Balık Dönemi

19 Şubat – 20 Mart 2018 blog.dolap.com için hazırlanmış yazıdır. 

 Sevgili Dolap üyeleri 🙂 merhaba

Artık yavaş yavaş kış döneminin sonuna doğru geliyoruz. Hava kimi zaman soğuk en sert halini gösterirken, kimi zaman da baharın geldiğini müjdelercesine döngüsünü kapatmaya hazırlanıyor. 19 Şubat itibariyle sevgi, duygu ve maneviyatın temsilcisi olan Balık burcunun dönemine girmiş bulunuyoruz.

Doğaya baktığımız zaman bu dönem kıştan kalan kar ve buzların erimeye başladığı, toprağın bu suları emerek beslendiği, verimli hale gelmeye başladığı dönemdir. Doğa baharda yeniden canlanabilmek için tüm suyu ve tohumları içine çeker ve kendini nemlendirerek verimliliğini arttırır. Dolayısıyla Balık dönemi romantizmi, hayalciliği, içe çekilmeyi, verimliliği arttırmayı ve aynı hava gibi ruh hallerimizde de değişikliği ifade eder. 

Balık, su elementinde olduğu için duygularla, sezgilerle, derinlikle ilgilidir. Ancak suyun değişken niteliğinde olduğu için de duyguların paylaşılması, yayılması, şekil değiştirmesi ve hatta feda edilmesi anlamına gelir. Yöneticisi Jupiter olduğu için ruhsal anlamda büyümek, gelişmek, ilerlemek ister. Balık zodyakın son burcudur. Artık bir döngü kapanmak üzeredir. Dolayısıyla bünyesinde bilgeliği, hoşgörüyü, esnekliği, tevekkülü, sonlandırmayı ve fedakarlığı barındırır. Güneş bu 1 ay boyunca her birimizin haritasının Balık bölümünden geçeceği için bizim de bu alanlarımıza ışık tutacak.

Şu an gökyüzünde nadir görülen bir sembolizm oldu ve tam 4 gezegen Balık burcunda toplanmış durumda: Güneş, Merkür, Venüs, Neptün (ve bir astreoid olan Kiron). Sanki büyük bir kapanış, tamamlama, eskiyi sonlandırma dönemindeymişiz gibi. Kendimizi sezgiselliğe, hoşgörüye ve merhamete açıyoruz. İlişkilerimizde, zihnimizde, benliğimizde fazlalıkları atıyor, bizi geri çekenleri bırakıyor, ağırlıklarımızdan kurtuluyoruz. Bu yüzden de tüm ağırlıklar, çamurlar yüz üstüne çıkmış durumda. Kolay bir dönem değil, hayal kırıklıkları yaşayabilir, aldanabilir, aldatılabilir, objektif olmakta zorlanabilir, kurban psikolojisine girebilir, hayal dünyamıza kapılıp gidebiliriz. Ama yine de Balık’ın bilgeliğine ve yukarısı ile olan açık iletişime güvenip kendimizi bu sürece teslim ettikçe arınacağız ve 7 Mart itibariyle ilişkilerimizde daha rahat kendimizi ortaya koymaya başlayacağız. Daha gerçekçi ve pragmatic düşünecek, düşüncelerimizi daha net ve kesin ifade edebilmeye başlayacağız.

İçe çekildiğimiz ve değişken havaların / ruh hallerinin olduğu bu dönemde yavaş yavaş bir döngüyü kapatmaya hazırlanıyoruz. Ne giyeceğimize dikkat etmek ve bedenimizi korumak çok önemli. Sıcak ve yumuşak hissettirecek rahat kıyafetler, pufidik montlar ve peluş kürklerin yumuşaklığı ile kendimizi şımartarak bu sürecimize destek olabiliriz. Uzun hırkalar, rahat kazaklar bu ay olmazsa olmazımız olacak. Tabi havanın her an değişimine de hazırlıklı olup içinize giyeceğiniz bahar gibi bluzleri de ihmal etmeyin.

Bir döngüyü kapatırken bizi en çok zorlayan şey fazlalıkları bırakmak ve yeniye yer açmaktır. İsteriz ki herşey bizimle kalsın, dolaplarımız, çekmecelerimiz dolu dolu olsun. Unutmayalım ki Balık dönemi arınma ve sadeleşme dönemidir. Arınacağız ki baharın yepyeni enerjisi doldursun içimizi. O yüzden de özellikle bu ay dolaplarınızda yapacağınız temizlik çok önemli. Ne kadar çok severseniz sevin ihtiyacınız olmayan, kullanmadığınız eşyalarınızdan ayrılma vakti geldi. Göreceksiniz ki bu fiziksel arınma size ruhsal anlamda da çok besleyecek.

Enteresandır balıkların ayakları olmamasına rağmen Balık burcu vücudumuzda ayaklarımızı temsil eder. O yüzden bu dönemde ayaklarımız daha hassastır. Ayaklarımızın içinde rahat edeceği ayakkabılar giymek ve ayak bakımımıza önem göstermek bu ay özellikle önemli.  

Balık burcu aynı zamanda sanatçı ruhludur, sanata düşkündür. Bu dönemde müzik ve sanatla ilgilenmek en güzel panzehirdir. Kendimizi sanatla ilgili projelerin içinde, müzik dinletilerinde, şiir geceleri ve tiyatrolar gibi ruhumuzu besleyen yerlerde bulabiliriz. Müzik dinletisi derken tabi yüksek moddaki konserlerden bahsetmiyorum. Daha yumuşak müziklerin olduğu, belki etnik müzikler, soul müzikler ya da özgün müziklerin olduğu, oturarak eşlik ettiğimiz, hafifçe dans ettiğimiz bir moddan bahsediyorum. Bu mekanlar için de rahat olduğunuz, hem kendinizi iyi ve yumuşak hissettiren hem de gerektiğinde bağdaş kurup yere oturabildiğiniz kombinleri tercih etmelisiniz.  

Eh bu kadar değişkene hazırlıklı olabilmek ve bu arınma sürecinde kendimizi en iyi şekilde destekleyebilmek için büyük çantalar bu ay en yakın arkadaşlarımız olacak gibi görünüyor. Benden söylemesi 🙂

 

Balık & Yükselen Balık Burcu:

Doğum gününüz kutlu olsun Sevgili Balık’lar. Kariyer ve iş ortamınızda kendinizi direkt ortaya koyuyorsunuz, gözler sizin üzerinizde..

Ne güzel bu ay doğum günün olacak ve yeni yaşınla beraber yepyeni bir enerjiye başlayacaksın. Her doğum günümüzle birlikte yeni bir enerjiye başladığımızı biliyor muydun? Doğum gününe kadar eski döngünü kapattığın için iyice içe dönmüş ve kendini halsiz, karamsar, umutsuz hissediyor olabilirsin. Şubat ayındaki tutulma da seni çok derinden etkiledi. Kaygılarınla, korkularınla yüzleştin. Belki çok değişik rüyalar gördün. Ama her zaman ki bilgeliğinle onun içinden de olgunlaşarak çıktın.

Bu ay artık işe güce ve kariyerine odaklanma zamanı. Ancak dengeyi şaşırıp da kendini fazla yorma. Sinirlerin çabuk bozulabilir ve olayları büyütebilirsin. Mümkün olduğunca tartışma ortamlarından ve fanatizmden uzak durmanı tavsiye ederim.

3 aydır gündemine giren yurtdışı projelerini artık devreye sokabilirsin. Uluslararası ticaret ya da yabancılarla yapacağın iletişimde şans senden yana. Uzun zamandır ilgilendiğin yüksek eğitim, doktora için de adım atabilir, uzak yerlere seyahat hayalini gerçekleştirebilirsin. İstediğin büyüme geliyor.  

Bu ay sosyal ortamlarda aktifsin. Ama hem çevreni hem de kendini toparlamak, yapılandırmak, organize etmek ve sorumluluk alarak öne çıkmak sana düşecek. Merak etme, ihtiyacın olan tüm desteği alacak ve kendini merkezinde hissedeceksin.

Çalışma ortamında ve günlük yaşamında artık kendini ortaya koyma zamanı. Başkaları için kendini feda ettiğin, takım çalışmaları içinde kaybolduğun yeter. Biliyorum öne çıkmak rahatsız ediyor seni ama yeter artık, içindeki çocuğun seni ortaya çıkartmasına izin ver.

 

Gündemin: Kariyerin ve sosyal etkinliklerin

Mesajın: Destekleniyorsun

Dikkat etmen gereken: Tartışma ortamlarından uzak dur, ani tepkiler verme, fanatiklik yapma

Şansın: Uluslararası projeler, seyahatler, yabancı kültürler, finansal konular

 

Koç & Yükselen Koç’lar:

Mart ortası itibariyle kalbiniz yeniden yeniden pır pır etmeye başlıyor..

Şubat ayında ilişkilerinizde epey zorluklar yaşadınız. İlişkilerle ilgili hayal kırıklıkları, aldanmalar, aldatmalar, platonik aşklar derken bu konu sizi epey düşündürdü ve artık nasıl bir ilişki istediğinizi çok iyi biliyorsunuz. Mart ortasına kadar hala kendinizi değersiz ve sevgisiz hissetseniz de artık yenilenmiş halinizle ortaya çıkma ve kendinizi ilişkilere açma zamanı. Kalbiniz hareketlenmeye başlıyor.

Biliyorum bir an evvel bahar gelsin, güneş çıksın ve kendinizi sokaklara atın istiyorsunuz. Hayal dünyanız fazlaca aktif ve rüyalarınız, ilhamlarınız sizi bile şaşırtmaya başladı. 17 Mart’ta gerçekleşecek Yeniay ile en karanlıklarda gömülü olan yaralarınıza ışık tutma ve onları iyileştirme şansınız olacak. Kariyerinizi tekrar yapılandırmak, sorumluluklarınızın artması, üst yönetimin sizden fazlaca beklentisi üstünüze geliyor, daraltıyor ve kapalı mekanlara kapanmış olmak ruhunuzu daraltıyor. Ama pes etmeyin. İnanın bugünlerde ki çabanızın değerini ilerde anlayacaksınız.

Bu ay yurtdışı projeleri, seyahat planları, yüksek eğitim ve inançlarınız için koşturuyorsunuz. Ancak bu koşturma ve karşınıza çıkan insanlar sizi zorluyor, yoruyor ve sinirlendiriyor. Kavga ederek işlerini çözemezsiniz. Karşına çıkan gergin olaylara daha yapıcı bir bakış açısıyla yaklaşmanız iyi olacaktır. 10 Mart itibariyle bu alanda kendi devriminizi net bir şekilde ortaya koyuyorsunuz.

 

Boğa & Yükselen Boğa’lar:

Bu ay sosyal ortamlar, arkadaş çevreleri, etkinlikler sizden soruluyor..

Şubat ayındaki tutulmalar kariyerinizle ilgili yepyeni başlangıçlar, bırakmalar, yenilikler getirdi. Çok çalışmanın acısını bu ay sosyalleşerek, arkadaşlarla buluşarak, etkinliklerde yer alarak çıkartıyorsunuz. Nerde bir etkinlik siz orda. Evinizde davetler veriyorsunuz. Ancak arkadaşlarınız ve dostlarınız için kendinizi feda etme kapasiteniz Şubat sonuna doğru sizi epey zorladı. Zihinsel ve ilişkisel olarak içe dönüp yaralarınızı sarma zamanınızın geldiğini hissediyorsunuzdur. Özellikle Mart ortasına doğru kendinizi değersiz hissettirecek kişilerle dikkat edin. Sevgide ne arıyorsunuz, sınırlarınız nerede, kendinizi sevmek için neye ihtiyacınız var, çevrenize gösterdiğiniz şefkati ve kabulleniciliği kendinize de gösterebiliyor musunuz gibi sorulara cevap aradığınız bu dönemde toplumsal meselelerle ilgili duyarlılığınız artabilir, ihtiyaca olanlara yardımda bulunabilirsiniz. Ani gelişen farkındalıklarınız hedeflerinize ulaşmak için motivasyonunuzu arttıracak ve ihtiyacınız olan finansal kaynakları bulabileceksiniz.

Bekar Boğa’lar.. Sizin için evlilik ışıkları yanıyor. Belki evlenmeye karar verdiniz, belki ruh eşinizle karşılaştınız, belki de yeni bir eve geçmeye. Evli olanlarınız ise karşılıklı ilişkinizi daha da derinleştirmeye çalışıyorsunuz. Kendi isteklerinizde biraz ısrarcı ve yüksek beklentide olabilirsiniz. Ani gelişen farkındalıklarınız hedeflerinize ulaşmak için motivasyonunuzu arttıracak ve ihtiyacınız olan finansal kaynakları bulabileceksiniz. Kavgacı değil de yapıcı bir tutumla yaklaşırsanız Mart sonuna doğru isteklerinizi elde edebileceksiniz.

İkizler & Yükselen İkizler:

Bu dönem bütün gözler sizin üzerinizde. Ne giyiyorsun, ne içiyorsun, hangi işlerle ilgileniyorsun, kiminle ilişki yaşıyorsun, ne konuşuyorsun herkes sizi izliyor.

Kariyerinizle ilgili sanatsal ve yaratıcı tarafınızı ortaya çıkartmış durumdasınız ve çok çalışmanın karşılığını alıyorsunuz. İkili ilişkilerde yaşadığınız fikirsel uyuşmazlıklar ve anlaşmazlıklar sizi biraz öfkelendirip, inatçı ve asabi davranışlar sergilemenize sebep olsa da kavgadan uzak durmakta fayda var. Nitekim Mart ayının ilk haftası bu enerjiyi kendi isteklerinize ve hedeflerinize doğru hareket etmeye çevireceksiniz. Ateşli karşılaşmalar olabilir. 2 yıl boyunca evliliğinizi, kendinizi, ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı yapılandırmakla, ilişki kavramlarının sınırlarını oturtmakla uğraştınız durdunuz. Tüm bunları atlattıktan sonra artık kendinizi ortaya koyma zamanı.

Finansal ve ilişkisel anlamda korkularınız sizi kendinizi kısıtlamaya, temkinli davranmaya itse de, içinizdeki her şeyin altından kalkabilecek gücü hissediyorsunuz. Kararlı, liderlik eden ve reformist tarafınızı ortaya koymaktan çekinmeyin. Hazır tüm gözler üzerinizdeyken bırakın bu güç hayatınızın tepe noktasında güneş gibi parlasın, ışık saçsın.

Yengeç & Yükselen Yengeç’ler:

Yaratıcılığınızı ve sanatsal yönünüzü en güzel şekilde ortaya koyuyorsunuz. Bebek istiyorsanız bu ay tam zamanı..

Eveettt, çocuk isteyen Yengeçler toplansın. Bu ay şans sizden yana. İstemeyenler de dikkat etsin, bu enerjiyi kendi yaratımlarını ortaya koymak için kullansın. Yaratıcılığınızı ortaya çıkarttığınız, projelerinizi ve fikirlerinizi yaydığınız, yurtdışı ve yabancılarla ilgili işlerinize odaklandığınız ve belki de yurtdışına uzun seyahatler planladığınız bir dönemdesiniz. Yüksek eğitim almayı veya yurtdışına açılmayı düşüyor olabilirsiniz.

Günleriniz hareketli geçiyor. Sabah bir kalktığınızı, bir de akşam yattığınızı biliyorsunuz. Gün içindeki koşturmanız hiç bitmiyor. Yaratıcılığınız artmış olması ilişkilerinizi ve zihninizi desteklese de kendi bildiğiniz yöntemlerle ilerlemeye inadınız ve ısrarınız, fazlaca enerji harcamanıza ve yorulmanıza sebep oluyor. Eşinizden, ortağınızdan ya da yakınlarınızdan alacağınız destek, projelerinizin topluma yayılması, ticaretinizin artması ya da uluslararası alanda kendinizi göstermeniz için size güç verecek.

Önümüzdeki 3 yıl boyunca Satürn karşınızdan geçiyor olacak. Evliliğinizi, ilişkilerinizi, kendinizi, bedensel sağlığınızı, yaşam enerjinizi tekrardan yapılandırıyor olacaksınız. Bu kimi yükselen Yengeçler için evlilik getirse de ilişkileri rafine edeceğiniz, sorumluluk alacağınız bir dönem.

Aslan & Yükselen Aslan’lar:

Bu sene tüm tutulmalar sizi etkiliyor, hayat sizi kendi sahnenizi almaya davet ediyor..

Şubat ayında Aslan burcunda Güneş tutulması oldu. Bunun etkileri 6 ay içinde kendisini gösterecekken, Ağustos ayındaki Güneş tutulması da yine üzerinizde olarak ‘sizi bırakmayacağız, bu sene artık kendinizi sahneye atma’ zamanı diyor.

Sorduğunuz sorulara cevaplar aradığınız, bilinmeyenin ötesine ışık tutabildiğiniz bir dönemdesiniz. Mart’ın 2.haftası itibariyle yurtdışından beklediğiniz haberler gelmeye başlıyor. Bu dönemde uluslararası ticaretle uğraşabilir, internet projelerinizi devreye sokmak için yazıp çiziyor olabilirsiniz. Ancak tedbirli olmakta ve bu işlerin ne kadar zamanınıza, enerjinize, bedensel gücünüze ihtiyacı olacağını netleştirmekte fayda var.

Bu yıl çoğunuz evinizi aldınız, yeni eve taşındınız, zamanınızın çoğunu evinizle ilgilenerek geçirdiniz. Bir yandan ilişkinizdeki görüş ve fikirsel ayrılıklar enerjinizi tüketti. Artık günlük çalışma ortamınızı ve şartlarınızı tekrardan yapılandırma, rutinler oluşturarak belli bir disiplin oluşturma sürecindesiniz. Bu da sizin üretimlerinizin geniş toplumlara yayılmasına yardımcı olacak. Yine bu süreçte rutin sağlık kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin. Bir yandan bilinçaltınızda ki korkular ve engeller ile karşılaşma ve onları yapılandırmanız söz konusu iken kendinize narin davranmayı ve meditasyon yaparak içsel sessizliğinizin keyfini çıkartmayı unutmayın.

 

Başak & Yükselen Başak’lar:

Aşka ve kendinize olan inancınız, ilişkilerinizde devrimsel bir hamle yapmanıza yardımcı olacak.

Ne kadar kontrolü elinize almaya çalışsanız da gökyüzündeki yüksek Balık enerjisi sizi de kontrolü altına almış durumda. Kafanız bulanık, kimliğiniz parça parça çözülmüş gibi hissediyorsunuz. Özellikle ikili ilişkilerinizde akış sizi öyle kontrol altına almış durumda ki teslim olmaktan başka yapabilecek hiç bir şeyiniz yok.

Belki imkansıza aşık oldunuz, belki elinizle sımsıkı tuttuğunuz tüm egonuzun dağıldığını düşünüyorsunuz, belki evliliğinizle ilgili ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sanki tüm dünya karşınızda gibi hissediyorsunuz. İlişkilerle ilgili kısıtlandığınızı düşünseniz de aşkla ilgili gerçekçi bakış açınız ve yapılandırma gücünüz sizi topraklıyor ve kendinize olan inancınızı kuvvetlendiriyor. Aşka ve kendinize olan inancınız, ilişkinizde devrimsel bir hamle yapmanıza yardımcı olacak. Netice de enerjiler sizi kendi iç dünyanız ve yaşamınızın anlamıyla temasa geçmenize davet ediyor.

Evde bir hareketlilik söz konusu. Yeni eve taşınma, eşyaları değiştirme, çocuklarınız ya da annenizin istekleri için koşturma gibi işlerle ilgilenmek sizi ne kadar faydalı hissettirse de yoruldunuz ve tahammül seviyeniz düştü. Öfkenizi eşinizden, yakınlarınızdan ve kendinizden çıkartmamaya dikkat edin. Kariyerinize odaklanmak, yeni bir şeyler öğrenmek, öğretmek, ek iş yapmak sizi rahatlatacaktır. Yeni ve hiç bilmediğiniz işlere atılabilir, kendinize ek finansal kaynaklar yaratabilirsiniz. Bu ara kısa seyahatleriniz çok.

Terazi & Yükselen Terazi’ler:

Bu yıl ki tutulmalar aşk hayatınız ve sosyal çevrenizle ilgili yenilikler getirecek..

Şubat ayı boyunca kardeşleriniz ve yakınlarınız için koşturmalarınız, iş yerinizdeki çalışma arkadaşlarınızla yaşadığınız gerginlikler ve fiziksel/bedensel sağlığınızla ilgili attığınız adımlar zihninizi epey yordu. Çalışma ortamınızla ilgili yaşanan belirsizlikler konsantrasyonunuzu bozsa da duyarlılığınız, kabulleniciliğiniz ve sezgilerinizin gücü herkes tarafından görülüyor. Değişen çalışma koşullarına alışmaya ve adapte olmaya çalışıyorsunuz

Kariyerinizle ilgili engellenmiş ve desteklenmiyor gibi hissedebilirsiniz. Önümüzdeki 3 yıl boyunca aile ve kariyer konularını tekrar yapılandırıyor ve köklerinizi daha derine indirmeye çalışıyor olacaksınız.

Kendinize verdiğiniz değer ikili ilişkilerinizdeki şefkati ve merhameti de destekledi. Mart ayının ikinci haftası itibariyle ani gelişen olaylar sizi cesurca hareket etmeye sevk edebilir ve ilişkinizle ilgili ani hareketlerde bulunabilirsiniz. Sevginizi ve düşüncelerinizi daha rahat dile getirirken beklentilerinizi ve kaygılarınızı da ortaya koyacaksınız. İlişkiniz sizi değersiz hissettiriyorsa belki de artık tavrınızı koyma ve kendiniz için karar verme vaktidir. Unutmayın ki enerjiler sizi toplumsal fayda yaratacak daha büyük projeler için hareket etmeye ve kendinizi ortaya koymaya davet ediyor. Parasal anlamda rahattasınız.

Akrep & Yükselen Akrep’ler:

Aşk ve yaratıcılık dönemindesiniz. Aşka teslim olmak, aşkta kaybolmak, kendinizi yok etmek hoşunuza gidiyor, kendinizi yeniden doğuruyorsunuz.

Bu yıl ki tutulmalar sizi çok etkiliyor. Özellikle kariyerinizle ilgili yeni başlangıçlar olabilir. Toplum önünde olmaktan keyif alıyorsunuz. Her ne kadar zihinsel ve ailesel yargılarınız ile korkularınız sizi engellemeye çalışsa da hayat sizi kendi sahnenizi almaya ve topluma sunmaya davet ediyor.

Bu aralar parasal anlamda özgürleşmek ve kendi değerinizi bulmak için koşturuyorsunuz. Bu koşturma sizde gerginlik yaratıp ilişkilerinize olumsuz etki yaratabilir. Mart ayının ortalarında ani gelişecek olaylar finansal anlamda yeni başlangıçlar yapmanıza sebep olabilir. Günlük çalışma ortamınızı güzelleştirmek ve sanatsal faaliyetler içinde olmak isteseniz de zihinsel olarak kendinizi değersiz ve yetersiz hissettirecek düşüncelerle kendinizi engelleyebilirsiniz.

Kardeşlerinizden, akrabalarınızdan ve yakın arkadaşlarınızdan alacağınız destek sanatsal tarafınızı ortaya koymanız için size güç verecek. Yaklaşık 1 senedir kendinizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak yeniden doğurdunuz. Önümüzdeki dönem boyunca da zihinsel olarak kendinizi tekrardan yapılandıracağınız, bildiklerinizi sorgulayıp size hizmet etmeyenleri atacağınız bir arınma sürecindesiniz. Ne kadar derine inerseniz, sonrasında o kadar yükseleceksiniz.

Yay & Yükselen Yay’lar:

Eviniz ve ailenizle ilgilenirken uzun zamandır hayal ettiğiniz yüksek eğitimden ve yabancı kültürlerle ilgili projelerinizden vazgeçmeyin..

Bu aralar tüm konsantrasyonunuz aileniz ve evinizle ilgili. Belki ailenize yeni bir üye geldi ya da gelecek, belki ailenizin en büyüğü ile vaktinizi geçiriyorsunuz. Bazen diğer aile bireyleri tarafından hafif hayal kırıklıkları yaşıyor olsanız da tüm merhamet, şefkat ve duyarlılığınız özellikle ailenize karşı artmış durumda. Bu aralar evinizde ve evinizdekilerle birlikte çok farklı boyutlarda yaşıyor gibisiniz.

Bu süreçte tüm mücadeleniz kendinizle ilgili. Kilo almak, kilo vermek, spor yapmak, beslenmene dikkat etmek, kendini ortaya koymak, beklentilerini dile getirmek derken ruhsal olarak motive ama fiziksel olarak yorulmuş olabilirsiniz. Bu hareketliğinizi yapıcı bir şekilde ortaya koyarsanız özellikle Mart ortasına doğru ani gelişen olayların desteğini alabilirsiniz.

Finansal anlamda biraz sıkıyor olabilirsiniz. Özellikle kendi yaratımlarınızı ortaya koymak için ihtiyacınız olan finansal desteği bulamamak canınızı sıksa da fikir ve projelerinizi yaymaktan, özellikle yabancı pazarlara girmeye çalışmaktan vazgeçmeyin. Israrcılığınız ve kendinize olan inancınız yollarınızı açacaktır.

Oğlak & Yükselen Oğlak’lar:

Kendinizi yeniden yapılandıracağınız bir döneme girmiş bulunuyorsunuz. Sosyal çevreniz ve idealleriniz sizi destekliyor..

Önümüzdeki 3 yıl boyunca Satürn Oğlak burcunda ilerliyor. Bu süre boyunca kendinizi kısıtlanmış, engellenmiş gibi hissetseniz de kendinizle ilgili sorumluluk almak, kendinizi ve hayattan beklentilerinizi yeniden yapılandırmak, ağırlıklarınızdan kurtulmak, arınmak ve sonunda hafiflemek için çok potansiyel enerjiler yaşayacaksınız. Evlenebilir, iş kurabilir, sorumluluk alabilirsiniz. Ya da belki de artık size mutluluk vermeyen evlilik ve işinizi sonlandırabilirsiniz. Satürn Oğlak burcunun yöneticisi olduğu için bunlar zaten en iyi bildiğiniz konular. Ve size tekrardan yapılandırma süreci vereceği için bu dönemi en güzel şekilde kullanacağınıza hiç şüphem yok.

Bu bir aydır işler biraz ters gitti, hedeflerinizi gerçekleştiremediniz. Dışarı çıkamayan enerji de duvara toslayıp size geri döndü. Siz de bol bol kendinizi dövdünüz. Mart sonuna doğru rahatlıyor ve eskisi gibi hareketli günler başlıyor.

Bu dönem özellikle düşüncelerinde arınma ve temizlenme dönemi. Size ait olmayan düşünceleri bırakabileceğiniz, biraz hayal dünyasında uçabileceğiniz bir dönem. Tabi sizin gibi ayakları yere basan birinin bu denli hayalperest bir süreç geçirmesi eminim ki çok eğlenceli olacaktır. Mart sonuna doğru ailenizle ilgili küçük kırılganlıklar yaşasanız da kendinize odaklanmanızı ve her şeyden biraz geri çekilip yenide bir değerlendirme yaparak ruhunuzdaki kırık yerleri onarmanızı, bozuk parçaları değiştirmenizi, güçlü parçalarınızı parlatmanızı tavsiye ederim.

Kova & Yükselen Kova’lar:

Bu sene tüm tutulmalar sizi etkilerken ilişkileriniz ya da yalnızlığınız fazlaca göz önünde..

Bu sene tüm tutulmalar sizin ve karşıt burcunuzun üzerinde oluyor ve hayat sizi eşinize doğru, partnerinize doğru, diğer insanlara doğru yönlendiriyor. Her zaman toplumun faydasını güden, takım çalışmalarında yer alan biri olarak artık kendi evliliğinizde ve ilişkinizde kraliçe olma zamanı geldi diyor. Özgürlüğün tek başına kalmakla değil, ilişki içindeyken de yaşanabileceğini tecrübe etmeyi öğreneceğiniz bir dönemdesiniz.

Kendinize verdiğiniz değer ve parasal konularla ilgili derin bir arınma sürecindesiniz. Para kazanıyor, bir yandan gereksiz yerlere harcıyor, borç veriyor, tüm bu sürecin kendinize verdiğiniz değerle alakasını görmeye çalıştığınız bir dönem.

Bir yandan bilinçaltınızdaki, derinlerde kalmış korku ve kaygılarınızla yüzleşirken, bir yandan bu kaygılar size öyle iyi hizmet ediyor ki iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir evlat olma konusunda çok düşünüyorsunuz. Bu zamana kadar kurallar ve ciddiyet ile yürüttüğünüz bu düzeninize çok daha yaratıcı ve özgün yollar bulma arayışındasınız.

Yaklaşık bir senedir kariyerinizle ilgili, evliliğinizle ilgili güzel günler yaşadınız, mutluluğunuz herkes tarafından görüldü. Bu mutluluğunuz ilişkilerinize de çok pozitif yansıdı. Ay sonuna doğru kendinizi finansal ve ilişkisel anlamda değersiz ve yetersiz hissetseniz de bu dönem hayatın bolluğu ve pırıltısı içinde olduğunuzu unutmayın. Sosyal çevrenizde tartışmalı ortamlardan uzak durun.

Astro-Coach

Nutan Özge Özek