15 Şubat 2018 Perşembe

?? Gökyüzünden Günlük Mesajlar (36)

Bugün Ay yine Kova burcunda ve iyice kapanıyor. Ayla birlikte biz de iyice içimize dönüyor ve bir döngüyü kapatıyoruz. Gece yarısını geçtikten sonra yani 00:04:33’te Yeni ay ve GÜNEŞ TUTULMASI olacak..

Bu gece yarısının ilk dakikalarına denk gelecek olan Güneş Tutulması 27 derece Kova burcunda olacak ve daha çok sabit burçların son çeyreğinde doğanları etkileyecek (Aslan, Boğa ve Akrep). Tabi hepimizin hayatında bulunduğu yere göre bir yerlerde bir başlangıçlar, bir sıfırlayıp yeniden açma etkisi yapacak 🙂 Tutulmaya zihin gezegenimiz Merkür de yakından dahil oluyor.

Kova burcu sabit ve hava elementidir. İletişimi, bilgiyi ve sıradışı olmayı önemser. Otoriteleri kabul etmez, onlarla savaşır, anarşist yönünü ortaya çıkartmaktan çekinmez. Toplumcudur, yenilikçidir, ekip ve dernek çalışmalarında toplum faydasına görevler almak ister. Kalıp dışı düşünür ve duygularına bile mantık çerçevesinden bakar. İstediğini elde etmek için gerekirse her türlü deliliği yapabilir. Fikirlerinde sabit ve ısrarcıdır.

Bu tutulma da bize bu yönümüzü hatırlatıyor: Ne kendindesin, ne toplumun içinde. Araftasın uzun zamandır. Yeter artık iki tarafı da kabul et ve ortaya çık. Kendi özgünlüğünü ortaya koy ve toplumsal projelerde yerini al. Her ne olursan ol toplumun bir parçasısın, bir grubun üyesisin. Bu gücü arkanda hisset. Kendi özgünlüğünü ortaya çıkartmaktan korma. Aidiyetini hisset. Bunun için herkesle aynı olmak zorunda değilsin. Seni baskılayan otoriteleri fark et ve onlara karşı olabilecek gücünü hatırla. Etrafındaki herkesin farklılığını ama dünyayı bu kadar güzel yapan şeyin bu farklılık olduğunu kabul et. Sıradışı düşünce gücüne, zihnine ve yaratıcı zekana güven. Bu zamana kadar her zaman seni desteklediler, bundan sonra da hep yanında olacaklar korkma! Fikirlerini yaymaktan, ısrarcı olmaktan çekinme. Öğrenmekten, öğrendiklerini paylaşmaktan, anlatmaktan çekinme. Elbet seni dinleyenler ve anlayanlar çıkacaktır. İstediğini elde etmek için her türlü deliliği yapmaya hak gör kendine, eğlen en çok kendinle. Özgün yönünü ortaya çıkartmaktan korkma, farklı olmaktan, dışlanmaktan, yalnız kalmaktan korkma. Sen bu toplumun bir parçasısın hatırla. Kendi desenini ortaya çıkartmaktan ve çevrendekileri de teşvik etmekten çekinme. Ancak bu şekilde toplumsal desen ortaya çıkabilir unutma.

Ve biz anca bu yönlerimizi hatırlayıp ortaya çıkarttıkça kendimize (Kuzey Ay Düğümü, Aslan) doğru gideceğiz. Kendi sahnemizi almaya ve kendi oyunumuzu oynamaya başlayacağız. Böylelikle kalbimizi hatırlayacağız, içimizdeki çocuğu yani çoşkuyu, masumiyeti, özgürlüğü hatırlayacağız. Bugün bir video izledim. Yeni Zellanda aksanı ile konuşan bir kadın, kabile kadını, denizdeki bebek balinalar için endişeleniyor ve onlar için bir şey yapmak istiyordu. Onlara şarkı söylemek, onlarla iletişim kurmak istiyordu. Ve bu içgüdüsü ve toplumsal fayda yaratma isteği kadının kendi kalbini dinlemesine vesile olmuş ve vücudunun bildiği ama kendinin o ana kadar bilemediği bir dansı yapmaya başlamıştı. Ayaklarını yere vuruyor, kollarını sallıyor, meditatif bir halde dansın kendisini yönetmesine izin veriyordu. Ve balinalar geldi 🙂 Denizin içinde onlar da kollarıyla dansa eşlik etti. İşte dedim Kova Tutulması… Toplumsal bir amaç için kadın kendini hatırlamaya ve kendi sahnesini almaya başlamıştı. Ortaya çıkmaktan ya da birileri onunla dalga geçer mi diye korkmuyordu. Kendini toplumunun bir parçası gibi görüyor, ait hissediyor ve içini rahatsız eden problemlerle ilgili sorumluluk alıyor, yaratıcılığını ortaya koyuyordu. Bu onun kendisi ile temas etmesine vesile oldu, kendini hatırladı ve ortaya çıktı.

İşte bu tutulma bunu anlatıyor bence 🙂 Özellikle zihnimiz, bilgimiz, temel eğitimimiz, ticari becerilerimiz bu tutulmaya eşlik ediyor. Ani uyanışlar, farkındalıklar ve gelişmeler yaşayabiliriz. Karşımıza bu yönümüzü hatırlamamıza fırsat yaratacak fırsatlar, olaylar, kişiler çıkacaktır. Yeni girişimler, yeni projeler ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda finansal anlamda büyümek istiyoruz. Ancak bu konuda kendimizi teslim edemememiz, çaba içinde olmamız para kaybı yaşamamıza ya da elimizdekinin değerinin gitmesine vesile olabilir.

Kendimizi sevgiye teslim etme, koşullarından arındırılmış sevgiyi hatırlama, olanı olduğu gibi sevme konularında ihtiyacımız olan desteği hissediyor ve bu anlamda ilerleme katediyoruz son zamanlarda. Ne diyelim, hepimize güzellikler gelsin. Kendimizi hatırlamamıza sebep olacak başlangıçlar olsun. Sevgiler