13 Ocak 2018 Cumartesi

Ay’ın Yay burcunda ilerleyeceği, iyimser, hoşgörülü, enerjik, neşeli, sportif ve hareketli bir günden merhaba 🙂

Bu günler hoşgörü günleridir. Küçük şeylerden mutlu olduğumuz, felsefe, din, vb gibi konular üzerinde araştırma yapmak, sohbet etmek istediğimiz, seyahatler ile genişlemek ve özgürleşmek istediğimiz ancak sabırsızlıklar sebebiyle konsantrasyon gerektiren işlerde pek başarılı olamadığımız 2 gün yaşayacağız. Yurtdışı ile halletmeniz gereken işler varsa Yay’ın enerjisini kullanabilirsiniz.

Dün gerçekleşen zihin gezegeni Merkür ile Satürn’ün Oğlak burcunda birleşmesinin etkileri bugün de devam ediyor: Bu kavuşum ifade ile ilgili engelleri, kendini ifade edememe korkularından dolayı kaçmayı, içimizdeki otoritenin sesini, olumsuz ve kısıtlı düşünceleri temsil ettiği gibi pozitif anlamda: düşünerek konuşmayı, ifadeyi sistematik olarak yapılandırmayı, hedeflerimiz için sistematik program yapmayı ve to do listelerini tamamlamayı da ifade eder. Böyle bir enerjide kendimize şu yönden bakmakta fayda var:

  1. Hangi durumlarda kendimizi ifade etmeye korkuyoruz?
  2. Kimlere karşı ifadeden korkuyoruz?
  3. Bunun kökündeki dip korku nedir: sevilmeme, kaybetme, kötü olma, yanlış yapma, komik duruma düşme, vs…?
  4. Kendini ifade etme konusunda ilham ve örnek aldığınız kimler var? Nasıl bir yöntem kullanıyorlar?
  5. Siz de bu yöntemden feyz alarak kendi ifadelerinizi yapılandırabilir misiniz?

Bugün ayrıca sabah 10:30 civarı kendimizi aşırı derecede duyarlı, başkalarının acılarını kedimize sünger gibi çektiğimizi fark edebiliriz. Merkezlenmekte ve topraklanmakta fayda var. Akşam saatlerine doğru da #ilişkilerimizle ilgili gelişen ani olaylar etkisini gösterebilir. Fevri davranışların ilişkileri koparma ihtimali olduğu gibi belki de artık size hizmet etmeyen ilişkileri tekrar değerlendirmekte ya da ilişki tarzınızı değiştirmekte fayda var. Ancak unutmayın ki yukarıda yazdığım olumsuz ve kısıtlı düşünce enerjisi yüzünden bir anda fevri kararlar verip hata yapmayın. Yay’ın hoşgörüsü ve iyimserliğine sığınarak, sakince ve güzelce düşüncelerinizi ve ifadelerinizi yapılandırın.

#Ay artık iyice küçülüyor. Bu dört gün içimize dönüp, kendi kabuğumuza sığınmakta fayda var. Enerjinizi ve hoşgörünüzü içinize doğru yönlendirin..