20 Mart – 20 Nisan 2018 Koç Burcu Dönemi

Bu yazı blog.dolap.com için hazırlanmıştır.

Merhaba Sevgili Dolap üyeleri 🙂

Yoğun Balık döneminden sonra nasılsınız? Özellikle 17 Mart’ta Balık’taki Yeniay’ın da etkisiyle umarım artık size hizmet etmeyen fazlalıklarınızdan arınmış ya da arınmak için harekete geçmişsinizdir. Tam da bu enerji ile 20 Mart’ta Güneş Koç burcuna geçti ve bahar dönemi başladı 🙂 Koç baharın, başlangıçların temsilcisidir. Zodyak’ın ilk burcudur. Yeni döngünün başlangıcıdır. Zaten içinizdeki kıpırtılanmaları da hissetmeye başlamışsınızdır. Var mı aranızda Koç’lar? 🙂 Hadi bakalım bekliyoruz bu ay cesur atılımlarınızı.

Koç burcu astrolojide Ateş elementini ve öncülüğü ifade eder. Ateş cesareti, özgüveni, atılımı, girişimciliği, enerjiyi, gözüpekliği, Öncülük ise bir şeyleri başlatabilme insiyatifini temsil eder. Uzun kış döneminden ardından döngüsünü tamamlayan enerjiler, güneşin yakmaya ve ısıtmaya başlayan bahar enerjisi ile yeniden başlamaya hazırdır. Bizim de içimizdeki ateş yükselir ve kendimizi ortalara atmak, hayatı ve kendimizi kutlamak, hoplayıp zıplamak, daha önce gidilmemiş yerleri fethetmek, yeni başlangıçlar yapmak isteriz. Zodyak’ın ilk burcu yani bebeğidir Koç. Henüz yeni doğmuş bebek edasında sesini duyurmak için gür sesiyle bağırır, çığırır. Etrafındakilerin ne düşüneceği pek umrunda değildir. Kendisiyle ve hayatta kalma güdüsüyle ilgilidir. Direktdir, nettir, cesurdur, sabırsızdır, beklemeye tahammülü yoktur. Hemen olsun, şimdi olsun ister. Olmadığı zaman da elini masaya vurur ve ya hesap sorar, ya da kalkar yeni maceralara yol alır. Hareketleri dürtüsel ve bireysel, tepkileri dik başlıdır. Direkt kafadan dalmaya meyillidir 🙂

Vücudumuzun baş bölgesini ve beyin motor gücünü temsil ettiği için bu dönem baş bölgemize hassasiyet göstermeliyiz. Zihinsel faaliyetlerimize gereken ilgiyi göstermezsek baş ağrılarının artacağının bilinciyle başınıza ve zihinsel yaratıcılığa özen gösterin. İçgüdüsel olarak baş bölgemizi daha gösterişli hale getirecek ve koruyacak aksesuarlar, güneş gözlükleri, küpeler bu ay vazgeçilmezlerimiz olacak.

Yöneticisi savaş gezegeni Mars’tır. Devamlı hareket halinde ve yenilikler peşinde olmak ister. Mücadeleden, rekabetten, kaotik ortamlardan keyif alır. Tasasızdır, boş teorilere kafa yorup, gereksiz duygusallıklarla vakit kaybetmeyi sevmez. Pozitif kullanımında öncülük eden, yol açan, enerjik, istediğini elde eden bir lider, negatif kullanımında dürtüselliğine hakim olamayan, etrafını ateşe veren, sabırsız ve saldırgan tutumlar görülebilir.

Baharın ilk dürtüsüyle sert ve soğuk topraktan yeşerecek çiçeklerin hayatı canlandırması gibi bizler de bu dönemde canlı ve renkli tonlarla yeniden canlanıyoruz. Mars’ın rekabetçi enerjisi ile yeni fetihlerde bulunacağımız için dikkat çeken renkte elbiseler, savaşcı ruhumuzu ifade eden deri ceketler, rahat jeanler, spor taytlar ile ben de varım ve burdayım diyebiliriz. Baharın getirdiği enerji ve cesaretle kendinizi en olduğunuz halinizle ortaya koymaktan, öne çıkmaktan, cüretkar olmaktan çekinmeyin.

Koç dönemine Balık burcundaki Yeniay enerjisi ile giriyoruz. Her yeniay yeni başlangıçlar getirir. Ancak bu yeniay’a eşlik eden enerjiler içsel gücümüze ulaşmak için dışarıda yıkıcı eylemlerde değil, içselliğimizde şefkat ve merhametle yol almamıza işaret ediyor. Geçmiş yaralarımızın tekrardan gündeme gelebileceği ve iyileştirmek için güzel fırsatlar yaratabileceğimiz bu dönemde sabit kalmaya değil, bol bol esnemeye gayret edin. Neyi sabit tutmaya çalışırsanız (işiniz, egonuz, maddi manevi imkanlarınız, fikirleriniz, düşünceleriniz, vs) sınavınız da oradan gelecektir. Artık size hizmet etmeyen sabitlerinizi zerafetle bırakabilmek bu hayattaki en büyük erdemlerden biridir. Ve Koç döneminin cesareti ve öncülüğü hepimize bu konuda yardımcı olacaktır 🙂 Başlamaktan korkmayın.

23 Mart – 15 Nisan arası Merkür Retro’da olacak. Artık hepinizin de bildiği gibi Merkür retrosu yeni başlangıçları, imzaları, kararları sevmez. İletişim kazaları, elektronik aletlerde bozulmalar, teknik aksaklılar yaşatabilir. Bu dönemin en faydalı kullanımı yarım kalmış işlerin tamamlanması, eksiklerin giderilmesi ve içe dönmektir. Yazlık-kışlık değişimi için çok idealdir. Geriye dönük düzenlemeler yapmak için aslında hayatın bize sunduğu bir fırsattır. O yüzden bu dönemde sitede ekli olan ürünlerini tekrar düzenleyenler, yeniden yapılandıranlar Merkür retro’nun faydasını görecektir. Herkese eğlenceli ve bol hareketli bir ay dilerim. Sevgilerimle

 

Koç veya Yükselen Koç’lar:

Tüm gözler üzerinizde. Hayatınızı yeniden yapılandırıyorsunuz.

Doğum gününüz kutlu olsun Sevgili Koç’lar. Pek de alışkın olmadığınız, ruhunuzu daraltan kapalı ve sıkıcı ortamlardan çok şükür kurtuluyorsunuz. Kariyerinizi yapılandırdığınız bu dönemlerde bu ay da fazlaca çalışacak olmanız biraz sinirlerinizi bozabilir. Son bi gayret diyip bu enerjiyi yıkıcı değil de akıllıca kullanmanızı tavsiye ederim. Zira otorite konumundaki üst yönetimlerle çatışmanız sizi finansal ve zihinsel olarak etkileyecektir. Biliyorum vaad ettiklerini vermediler, ya da üzerinize fazlaca geliyorlar. Ama sabırsızlığınız ve dürtüselliğinizin sizi yoldan çıkartmasına izin vermezseniz Nisan başında yüksek bir konsantrasyon ile kariyer hedefleriniz için akıllıca adımlar atabilirsiniz.

 

23 Mart- 15 Nisan arasında ki Merkür retrosu Koç burcunda oluyor. Hali hazırda dışarı akmayı dört gözle bekleyen enerjiniz bir süre daha baskılanacak gibi dursa da kendinizi tekrardan yapılandırmak, bedensel ve ruhsal sağlığınızla ilgilenmek, hayattan beklentinizi ve amaçlarınızı yapılandırmak için çok güzel fırsatlar sunacak. Hayatınızı dönüştüreceğiniz bu dönemde tüm gözler üzerinizde. Nisan başı itibariyle finansal olarak rahatlayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Sanatsal zevklerinizi ve becerilerinizi paraya dönüştürebileceksiniz. 16 Nisan’da Koç’ta gerçekleşecek Yeniayla birlikte finansal durumunuzla ilgili ani gelişmeler size bekliyor. Bunun hevesiyle aşırı savurgan ve müsrif tutumlarınıza dikkat edin.

 

Boğa veya Yükselen Boğa’lar:

Çekiciliğinizin arttığı bir döneme giriyorsunuz.

Sosyal ortamlardı, arkadaş çevresiydi, davetlerdi, finansal ihtiyaçlardı derken epey yoruldunuz. Hayatınıza yeni insanlar girdi, ya da bazıları çıktı. İdealleriniz üzerinde epeyce düşündünüz. Bu dönem biraz içe yönelmek ve hayatınızı sil baştan gözden geçirmek isteyeceksiniz. Her bahar öncesi toprağın yeni ekim için eşelenmesi gerektiği gibi siz de büyük başlangıçlar öncesi kendi iç dünyanızı biraz eşeleme ve havalandırma ihtiyacındasınız. Fiziksel olarak kendinizi güçlü hissetseniz de ruhsal olarak da biraz kendinizle ilgilenmekte fayda var. Evinizle ve kendinizle ilgilenmek isterken iş yerindeki projeleriniz ve eğitimlerinizin hareketlenmesi, seyahatlerinizin çıkması her ne kadar sizi zorlasa da bu attığınız adımlar hayatınız için çok önemli. Destekçileriniz ve motivasyonunuz bu ay çok yüksek.

 

Uzun zamandır ilişkiler ve evlilik evinizde olan Şans gezegeni size ilişkisel anlamda bir sürü güzellikler getirdi. Şimdi retro hareketinde iken sizden istediği: bu güzel enerjileri içinize çevirmeniz ve ilişkilere, evliliğe, ortaklılara olan inançlarınızı tekrardan daha pozitif bir şekilde değerlendirerek korkularınızdan, kaygılarınızdan arınmanız. Aranızda hala yalnız Boğa’lar varsa Nisan itibariyle çekiciliğinizin arttığını fark edeceksiniz ve hoşunuza giden biriyle tanışma fırsatınız olacak. Ay ortasına doğru ihtiyaçlarınız ve istekleriniz arasındaki dengesizliği fark edip inatçılığı bırakırsanız çok daha rahat edersiniz. 23 Mart- 15 Nisan arasında ki Merkür retrosu bilinçaltı evinizde gerçekleşecek. Parasal ve aşkla ilgili geçmiş korkularınızın gündeme geleceği bu dönemde en güzel önerim meditasyon gibi ruhunuza iyi gelen şeyler yapmanız.

 

İkizler veya Yükselen İkizler:

Yönetici gezegeniniz Merkür Retro hareketine başlıyor

Uzun zamandır hayatın alma-verme dengesi üzerine değerlendirmeler yapıyorsunuz. Herkese eliniz ne kadar açıkken kendiniz için kimseden bir şey isteyemediğinizi fark ettiğiniz bu dönemde finansal kaynaklarınızı, borç, miras, sigorta, vergi gibi konuları tekrardan yapılandırıyor ve çaba sarf ediyor olacaksınız.

 

Koç dönemi sosyalleştiğiniz, toplumsal projelerde yer aldığınız, idealleriniz için koşturduğunuz bir ay olacak. Tabi yönetici gezegeniniz Merkür’ün 23 Mart-15 Nisan arasında Retro hareketi iletişiminizi biraz kısıtlayacak olması sosyal çevrenizde spontane çıkışlarınızın olmasına sebebiyet verebilir. Yeni birşeylere başlamayıp yarım kalmış işleri tamamlamak, ilgilenemediğiniz dostlarınızı aramak, arada küskünlük olmuş arkadaşlarınızla barışmak için çok ideal. Kaçırdığınız etkinliklere, söyleşilere tekrardan gidebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Mart sonu gibi İlişkilerinizle ilgili yaşayacağınız ani olaylar neticesinde biraz gözlerden uzak kalmak, ilişkinizi gizli yaşamak isteyebilirsiniz.

 

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay özellikle bilinç dışınızdaki konuları, ruhsal durumunuzu, rüyalarınızı tetikleyeceği ve ani gelişmeler getireceği için bedensel sağlığınıza, iştahınıza ve savurganlık dürtülerinize dikkat edin.

 

Yengeç veya Yükselen Yengeç’ler:

Bildiğiniz üzere Satürn bu 3 yıl boyunca karşıt burcunuzdan geçiyor. Başta kendinizi olmak üzere, ilişkilerinizi, evliliğinizi, ortaklıklarınızı, fiziksel bedeninizi tekrardan yapılandırdığınız, fazlalıkları attığınız bu dönemde bi de Mars karşınızdan geçeceği için sizi biraz kaşıyabilir. Sakin kalmakta ve bu enerjiyi akıllıca kullanıp hedeflerinizi ve adımlarınızı tekrardan yapılandırmakta fayda var. Bir taraftan da yaratıcılığınızın arttığı, işleriniz hareketlendiği ve toplumsal olarak görünmeye başladığınız bu dönemde özellikle kadın dostlarınızın desteğini ve sevgisini de almaya başlıyorsunuz.

 

23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu kariyerinizle ilgili biraz duraksama getirse de geriye dönük işlerinizi toparlamak, kaçırdığınız fırsatları tekrardan değerlendirmek için sizi destekliyor. Yeni işlere başlamayıp, yarım kalmış işleri tamamlamaya odaklanmakta fayda var.

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, sosyal çevreniz ve ideallerinizle ilgili ani gelişmeler getirecek. Yaklaşık 6 aydır Şans gezegeni çocuk sahibi olmanızla, flörtif ilişkilerinizde ya da yaratıcılığınızı ve hobilerinizi paraya dönüştürmenizle ilgili size fırsatlar sundu. Şimdi geri hareketindeyken bu büyüme enerjisini biraz da içinize çevirmenizi ve kendinize de vakit ayırmanızı, hoşgörüyle yaklaşmanızı istiyor. Ailenize, sevgilinize, çocuklarınıza gösterdiğiniz sevgiyi, anlayışı biraz da kendinize gösterin değil mi? Bir yandan da dostlarınızla sosyalleşme isteği arasında kalmışken eşinizin/partnerinizin desteği size çok iyi gelecek.

 

 

Aslan veya Yükselen Aslan’lar:

Eviniz ve kariyerinizle ilgili oluşumlar içerisindesiniz.

Bir ateş burcu olarak Güneş’in Koç’a girmesi enerjinizi ve motivasyonunuzu arttırıyor. Uzak seyahatler planlamak istediğiniz, yabancı ülkelere, kültürlere açılmak istediğiniz bu dönemde Merkür’ün geri hareketi biraz karşınıza engeller, gecikmeler çıkartabilir.

23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosunda yeni başlangıçlar yapmak yerine yarım kalmış eğitimlerinizi, yurtdışı projelerinizi tekrar gündeminize almak ve eksiklerinizi tamamlamak için değerlendirmenizde fayda var. Parasal ve sosyal çevrenizle ilgili konularda gecikmeler, ertelenmeler yaşayabilir, eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz.

 

Satürn’ün günlük yaşamınızı, çalışma düzeninizi ve sağlıkla ilgili konularınızı tekrardan yapılandırdığı bu 3 yıllık süreçte Mars’ınızın da oraya gelmesi biraz koşuşturmanızı ve hareket enerjinizi arttıracak. İşlerinizle ilgili sorumluluklarınız artabilir, özellikle aile büyüklerinizin sağlığı ile ilgili ciddi adımlar atabilirsiniz.

 

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, kariyerinizle ilgili ani gelişmeler getirecek. Sanatsal becerilerinizi işinize yansıtmaya başlıyorsunuz. Toplum önündeki görünürlüğünüzün yüksek olduğu bu dönemde disiplinli çalışmalarınızın meyvelerini almaya başlayacaksınız. Evinizin içi ile ilgili yapmak istediğiniz tadilatlar ve düzenlemeler için tam zamanı.

 

Başak veya Yükselen Başak’lar:

Kariyeriniz ve hayatınızla ilgili ani kararlarda bulunmayın.

İkili ilişkilerle ilgili yıprandığınız, sınırların aşıldığı bir ay geçirdiniz. Ne kadar mükemmelliyetçi olursanız olun kontolün elinizden akıp gittiği, geçmiş yaralarınızın tetiklendiği bu dönemin sonunda artık başkalarını değil kendi ihtiyaçlarınızı düşüneceğiniz ve talep edeceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

 

Ruhsal çalışmalar ya da meditasyon yaparak biraz geri çekilmek ve kendi içsel gücünüzle temas kurmak, korkularınızdan arınmak, endişelerinizin köküne inmek için potansiyel bir dönemdesiniz. Özellikle 23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür Retrosununun da desteği ile artık size hizmet etmeyen inanç ve davranış kalıplarınızı zerafetle bırakabilir, kendiniz ve kariyerinizle ilgili geçmiş süreçleri tekrardan değerlendirebilirsiniz. Tabi Merkür sizin yönetici gezegeniniz olduğu ve kariyerinizle direkt ilişkili olduğu için bu dönem biraz temkinli gitmekte fayda var. İlişkilerinizin de kuvvetleneceği ve sağlamlaşacağı bu dönemde karşınıza aklınızı başınızdan alacak biri çıkabilir.

 

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, dünyaya açılan yüzünüz ve bakış açınızla ilgili ani gelişmeler getirecek. Ani yurtdışı seyahat planları ya da yüksek eğitim fırsatları çıkabilir. Bu ay özellikle hayatınızdaki kadınların fazlaca talepkar olması sizi gerse de ihtiyacınız olan dengeyi oyuncu ve mizahi yönünüzle kurabileceksiniz.

 

Terazi veya Yükselen Terazi’ler:

Kendi içinizdeki zenginliği keşfedeceksiniz

Bu ay evinizle ve iç dünyanızla ilgili karışıklıkları düzenlemek adına artık harekete geçiyorsunuz. Etrafınıza ne kadar denge ve ahenk yaratan biri olsanız da kendinize karşı biraz fazlaca eleştirelsiniz. Biliyorum hayatınızın şu an her alanında belirsizlikler söz konusu ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Ama hayat sizi zenginliğin kendi içinizde olduğunu keşfetmeye çağırıyor. Geçtiğimiz ay özellikle çalışma ortamınızın yoğunluğu ve belirsizliği sizi çok yordu. Koç burcu sizin karşıt burcunuz olduğu için bu ay özellikle ilişkilerde dengeyi yakalama, adaleti ve eşitliği sağlama konusunda farkındalıklar kazanacaksınız.

 

23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu ilişkiler (ortaklar) evinizde olacak. Özellikle yurtdışından beklediğiniz haberlerin gecikmesi söz konusu olabilir. İlişkilerinizle ilgili süreçleri tekrar değerlendirmek, olayları hem kendi tarafınızdan hem de karşı kişiler tarafından değerlendirmek için güzel fırsatlarınız olacak. Ani kararlar vermemeye, yeni adımlar atmamaya gayret edin.

 

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay ile ani bir aydınlanma yaşayabilir, görünmeyenlerin arkasındakileri görmek için fırsat yakalayabilirsiniz. Düşündüğünüz kredi imkanlarına ya da sponsorluklara ulaşabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı tutmaya çalışırken karşınıza daha büyük harcamalar çıkmasına karşın ailenizin vereceği destek size ilaç gibi gelecek.

 

Akrep ve Yükselen Akrep’ler:

Kredilerden uzak durun, borçlanmayın.

Aşktı, yaratıcılıktı, çocuklardı derken artık günlük hayatınızı, çalışma ortamınızı düşünme, yaratıcılığınızı günlük rutinlere oturtma zamanı. Mart ayındaki Balık enerjisi size iyi geldi, ilhamlarınızı, sezgilerinizi daha da güçlendirdi. Ama biraz fazlaca iç dünyanıza kapanmış gibi duruyorsunuz ki hayat size kariyerinizde toplum önüne çıkmanıza davet ediyor.

 

Bu ay hareket enerjiniz daha çok zihninizi, düşüncelerinizi sistemli bir şekilde yapılandırmak üzere. Kısa seyahatleriniz artabilir. Zihniniz epey dolu olduğu için bu ara özellikle trafikte dikkatli olmanızı tavsiye ederim. 23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu günlük çalışma şekliniz ve sağlığınızla ilgili gerekli düzenlemeleri yapmanızı söylüyor. Beklediğiniz finansal desteklerle ilgili gecikmeler yaşayabilirsiniz. Kredi almamaya ya da borçlanmamaya dikkat edin. Çalışıyorsanız iş yerinizdeki, evdeyseniz evinizdeki dolaplarınızı gözden geçirmeniz, temizlemeniz, fazlalıkları vermeniz ya da satmanız için ideal zamanlar.

 

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay ile ilişkileriniz ya da evliğinizde (ortaklığınızda) ani gelişmeler olacaktır. Bekarsanız belki de aniden evlenme kararı alabilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili tutma/serbest bırakma, risk alma/alamama konuları, kendi ihtiyaçlarınız ya da karşınızdakinin arzuları arasında kaldığınızda kısa bir tatil ya da kardeşlerinizden alacağınız destek dengeye gelmenize yardımcı olacak.

 

Yay ve Yükselen Yay’lar:

Kapanmamış aşk ilişkileriniz gündeme gelecek.

Evde ya da iç dünyanızda geçirdiğiniz uzun bir süreden sonra enerjiniz kıpır kıpır olmaya başladı. Eh siz de bir ateş burcu olarak sahalarda yerinizi alıyorsunuz. Eğlence, parti organizasyonları, hobiler, flörtif hareketler derken bu ay epey eğlenirken bir yandan da para kazanmak için harekete geçeceksiniz. Bu kadar harcama parasız olmuyor tabi ki.

 

23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu eğlence organizasyonlarınızda bazı gecikmelere sebebiyet verebilir. Geçmiş aşk ilişkilerinizle ilgili gündemler, yapılan hataları düzeltmek için fırsatlar oluşabilir. Özellikle ikili ilişkilerinizde ve kariyerinizle ilgili konularda ani kararlar vermemenizi ve yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeyecek şekilde önlemlerinizi almanızı tavsiye ederim.

 

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, çalışma ortamınızla ilgili ani gelişmeler getirecektir. Sanatsal becerilerinizi paraya dönüştürme portansiyelinizin yüksek olduğu bu dönemde gereğinden fazla bir özgüvenle kontrol edemeyeceğiniz harcamalarınıza dikkat edin. Yönetici gezegeniniz Jupiter’in geri harekette olması hayata olan iyimser bakış açınızı kendi içsel dünyanıza çevirmenize davet ediyor. Kendinizle ilgili hayal kırıklıklarınızı iyileştirmek için kendinize fırsat verin.

 

Oğlak veya Yükselen Oğlak’lar:

Bu aralar tüm derdiniz kendinizle. Ama aşk hayatınız canlanmaya başlıyor

Tam bir sorumluluk ve hedef insanı olarak bu ay yapılandırılmış hedefleriniz için hareket enerjiniz yüksek olacak. Bu aralar tüm derdiniz kendinizle. Derin bir değişim ve dönüşüm yaşıyorsunuz. Tabi siz hep hedefin ucunu ve adımları bilmek istediğiniz için bilinmezlikler sizi biraz zorluyor olabilir. Özellikle 10-12 Ocak arası doğumlular tam bir dönüşüm geçiriyorlar.

 

Bu ayı daha çok evinizde ve ailenizle ilgili işlerle ilgilenerek geçirebilirsiniz. 23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu evinizle ilgili yarım kalmış işleri toparlamanızı söylüyor. Güzel bir bahar temizliği iyi gelecektir. Yurtdışı projelerinizle ilgili gecikmeler ya da günlük koşturmalarınızda yaşanan aksaklıklar olabilir. Eski çalışma arkadaşlarınızla buluşabilir ve size verdikleri sözleri tutmadıklarını görebilirsiniz. Evdeki elektronik aletlerle ilgili problemler yaşayabilirsiniz.

 

Sanatsal faaliyerinizden keyif alacağınız bu dönemde yaratıcılığınızın keyfine varacaksınız. İlişkisi olanlar için romantizm dolu günleri müjdelerken, yalnız olanlar için de flört enerjinizin yüksek olacağı bir dönem olduğunu söyleyebilirim. Özellikle 16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, aşk hayatınızla ilgili ani gelişmelerin olacağını söylüyor.

 

Kova veya Yükselen Kova’lar:

İletişimsel kazalara dikkat edin.

Zihinsel ve iletişimisel olarak aktif bir döneme giriyorsunuz. Kardeşlerinizle ilgili konular gündeminizde olabilir. Genelde iletişimsel anlamda net, direkt ve dürtüselsiniz. 23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu iletişim evinizi etkileyeceği için yanlış anlaşılmalar, yanlış ifadeler, pot kırmalar olabilir. Geçmiş konuları açıp hesap sorma güdüsünde olabilirsiniz. Çocuklarınızla ya da sevgilinizle ilgili beklediğiniz haberlerde gecikmeler olabilir. Halbuki bu dönemi bir eğitim meraklısı olarak aldığınız eski eğitimleri pratiğe dökme ya da notlarınızı temize çekme şeklinde kullanırsanız faydasını göreceksiniz. Otomobilinizle ilgili problemler çıkabilir, o yüzden Merkür retrosu öncesi bakımlarınızı yaptırmanızı tavsiye ederim.

 

Evinizi güzelleştirme modu içerisindesiniz. Belki duvarlarınızın rengini, ya da mobilyalarınızı değiştireceksiniz. Hayallerinizdeki renk ve mobilyaları gerçeğe dönüştürebileceksiniz. Ancak hareket enerjinizin sınırlı olacağı bu dönemde kendinizi fazla yormadan hareket etmenizde fayda var. 16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, aileniz veya ev yaşamınızla ilgili ani gelişmeler meydana getirebilir.

 

Balık veya Yükselen Balık’lar:

Parasal anlamda alacaklarınızı iyi hesaplayın.

Sizin için arkadaşlık çok ciddi bir konu. Onlar için herşeyi yapabilirsiniz. Bu dönemde de arkadaşlarınızın size olan ihtiyacı için sürekli hareket halindesiniz. Ancak iyi niyetinizin sömürüldüğünü fark ettiğinizde de kırılıyorsunuz. Mart’ın son haftası da yine böyle bir farkındalık yaşayabilir ve öfkelenebilirsiniz. Kendi değerinizi fark edeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kendinizi değerli hissettiğinizde parasal konularda da şansınız açılıyor.

 

23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu para ve değer evinizde olacak. Geçmiş projelerinizle ilgili alamadığınız paraları tehsil edebilme imkanı sağlarken, yeni finansal kaynaklar için gecikmeler yaşatabilir. Neticede bu dönemde hesabınızı iyi yapın, elinize geçen paranızı en az 3 kere kontrol edin. Özellikle aileniz ve eşinizle ilgili para konuları gündeme gelebilir ve eski hesaplar açılabilir. İletişimsel olarak kendinizi iyi ve güzellikle ifade edebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Dolayısıyla düşüncelerinizi ifade etmekten çekinmeyin.

 

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, iletişimsel anlamda ani gelişmeler getirecektir. Kardeşlerinizle veya yakın arkadaşlarınızla kısa seyahatlere çıkabilir, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Tadını çıkartırken aşırıya da kaçmamaya dikkat edin. Devlet dairelerine olan vergi borçlarınız bu dönem geriye dönük karşınıza çıkıyor.

 

Hepinize güzel bir dönem olsun.

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach