kalıyoruz. O yüzden özellikle bizlerin kendi içindeki bölünmüşlüğü, savaşı, kargaşayı, fanatizmi görüp, kendi temizliğini yapması kollektif enerjinin de bir gıdım temizlenmesine yarar sağlayacaktır. Madem Mars Yay’da, bizler de kendi sorumluluğumuzu alalım ve kendi içimizdeki:

  1. Özgürlüğümüzle ilgili korkuları, farkındalıkları
  2. Özgürlük mücadelesi vermek için neleri göze alabileceğimizi / alamayacağımızı
  3. Farkında olmasak da varsa aldığımız özgürlükleri (belki çocuğunuzun, kardeşinizin, eşinizin, çalışanınızın, nefret ettiğiniz düşmanınızın, kafanızı şişiren komşunuzun) – özgürlük almak için illa gaddar davranmaya gerek yok, bazen yumuşak davranışlarla da mesela duygu sömürüsü ile de bir çok kişinin özgürlüğünü alabiliyoruz.
  4. Kendi inançlarımıza duyduğumuz fanatizmi (haklı olduğumuzu düşünsek bile ordaki fanatizmi)

fark edelim ve kendi içimizde barış ilan ederek, farklı parçalarımızı bir araya getirelim. Bizim de içimizde bir sürü farklı parçamız var öyle değil mi? Kendi içimizde bile savaş halindeyken, dışardaki tüm insanların sulh içinde olmasını bekliyoruz. Biz kendi parçalarımız arasında barış ilan edip bir denge kurdukça, kendimiz dengeye geldikçe dışımızda gördüğümüz senaryolar da uyuma kavuşacak ve dengeye gelecektir. Tabi çok çalışmamız lazım. Ama zaten astrolojiden, ruhsal çalışmalardan, yogadan, meditasyondan faydalanarak devamlı farkındalık kazanmaya çalışmamızın sebebi de bu değil mi? Her bir açıya göre bir şekilde farkındalık kazanmaya, kör noktalarımızı görmeye çalışıyoruz.

O yüzden duyduğunuz, duyacağınız senaryolar gözünüzü korkutmasın. Siz kendinize bakın ve kendinizle ilgili sorumluluğunuzu alın. İçinize o kadar çok ışık tutun ki, en dip karanlıkları görmek için dışarda olayların olmasına ihtiyaç kalmasın.

Bugün biraz uzun oldu ama çok soru vardı 🙂 18:18 ile 20:41 arası Ay boşlukta olacak. Sonrasında da Ay ikizlere geçiyor.

Herkese şimdiden iyi haftasonları.