19 Şubat 2018 Pazartesi

?? Gökyüzünden Günlük Mesajlar (37)

Merhaba, iyi haftalar 🙂

Dün itibariyle Güneş, Balık burcunun dönemine girdi 19 Şubat – 20 Mart 🙂 Bu dönem kıştan kalan kar ve buzların erimeye başladığı, toprağın bu suları emerek verimli hale gelmeye başladığı dönemdir. Doğa baharda yeniden  canlanabilmek için tüm suyu ve tohumları içine çeker. Hava bazen soğuk bazen bahar gibi değişkendir. Dolayısıyla Balık zamanı dediğimizde aklımızda döngüyü kapatma, içe çekilme, verimlilik ve ruh halindeki değişkenlik gelir.

Su elementinde olduğu için duygularla, sezgilerle, derinlikle ilgilidir. Ancak suyun değişken niteliğinde olduğu için de duyguların paylaşılması, yayılması, şekil değiştirmesi ve hatta feda edilmesi anlamına gelir. Yöneticisi Jupiter olduğu için ruhsal anlamda büyümek, gelişmek, ilerlemek ister. Balık zodyakın son burcudur. Artık bir döngü kapanmak üzeredir. Dolayısıyla bünyesinde bilgeliği, hoşgörüyü, esnekliği, tevekkülü, sonlandırmayı ve fedakarlığı barındırır. Güneş bu 1 ay boyunca her birimizin haritasının Balık bölümünden geçeceği için bizim de bu alanlarımıza ışık tutacak.

Şu an gökyüzünde tam 4 gezegen Balık burcunda toplanmış durumda: Güneş, Merkür, Venüs, Neptün (ve bir astreoid olan Kiron). Sanki büyük bir kapanış, tamamlama, eskiyi sonlandırma dönemindeymişiz gibi. İlişkilerimizde, zihnimizde, benliğimizde fazlalıkları atıyor, bizi geri çekenleri bırakıyor, ağırlıklarımızdan kurtuluyoruz. Bu yüzden de tüm ağırlıklar, çamurlar yüz üstüne çıkmış durumda. Kolay bir dönem değil, hayal kırıklıkları yaşayabilir, aldanabilir, aldatılabilir, objektif olmakta zorlanabilir, kurban psikolojisine girebilir, hayal dünyamıza kapılıp gidebiliriz. Ama yine de Balık’ın bilgeliğine ve yukarısı ile olan açık iletişime güvenip kendimizi bu sürece teslim edelim. Son günlerde bizi en çok tetikleyen tecavüz olayları da kurban/ kurtarıcı olma, çaresizlik/ sorumluluk alma, duygusal buhrana girme/ ya da duyguları kapatma gibi tam Balık burcunun temsil ettiği ikilemleri yaşatıyor ve bizi hallerden hallere sokuyor. Bu bir ay bu konuları çok konuşacak gibiyiz. Bu olaylar daha çok arttığı için değil, daha çok görünür olduğu için. Güneş tüm bu karanlıkları ortaya çıkartıyor. Dolayısıyla bizim de bu süreçte kendi içimizdeki

  1. kurban ve katil tarafımıza,
  2. aldatan ve aldatılan tarafımıza
  3. hayal kuran ve hayal kırıklığı yaşayan tarafımıza
  4. kendimizi feda ettiğimiz ya da teslim olamadığımız taraflarımıza bakmakta fayda var. Umarım tüm bunların içinden büyük bir arınma ile çıkarız.

Bugün Ay Koç burcunda ilerliyor. Atik, fevri, canlı, dürtüsel ve hareketli olacağız. Kapalı mekanlardan daha çok kendimizi dışarı atmak, fiziksel hareket halinde olmak isteyebiliriz. Gün boyunca geleceğimize doğru hareket etmek, adım atmak, kendi sahnemize doğru ilerlemek için karşımıza güzel fırsatlar çıkabilir. Bugün karşınıza çıkan fırsatları, kişileri ve içinizden gelen cesareti iyi değerlendirin 🙂 Beklediğimiz destek geliyor sanki :))