18 Ocak 2018 Perşembe

Ay gün boyunca Kova burcunda ilerliyor. Kova’dayken duygusal ihtiyaçlarımız da özgürlük, hümanizm, objektiflik ve mantık oluyor. İlginç ve yaratıcı insanlarla birlikte olmaktan hoşlanıp, sıra dışı, reformist hareketlerde bulunmak istiyoruz 🙂 ‘Hayır’ demek daha kolay hale geliyor 🙂 Siz de özellikle ‘hayır’ demekte zorlananlardansanız bugün bol bol hayır diyerek kendinizi iyi hissedebilirsiniz :)) Özellikle otorite figürlerine karşı çıkmak ve daha sıra dışı davranmak bugün çok daha kolay.

Bugün ilişkilerin, aşkın ve paranın sembolü olan Venüs de burç değiştirerek Kova’ya geçti. Son bir aydır bu konularda daha ciddi düşünüyor daha hedef bazlı ve geleneksel ilerliyorduk. Şimdi ise daha özgür, daha yaratıcı ve özgün, daha bireysel, daha sosyal hissetmeye başlayabiliriz.

Bu sene genel olarak herkesin kendi sahnesine çıkma zamanı diyebiliriz. İçgüdüsel olarak sahneye çıkma, kendini ortaya koyma, içindeki çocuğu ortaya çıkartma, kendini sevme ve eğlenme enerjilerinin bizi dürttüğünü hissediyorsunuzdur. Bunlar her ne kadar cazip gelse de bazen bir şeyler bizi korkutuyor ve adım atmamızı engelliyor. Bugün akşam üstü saatlerinde sizin neyin durdurduğunu fark etmek için güzel bir fırsat olacak. Şöyle bir bakın derim:

  1. İçinizdeki çocuğun sesini duyabiliyor musunuz? O ne yapmak istiyor?
  2. Kendinizi ve bireyselliğinizi ortaya koymak için neye ihtiyacınız var?
  3. Peki bu ihtiyaç ne kadar gerçekçi? Acaba arkasında yatan bir korkuyu kapatmak için kendimizi kandırıyor olabilir miyiz?

Genel anlamda sosyal bir gün olacak 🙂 keyfini çıkartın