19 Ocak 2018 Cuma

Bugün de Ay, Kova burcunda son saatlerini geçirirken öğlene kadar sosyal, özgün, kurallara karşı gelebildiğimiz, hayır diyebildiğimiz, yaratıcı ve anarşist yönümüzü ortaya çıkartacağız. Ayrıca bu tavırlarımızın da desteklendiğini bir gün olacak. Bu anlamda atılması gereken adımlarınız varsa öğlene kadar atmanızı tavsiye ederim. Öğle saatlerinde gerginliğimizi arttıracak olaylar olabilir. Fevri davranmayıp içinize dönmekte fayda var, zira hemen akabinde Ay boşluğa girecek.

14:51 ile 23:26 arası Ay boşlukta olacak. Daha önce yazmıştım ancak aramıza katılan yeni arkadaşlar için Ay boşlukta ne demek tekrar ifade etmek istiyorum 🙂

Ayın yaptığı her açı, bulunduğu her burç bizim günlük hayatımızı etkiler. Yaklaşık her 2,5-3 günde bir burç değiştirir ve bizim de modumuz ona göre değişir. Ay bir burçtan çıkıp diğerine girerken bazen belli saatler açı’sız kalır. Yani diğer hiç bir gezegen ile açı yapmaz. Biz buna astrolojik olarak ‘’Ay Boşlukta’’ deriz. Bağlantısız ve açısız kalmıştır. Dolayısıyla üzerinde taşıdığı etkiyi aktaramaz. Ay boşlukta olduğu zaman dünyevi anlamda yapılan işlerde bi sonuca ulaşamama, boşa gitme durumu söz konusudur. Motive olmakta zorlanabilir, bir an kendinizi boşlukta hissedebilirsiniz. Aklınız yaptığınız işe ‘devam’ dese de ruhunuz ‘tamam’ demiştir. Bu zamanlarda yeni bir işe başlamak, bağlantı kurmak, anlaşma yapmak, kontak kurmak için pekiyi zamanlar DEĞİLDİR. Atılımlar karşılıksız kalabilir.

Ay boşluktayken dünyevi olarak yapılacak çabalar, emekler bir sonuç vermeyeceği için (ya da ne yöne gideceğinin bir garantisi olmadığı için) bu dönemleri içimize dönmek, ruhumuza yaklaşmak, meditasyon yapmak, güzel müzikler dinlemek, hayal kurmak üzere yani ayın ışığını dışarıya değil içeriye doğru yansıtmak üzere değerlendirmek çok verimlidir.

Gece 23:26 itibariyle Ay, Balık burcuna geçiyor

İyi Cumalar dilerim 🙂