23 Ocak 2018 Salı

Bugün de yine Ay Koç’ta devam ederken, aktif, neşeli, hareketli, dürtüsel ve tez canlı olmaya devam edeceğiz. Ay’ın Balık’tan sonra Koç’a geçmesi haleti ruhiyemizde ciddi farklılık yaratıyor. İçimizde kıpırtılar yükselmeye başlıyor ve daha 2 gün önce kendimizde adım atacak hal bulamazken, enerjimizin yükseldiğini ve herşeyi yapacak gücün içimizden aktığını fark ediyoruz. Dün de bahsettiğim gibi hazır ay da hilal fazındayken (yani büyümeye başlamışken) bu enerjiyi yeni başlangıçlar için kullanmakta fayda var. Ancak Koç biraz dürtüsel olduğu için kendimizi o daldan bu dala sıçrarken ve enerjiyi dağıtırken bulabiliriz. Ne kadar odaklanır ve irademizle sabitlenebilirsek o kadar faydasını görürüz.

Sabah saatlerinde ani hareketlerde bulunabiliriz. Fevri ve amacımıza hizmet etmeyen ani dürtüsel hareketlerden uzak durun. Boşu boşuna enerji kaçakları yaşamayalım. Ya da gereksiz bir özgüvenle hareket dozajımızı arttırmayalım. Eğer spor yapıyorsak kendimizi zorlamak isteyebiliriz. Ama bu sabaha özel zorlamamakta fayda var, durduk yerde bir yerlerimizi incitmeyelim :))

Öğleden sonra kendimizi ifade etmek ya da sağlıklı bir iletişim kurmak zorlaşabilir. Yine ani ve fevri bir şekilde kastetmediğimiz şeyleri söylerken kendimizi bulabiliriz 🙂 Ya da karşımızdakileri yanlış anlayabiliriz. Akşam saatlerinde de bizi zorlayan olaylarla karşılaşabiliriz. Her ne olursa olsun kendimizi güçlü ve cesur hissedeceğimiz bir gün. Tek çekincemiz dürtüsel ani davranışlarımız olsun 🙂

Gece yine rüyalar aleminde coşuyor olacağız. Sabah erkenciler hazır olsun 🙂