21 Ocak 2018 Pazar

Herkese iyi Pazarlar, iyi tatiller 🙂

Bu hafta sonu ben de biraz tembellik yaptım ama bir çok kişiden ‘noldu’ diye mesaj gelince oturdum gökyüzünün başına 🙂

Dün sabah 06:08’de Güneş Kova burcuna geçti ve yılın Kova dönemi başladı. Kova, hava grubu ve sabittir. Yöneticisi Satürn’dür. Düşüncelerde, iletişimde ve fikirlerde sabitliği temsil eder. Anarşist bir burçtur, otorite figürlerine karşı gelmek, otoriteyi kabul etmemek en büyük içgüdüsür. Sıradışı ve deliliği sever. Radikaldir, özgündür. Ekip, dernek işlerinde bulunmaktan, toplum adına bir şeyler yapmaktan keyif alır. Sanatsal becerisi, teknik zekası yüksektir. Astrolojiye meraklıdır 🙂 Genelde her cümlesine ‘hayır’ diyerek başlamasıyla meşhurdur :)) Güneş’e en uzak burçtur: o yüzden özgüvenle ilgili sorun vardır. Özgüveni içte hissetmediği için eksikliği mantık ve akıl yoluyla kapatmaya çalışır. Genel olarak çılgın bir burçtur, sistemi değiştirmek ister, hümanisttir. Ancak otorite ve kurallara karşı gelirken farkında olmadan kendi kurallarını ve fikirlerini empoze etmeye çalışır. Farklı olmak en büyük dertleridir. Vücutta kanı dağıtan dolaşım sistemiyle alakalıdır.

Hepimizin haritasında Kova’da düşen bir bölümümüz var. Bu kimimizin güneşini temsil ederken, kimimizin Ay’ını, Merkürünü, Venüsünü, veya bir gezegen olmasa bile herhangi bir evini (kariyer evi, ilişkiler evi, vs..) temsil edebiliyor olabilir. Yani bu yukarıda saydığım özellikler her birimizin en az bir alanında bulunmaktadır 🙂 Bu bir ay boyunca Güneş oradan geçerken, bizim de o alanlarımıza ışık tutacak. Farkındalıkta izlemenizi tavsiye ederim :))

Bugüne bakacak olursak: sakin ve keyifli bir gün olacak. Ay hilal fazında. Hilal fazı artık Ay’ın görünmeye başladığı zamandır. Hem görünür oldu hem de kolaylıkla büyüyor. Beceriklilik vardır, ortaya somut bir şeyler koyma vardır. Bu süreçte başlatılan şeyler daha somut bir şekilde büyür.

Günün açılarına baktığımızda: bugün öğlenden itibaren kendimizi güçlü ve güvende hissedeceğimiz destekler gelebilir karşımıza. Hele öğleden sonra kendimizi çok iyi ve şanslı hissedeceğiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde biraz yaralı hissedebiliriz. Geçmişte kalmış yaraları şifalandırmak için güzel bir şefkat meditasyonu ile geceyi tamamlayabilirsiniz.

Güzel bir gün olsun.